VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BŘETISLAV LAPISZ

Břetislav Lapisz / Moravskoslezský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Generální ředitel Vítkovic Libor Witassek: Dělníky potřebujeme

/ROZHOVOR/ Strojírenské Vítkovice se od poloviny loňského roku potýkají s nemalými problémy. Jak se s nimi skupina vyrovnává a co pro ni znamená nedávné vyhlášení konkurzu nad společností Vítkovice Power Engineering (VPE) jsme se zeptali generálního ředitele a předsedy představenstva Vítkovic Libora Witasska. Toho Jan Světlík už loni představil jako svého nejbližšího spolupracovníka.

Agresivních pacientů stále přibývá, někteří vyhrožují, další dokonce útočí

Útoků, a to nejen slovních, ale stále častěji i těch fyzických, v ostravských nemocnicích přibývá.

Na případ zloděje navigací nasadili kriminalisté své nejzkušenější lidi

Trestní stíhání proti dvěma mužům ve věku 34 a 44 let, z nichž jeden kradl z aut navigace a druhý je nabízel k prodeji, zahájili ostravští policisté.

Hasiči zachránili králíka, který uvízl ve větracím otvoru

Několik hodin nemohli najít obyvatelé bytu v Ostravě-Zábřehu svého domácího mazlíčka − samici králíka domácího, nazvanou Lili.

Polovina mostu Miloše Sýkory v centru Ostravy je pro pěší uzavřena

/FOTOGALERIE/ Kvůli rekonstrukci chodníku je v těchto dnech uzavřena jedna polovina cesty pro pěší přes most Miloše Sýkory.

Na burčák si Ostravané musejí ještě počkat

V roce 2009 začali v jednom z ostravských vinných sklepů první burčák prodávat už 13. srpna. V letošním roce si ale milovníci tohoto oblíbeného moku budou muset v Ostravě na první ochutnávku ještě počkat.

AKTUALIZOVÁNO

Ahoj, šéfe! Firem, kde si všichni tykají, přibývá

/ANKETA/ Vykáte ve svém zaměstnání svému vedoucímu, řediteli či třeba kolegyni? Možná se to brzy změní. Firem, kde si tykají všichni zaměstnanci od majitele po řadového zaměstnance, totiž přibývá.

Žena usnula v tramvaji. Přišla o hotovost i platební kartu

Mladá žena, která dvě hodiny po páteční půlnoci cestovala ostravskou městskou hromadnou dopravou, si na chvíli zdřímla.

Sloní sameček Chandru má jen měsíc, už si ale chce „povídat“

"Chceš vidět slůně? Tak si přestaň prohlížet ty jeleny a pojď za mnou. Nebo se do toho sloního pavilonu nevejdeme,“ volá na svého synka jeho nervózní otec. Maminka situaci řeší diplomaticky, vysvětluje, že na jeleny bude čas při zpáteční cestě. Pak se rodinka vydává společně rychlým krokem cestou ke slonům.

Jsem patriot, i proto jsem zůstal, říká lékař, který vystudoval zdejší „medinu“

Letos úspěšně dokončil studium na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a od minulého týdne nastoupil na ARO (kliniku anesteziologie a resuscitace) porubské fakultní nemocnice. Pětadvacetiletý lékař Michal Parma říká, že ta pro něho byla jako špičkové pracoviště jasnou volbou.

AKTUALIZOVÁNO

Operátorka linky 112 znalá italštiny pomohla cizincům v nouzi

S nezvyklým problémem se obrátil v pátek před 17 hodinou na tísňovou linku 112 italsky mluvící turista. Na dálnici D1 píchl kolo u své dodávky a jeho pobočka pojišťovny dlouhé hodiny neposílala požadovanou pomoc.Na krajském operačním a informačním středisku Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje shodou okolností sloužila operátorka ovládající italštinu.

Pomoc obětem sexuálně motivovaných činů

Moravskoslezská policie ve spolupráci s ostravskou městskou nemocnicí dnes představila nový projekt týkající se pomoci obětem sexuálně motivovaných trestných činů.

Vítkovice získaly zakázky v Británii

Dohodu o spolupráci s renomovanou britskou společností TSP Engineering Ltd. podepsali v tomto týdnu zástupci společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM).

Medu bude letos málo, včelaři budou zdražovat

ANKETA/ Ostrava – První letošní snůšku medu byla slušná, ta druhá už však byla výrazně slabší. Tak hodnotí letošní sezonu Jiří Toman ze včelařského družstva Apis.

Vláda schválila další peníze na nádrž Nové Heřminovy

Ostrava − Použití finančních prostředků státního rozpočtu ve výši 50 milionů pro státní podnik Povodí Odry schválila Vláda ČR ve svém usnesení z konce července.

Nezaměstnanost se mírně zvýšila, v Ostravě je bez práce 18 337 lidí

I přes ekonomický růst se v průběhu července evidovaná nezaměstnanost v Ostravě zvýšila. V evidenci přibylo ale jen 67 uchazečů, celkem jich je 18 337. Úřad práce v Ostravě ve zprávě uvedl, že červenec je měsíc, kdy už tradičně uchazečů přibývá.

Levné volání ze zahraničí? Pozor, může mít i svá úskalí

„Roaming končí! Od léta 2017 voláme v zahraničí jako doma. Voláte, esemeskujete a datujete bez roamingových příplatků,“ mohli jste se dočíst v reklamách už počátkem letošního léta. Hodně lidí už má po dovolené v zahraničí a řada z nich v jejím průběhu volala, esemeskovala a surfovala na internetu, jako by byli doma.

Soud poslal Vítkovice Power Engineering do konkursu

Ostrava – Společnost Vítkovice Power Engineering je ode dneška v konkursu. Mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová informovala, že ve věci insolvenčního řízení dlužníka Vítkovice Power Engineering soud rozhodl o přeměně reorganizace v konkurs.

Zmrzlináři: Více prodáme, když je pod mrakem

Řekli byste si, že zmrzlináři musejí mít v období tropických veder „zlaté žně“? Jak Deník zjistil, přímá úměra „čím vyšší teplota, tím více prodané zmrzliny“, zdaleka neplatí. Třeba prodejci z centra Ostravy tvrdí, že daleko více zmrzliny prodají, když je pod mrakem a teploty jsou snesitelnější.

Tisící miminko narozené ve fifjedské nemocnici: Amálka

Tisící letošní miminko se narodilo v tomto týdnu v ostravské městské nemocnici (MNO).

Úroda ovoce je bídná, shodují se zahrádkáři

Bídná, mizerná nebo dokonce žádná. Těmito slovy nejčastěji ostravští zahrádkáři popisují letošní úrodu ovoce.

Na poli ve Staré Bělé hořel kombajn

Kombajn, který právě sklízel zralou pšenici, začal v pondělí dopoledne hořet na poli v Ostravě-Staré Bělé.

Dvacet monitorů dechu „bude hlídat“ novorozence

Celkem nových 20 monitorů dechu získalo Dětské oddělení Vítkovické nemocnice od Nadace Křižovatka. Přístroje, které nemocnice rodičům také zapůjčuje domů, chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí.

Vítkovice Power Engineering podaly návrh na konkurz

Návrh na konkurz podalo představenstvo společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE). Mluvčí mateřské firmy Vítkovice, a. s., Eva Kijonková v tiskové zprávě uvedla, že návrh na konkurz učinilo o své vůli dvoučlenné představenstvo VPE.

Na poli ve Staré Bělé hořel kombajn, řidič je zraněný, škoda zhruba 3 miliony

/FOTOGALERIE/ Kombajn, který právě sklízel zralou pšenici, začal dnes dopoledne hořet na poli v Ostravě-Staré Bělé. 

Stánkoví prodejci ovoce u silnic často porušují zákon

Celkem 29 prodejců, kteří nabízejí ovoce a zeleninu ve stáncích u silnic, zkontrolovali v první polovině července pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Diabetiků přibývá, dokonce už i mezi dětmi, varují lékaři

V České republice, ale i jinde ve světě přibývá pacientů s diabetem druhého typu. A nejen to. Varovným signálem je, že v této skupině neustále vzrůstá počet pacientů mladších 15 let.

Nejen slunce: naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Ostrava - Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Vítkovice Heavy Machinery propustí 44 lidí. Těm, co zůstanou, zvýší odměny

Ostrava – Vítkovice Heavy Machinery (VHM), firma ze skupiny strojírenských Vítkovic, přidá svým zaměstnancům dalších 500 korun měsíčně v motivační složce mzdy nad rámec toho, co je sjednáno v mateřských Vítkovicích, a. s., kde jde letos do odměn o 300 korun navíc. Uvedla to mluvčí firmy Eva Kijonková.

Čtvrtka másla se prodává v Ostravě i za 55 korun

ANKETA/ Ostrava − Nad současnými vysokými cenami másla někteří zákazníci i v ostravských obchodech včera nevěřícně kroutili hlavou. Je podle vás máslo drahé? Hlasujte v anketě pod článkem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení