O výhru Baníku se postarali ve druhém poločase Bystroň a střídající Svěrkoš. Utkání ale hrozilo předčasné ukončení kvůli výpadku elektrického proudu na stadionu, kvůli čemu dlouho nešlo zprovoznit umělé osvětlení. Dvacet minut před koncem ale domácí klub hrozbu stačil zažehnat a osvětlení na poslední chvíli zprovoznil.

Výsledek: Viktoria Žižkov - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0) Branky: 69. Bystroň, 90. Svěrkoš. Rozhodčí: Jech - Kordula, Goňa. ŽK: Kušnír, Švancara - Rajtoral. Diváci: 3848. Sestavy: Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík (73. Bukač), Besta, Šťastný - Stracený (73. Moughfire), Novotný, Procházka, Kušnír - Švancara (78. Da Silva), Kalod. Trenér: Griga. Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Otepka (90. Tesařík), Marek, Tchuř (85. Tchuř)- Mičola (74. Svěrkoš), Magera. Trenér: Večeřa.

Ostravský brankář Vašek vychytal na Žižkově čtvrtou nulu v sezoně

Ostravský brankář Petr Vašek vychytal při dnešním (1. října) vítězství Baníku 2:0 na hřišti Viktorie Žižkov čtvrté čisté konto v sezoně první ligy. Kraluje tak v této statistice spolu s dalšími šesti gólmany. Svým třetím gólem v ročníku se na výhře v Praze podílel útočník Václav Svěrkoš a patří mu dělené třetí místo v tabulce střelců. Tabulka střelců: 5 - Toleski (Most), Zeher (Ostrava), Fenin (Teplice), Vlček (Slavia), 4 - L. Došek (Sparta), Jeslínek (Kladno), 3 - Magera, Svěrkoš (Ostrava), Žůrek (Zlín), Pacanda, T. Došek (oba Brno), Smíšek (Teplice), Zbožínek (Zlín), Hartig (Olomouc), Kisel (Sparta). Brankáři s čistým kontem: 4 - Vaniak (Slavia), Baránek (Zlín), Sňozík (Bohemians 1905), Slavík (Teplice), Drobisz (Olomouc), Poštulka (Sparta), Vašek (Ostrava), 3 - Daněk (Plzeň), 2 - Špit (Jablonec), Kučera (Č. Budějovice), Miller (Ml. Boleslav), 1 - Pařízek (Žižkov), Lejsal (Brno), Hauzr, Zlámal (oba Liberec).

Zápasu hrozilo předčasné ukončení

Trenér Žižkova Stanislav Griga litoval hlavně toho, že jeho hráči a hlavně útočník Petr Švancara v první půli zahodili jasné šance. "Měli jsme takové šance, které si nemůžeme dovolit neproměnit," zlobil se Griga. "Jinak jsme nebyli o nic slabší než mužstvo, které aspiruje na nejvyšší příčky. Nemusíme se za dnešní výkon stydět, ale fotbal a ligové body jsou jenom o tom, kdo promění šance," dodal Griga, jehož tým čeká na výhru v lize od prvního kola už sedm zápasů. Podle něj Baník v dnešním duelu Viktorii nepřehrál. "Ale na rozdíl od nás proměnil ty možnosti, do kterých se ve druhém poločase dostal. Těžko mohu hráčům něco vyčítat, hrají na hranici možností, ale chybí takový ten ligový klid v těch maličkostech, které rozhodují. V nich tam prostě nemáme tolik kvality a zkušeností," uvedl Griga. Nebyl spokojen s tím, že jeho mužstvo nedokázalo reagovat na vedoucí gól Baníku. "Přešli jsme na hru se třemi obránci, změnili způsob hry, ale hráči, kteří do zápasu naskočili z lavičky, nám příliš nepomohli," posteskl si Griga. Trenér Baníku Karel Večeřa byl rád, že jeho mužstvo po dvou zápasech prolomilo střelecký půst a hlavně naplno bodově zabralo. I když po prvním poločase měl Večeřa k výkonu Baníku řadu výhrad. "V prvním poločase jsme se postupně vytráceli. První poločas jsme se vytráceli, kazili jsme jednoduché míče a kombinaci a hodně nás podržel brankář Vašek," uvedl Večeřa. Po změně stran už prý byl mnohem spokojenější. "V poločase jsme si řekli, že takhle to dál nejde. Bylo to z naší strany lepší, hlavně poslední dvacetiminutovka po tom úvodním gólu. Dnes to byl vyloženě zápas jenom o gólech, my jsme v tom byli lepší," dodal Večeřa.