Záchranářské derby nabídlo pět branek a skončilo letos už pátou domácí porážkou Hlučína. Ten byl celý první poločas jasně lepší a zásluhou Galajdy šel i do vedení. „Vytvořili jsme si v první půli spoustu neuvěřitelných příležitostí, ale nebyli jsme schopni utéct na rozdíl dvou branek. A to mě mrzí,“ kroutil hlavou nad produktivitou svého mužstva domácí kouč Petr Samec. Hosté naopak působili hodně vlažně a s výjimkou jedné šance se nezmohli vůbec na nic.

Ale druhý poločas přinesl úplně jiný obraz hry. Vítkovice zásluhou Schöna a Doležala otočily skóre, domácí ještě jednou vyrovnali, ale v závěru rozhodl o vítězství hostí svou druhou brankou Schön. „V poločase jsem musel udělat bouřku, protože jsme hráli laxně, ovšem ve druhé půli jsme to otočili. Jsem rád, že jsme vyhráli. Hlučína je mi líto, ale nedá se nic dělat,“ radoval se po utkání hostující kouč Alois Grussmann, jehož mužstvo se vyšvihlo na desátou příčku o bod před Třinec a dva před Hlučín. „Po změně stran jsme začali laxně, dovolili soupeři vyrovnat a pak i otočit. Dokázali jsme se sice zvednout, ale v závěru uděláme nepochopitelnou chybu, kdy v devadesáté minutě jsou vzadu čtyři hráči a snaží se aplikovat ofsajd systém,“ zlobil se jeho hlučínský protějšek Petr Samec.

Hlučín – Vítkovice 2:3 (1:0). Branky: 10. Galajda, 83. Hanus z pen. – 51. a 90 ( 1) Schön, 69. Doležal. Rozhodčí: Kocián – Dobrovolný, Santárius. ŽK: Bogdaň, Moravčík – Křiva, Schön, Mikulenka, Hrdlovič, Motyčka. Diváci: 600.

Hlučín: Kosmál – Kopecký (73. Koubek), Štýbar, Švrček, J. Barcal – Žižka, Melecký (68. Prokeš), Bogdaň (73. Kovář), Moravčík – Galajda, Hanius. Trenér: Samec:

Vítkovice: Kraus – Hrdlovič, Doležal, Švehla, Derych – Pulkert, Motyčka, Křiva, Mikulenka (78. Valášek) – Schön, Prohászka. Trenér: Grussmann.

Hlasy trenérů

Alois Grussmann (Vítkovice): Pro nás má výsledek obrovskou cenu pro další působení ve druhé lize. Samozřejmě ještě zdaleka nejsme zachráněni, ale když nevyhráváme doma, musíme bodovat venku. Zápas jsme začali dobře, kdy jsme měli šanci už ve druhé minutě, ale neproměnili jsme ji. Naopak soupeř byl v první příležitosti úspěšný. V kabině jsem musel udělat bouřku, protože jsme hráli laxně, ovšem ve druhém poločase jsme to otočili. Jsem rád, že jsme vyhráli.i Hlučína je mi líto, ale nedá se nic dělat.

Petr Samec (Hlučín): Byli jsme lepší, vytvořili jsme si hlavně v první půli spoustu neuvěřitelnou příležitostí, ale nebyli jsme schopni utéct na rozdíl dvou branek. Po změně stran jsme začali laxně, dovolili soupeři vyrovnat a pak i otočit. Dokázali jsme se sice zvednout, ale v závěru uděláme nepochopitelnou chybu, kdy v devadesáté minutě jsou vzadu čtyři hráči a snaží se aplikovat ofsajd systém.

Další zápasy: HFK Olomouc FC Bohemians 1:2, Krč Čáslav 1:1, Třinec Opava 1:0, Jihlava Sokolov 1:0, Ústí n. Labem Slovácko 1:0

1. Bohemians Praha (Střížkov) 26 15 6 5 43:31 51
2. Slezský FC Opava 26 13 5 8 38:26 44
3. 1. FC Slovácko 26 11 9 6 34:22 42
4. FK Marila Příbram 25 11 9 5 27:15 42
5. Fulnek 25 11 9 5 29:27 42
6. FC Hradec Králové 25 10 10 5 29:20 40
7. FC Vysočina Jihlava 26 9 9 8 35:30 36
8. Baník Sokolov 26 8 11 7 24:21 35