Baník přežil klinickou smrt a dotáhl se na Spartu

Liberec, Ostrava/FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Baníku to dokázali. V dohrávce 25. kola první ligy vyhráli v Liberci 1:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Spartu! Ligový finiš, který bude v 29. kole okořeněn duelem lídrů soutěže na Bazalech, tak slibuje nádherné drama.

20.4.2010 1

Fotbalisté Baníku v dohrávce 25. kola první ligy vyhráli v Liberci 1:0.Foto: DENÍK/Jan Škvára

Velké mužstvo se pozná podle toho, že vyhrává i zápasy, v nichž není jednoznačně lepším celkem. Baníku se to v pondělíu Nisy povedlo. V úvodní půlhodině totiž doslova přežil klinickou smrt. Liberec vedl ve 26. minutě 7:1 na rohy a měl za sebou tři superšance, při nichž se vyznamenal gólman Vít Baránek.

„V těch úvodních20 nebo30 minutách jsem se moc fajně necítil,“ prohlásil po zápasezkušený ostravský gólman. „Několikrát nám propadl balon za beky a třeba při té střele Dejmka to byl vyloženě reflexivní zákrok. Ale ustáli jsme to a v druhé půli už to bylo mnohem lepší, i když závěr byl taky ještě dramatický,“ přiznal.

Baránek byl hlavní oporou svého týmu. Kromě úvodní půlhodiny se vyznamenal i po přestávce, kdy například vyrazil na břevno Nezmarovu přesnou hlavičku a potom také Keričův ekvilibristický pokus hlavičkovat vsedě.

Výhry v Liberci jsou vzácné

„Gólman byl hlavní strůjcem našeho vítězství,“ přiznal trenér Ostravy Miroslav Koubek. „Liberec nás v úvodu zaskočil, vložil do začátku zápasu hodně energie, hrál velmi dobře, agresivně. Teprve v poslední čtvrthodině poločasu jsme se z toho začali dostávat a vytvářeli si trochu smysluplné akce v protiútocích. O přestávce jsem hráčům říkal, že Liberec to tempo nemůže vydržet, a to se potvrdilo. Hráli jsme v druhé půli o mnoho lépe, povedla se nám standardka a v závěru už se to podařilo udržet,“ popsal.

Rozhodující pro výsledek byly 67. a 68. minuta. Nejprve již zmíněnou Nezmarovu střelu hlavou zády k brance vytěsnil Baránek na břevno, a hned z následující akce Baníku padl vítězný gól. Nezmar na polovině hřiště fauloval Nevese, ten si před rozehráním trestného kopu doběhl do pokutového území a po nadýchaném centru Lukeše obloučkem hlavou do vzdálenějšího rohu branky překonal Hauzra – 0:1.

Baník vyhrál v Liberci v ligové historii jen dvakrát. Poprvé to bylo v mistrovské sezoně 2003/2004, podruhé nyní. Jaká se v tom asi nalézá symbolika?

Doufám, že doma ukážeme jinou tvář, přeje si záložník Baníku Marek Hlinka

Muž chtěl znásilnit ženu u zastávky Dřevoprodej v Hrabůvce. Policie hledá svědky

/VIDEO/ Ostravští policisté vyšetřují další případ pokusu o znásilnění. Vše se odehrálo v sobotu 12. srpna kolem osmé hodiny ráno v Ostravě-Hrabůvce na ulici Místecká, u zastávky Dřevoprodej ve směru do centra.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

/FOTOGALERIE/ Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.