Sparta zůstala v čele tabulky před Baníkem, který má o čtyři góly horší skóre. Třetí Jablonec však ztrácí už jen bod a Teplice dva! Oba duely Baníku a Sparty tak skončily shodnou remízou 1:1, což v praxi znamená, že v případě rovností bodů po 30. kole bude rozhodovat skóre.

Elektrizující atmosféra vyprodaných Bazalů jako by v úvodu uhranula stopery Sparty. Už ve druhé minutě se totiž řítil Varadi sám na branku hostů, ale Kozáčik jeho lob vyrazil a dorážka skončila na břevně. Hned vzápětí hlavičkoval Mičola těsně vedle a natěšení ostravští příznivci byli u vytržení. Jejich radost vygradovala ve 13. minutě, kdy si trestný kop Lukeše hlavou prodloužil do vlastní sítě Řepka.

Sparta se z šoku vcelku rychle otřepala a rychle převzala iniciativu. Ve 38. minutě mohlo být srovnáno, když dělovka Kucky skončila na břevně. Ostravští přesto ještě jednou zahrozili po akci Mičoly, kterou ale zazdil Vydra.

Trenéři mluvili smířlivě

Po přestávce se domácí zvedli a paradoxně v době, kdy začali lépe kombinovat ve středu hřiště, Sparta vyrovnala. Kadlec využil zaváhání Neuwirtha a chladnokrevně vyrovnal. Baník pak na chvíli vypadl z role a tíha utkání dolehla i na něj. Hostům narostlo sebevědomí a Ostravští byli v závěru rádi za remízu.

„Utkání mělo velkou sportovní i společenskou úroveň, což je pro celý český fotbal neméně důležité. Nám vyšel začátek utkání, kdy jsme šli do vedení a je škoda, že se nám nepodařilo přidat druhý gól. Výsledek je ale spravedlivý a fotbal se hrál dobrý,“ zhodnotil duel trenér Ostravy Miroslav Koubek, který nebyl spokojený s některými herními činnostmi svého týmu. „Hlavně přechod do rychlého protiútoku nám nešel tak, jak bych si představoval,“ řekl Koubek.

Jozef Chovanec mluvil podobně. „Zápas splnil očekávání, nás jen mrzí, že ho neviděli naši fanoušci, kteří nebyli vpuštěni na stadion. Domácí mohli skórovat už v samotném úvodu, ale my jsme i po inkasované brance vše ustáli a i o poločase věřili, že branku vstřelíme,“ zdůraznil Chovanec, který byl s remízou nakonec vcelku spokojený. „Získali jsme plusový bod do tabulky pravdy, navíc z těžkého utkání v Ostravě. Vážíme si této remízy,“ dodal Chovanec.

27. kolo první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branky: 13. Řepkavlastní – 53. Kadlec. Rozhodčí: Damková – Kordula, Mencl. Žluté karty: Varadi – Řepka, Hoheneder, Vacek. Diváci: 17 372 (vyprodáno).

Baník Ostrava: Baránek 3 – Řezník 2, Neuwirth 3, Bolf 3, Neves 3 – Lukeš 2, Marek 2, Lička 2 – Vydra 4 (80. Strnad), Varadi 3, Mičola 3 (86. Zeher). Trenér: Koubek.

Sparta: Kozáčik 1 – Kušnír 3, Brabec 3, Řepka 4, Pamič 3 – Hoheneder 3 – Sionko 2 (90. Kladrubský), Vacek 3 (79. Žofčák 3), Kucka 2, Kadlec 2 (65. Zeman 3) – Wilfried 2. Trenér: Chovanec.