Zápas rozhodl už v 8. minutě krajní obránce Breda, který se trefil po rohovém kopu Hrubého. Zápas se hrál ve skvělé atmosféře. O ní se postaralo asi dva tisíce fanoušků Baníku, kteří v sobotu dopoledne dorazili do Prahy.

Žižkov mohl srovnat ještě do přestávky, ale své dvě velké šance neproměnil. Po přestávce se utkání sotva průměrné druholigové úrovně změnilo v ještě větší boj. Baník měl po faulu gólmana Hrubeše na Nerada kopat pokutový kop, ale sudí Příhoda jasný faul přehlédl.

„Baníku pomohl rychlý gól, protože se mi zdálo, že nastoupil do utkání s respektem. Nám se povedl spíše první poločas, ve kterém jsme měli dvě velké šance. Nejprve ostravský hráč (Sus) vyhlavičkoval po naší standardní situaci míč z brankové čáry a pak Švejdík trefil břevno. Ve druhém poločase jsme už tak dobře nehráli a byl to spíše boj,“ hodnotil duel kouč Žižkova David Vavruška.

Kouč Vlastimil Petržela, který v zápase nepostavil ani jednoho odchovance klubu, byl spokojený s výsledkem. „Kluci dodržovali to, co jsme si řekli a chtěli hrát. S hrou ale spokojený moc nejsem, ve středu hřiště jsme ztráceli míče. Ve druhém poločase jsme měli šance, které jsme měli proměnit,“ uvedl Petržela, jehož tým prodloužil svou úspěšnou sérii bez porážky na sem utkání.

„Výhra je pro nás obrovsky cenná, protože nyní hrajeme třikrát doma,“ dodal Petržela, jehož tým v příštích dnech odehraje na Městském stadioně ve Vítkovicích zápasy s Varnsdorfem (6. května), Vítkovicemi (10. května) a Sokolovem (13. května).

FK Viktoria Žižkov – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branky: 8. Hrubý. Rozhodčí: Příhoda – Melichar, Vlček. Žluté karty: Nerad, Stáňa. Červená karta: Stáňa. Diváci: 4010

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Hašek, Opluštil, Švejdík, Šandera (78. Telnar) – Pavlata, Podrazký, Krystan (68. Urbanec) – Jelínek (59. Volek), Dočekal, Engelmann
FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Sus (80. Mondek), Nerad (75. Pekár), Hlinka, Hrubý, Stáňa – Jakubov

Další zápasy 25. kola: Pardubice - Prostějov 5:0 (5:0), Sigma Olomouc - Sokolov 2:0 (2:0), Táborsko - Opava 1:2 (0:1), Vítkovice – Ústí n. L. 1:0 (0:0), Varnsdorf - Znojmo 2:1 (1:0)

České Budějovice - Vlašim odloženo

Utkání bylo z důvodu hromadného infekčního onemocnění českobudějovických hráčů odloženo zatím na neurčito.
Třinec - Frýdek-Místek odloženo
Utkání se v původním sobotním termínu kvůli nepříznivému počasí nehrálo. Hrát se bude v úterý od 17 hodin.