Opava měla luxusní začátek. Už ve 2. minutě rozjel útočnou akci Kayamba, který nahrál Kuzmanovičovi, ten před brankou našel Stříže, který svůj premiérový start v opavském dresu oslavil gólem.

O devět minut později dostal balon do běhu Mrázek a překonal Fendricha – 1:1. O pár chvilek později kopali domácí standardku. Zapalač našel hlavu Smoly a ten těsně minul branku. Ve 21. minutě vypálil zpoza šestnáctky Zapalač, jeho ránu Květon vyrazil a Kuzmanovič z dorážky minul.

O dvě minuty později utekl Smola Honišovi, ten ho fauloval a zápas pro něj skončil. Opava poprvé využila přesilovku ve 35. minutě. Stříž vysunul Smolu, který potvrdil pověst kanonýra a Květon byl bez šance – 2:1. Ještě před poločasem zahrával Zapalač standardku a Kuzmanovič dával na 3:1.

Na začátku druhého poločasu si navedl míč Zavadil, krásnou ranou nechal vyniknout brankáře Květona. Opava ovládala dění na hřišti, Kayamba další povedenou střelou pořádně protáhl hostujícího gólmana. V 58. minutě fauloval Cverna ve vápně Smolu a sudí Franěk nařídil penaltu, kterou Schaffartzik proměnil.

Slezský FC byl na koni. O čtyři minuty později chtěl Cverna odkopnout míč letící na Smolu, jenže ho kopl tak nešťastně, že z toho byla pátá branka ve vítkovické síti.

Ale to stále nebylo vše. Mrázek z penalty snížil. A poslední slovo měl Kayamba, který v gól přetavil sólo.

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 6:2 (3:1)
Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 41. Kuzmanovič, 59. Schaffartzik (pen.), 62. Cverna (vl.), 82. Kayamba – 11. a 77. Mrázek (druhá z pen.). Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Dresler. ŽK: Schaffartzik, Jurečka, Kuzmanovič - Kučera, Matěj, Cverna. ČK: 23. Honiš. Diváci: 2186

Opava: Fendrich – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik - Kayamba (84. Mozol), Zavadil (74. Jursa), Zapalač – Smola (68. Jurečka), Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý
Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Ožvolda (66. Pavelka), Matěj, Mišinský (61. Hruzík), Kučera – Mrázek. Trenér: Roman West