Štěstí se v derby usmálo na Opavu. Porazila Vítkovice 2:1

Opava splnila roli favorita a sobotním derby Fortuna národní ligy porazila nováčka z Vítkovic 2:1. Nutno říci, že při domácích stálo štěstí. Vítkovice nehrály špatně a před vítěznou trefou Jursy trefily Gerbertem tyč.

6.5.2017

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 2:1Foto: DENÍK / Petr Widenka

Po dvou minutách hry se dostal k míči Mišinský a pořádně vystrašil Fendricha, ten jeho ránu vytěsnil. O tři minuty později došlo k závaru v hostující šestnáctce. Zakončoval Janetzký, střela mu nesedla, míč se ale nakonec dokutálel do branky.

Opava byla aktivnější. Rána Zapalače letěla jen těsně vedle. O minutu později měl tutovku Jursa, proti byl skvělým zákrokem Květon. Za další tři minuty odmítl vedení navýšit Helebrand.

Minutu před poločasem z ničeho nic udeřili hosté. Po centru Cverny se trefil hlavou Fiala. Vítkovice mohly jít i do vedení, velkou šanci Szotkowského chytil Fendrich.

Na začátku druhého poločasu toho příliš zajímavého k vidění nebylo. V 78. minutě se ke střele z hranice šestnáctky dostal Gerbert. Při Opavě stálo štěstí, Fendricha zastoupila tyč.

O dvě minuty později kopali domácí rohový kop Zapalečem, míč byl prodloužen na Jursu a ten poslal Opavu do vedení. V samotném závěru sahali hosté po bodu. Texl poslal centr na Kováříka, jehož hlavičku ale zlikvidoval Fendrich.

Opava nakonec tři body uhájila.

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 5. Janetzký, 80. Jursa – 44. Fiala. Rozhodčí: Matějček – Ratajová, Horák. ŽK: Smola, Puškáč - Honiš, Cverna. Diváci: 2903

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand (75. Puškáč) – Schaffartzik – Jursa, Janetzký (60. Kuzmanovič), Zapalač – Smola, Jurečka (82. Čelůstka). Trenér: Roman Skuhravý
Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš, Mikula, Prajza – Texl, Vaněk, Matěj (87. Kovařík., Fiala – Szotkowski (46. Juřena), Mišinský (73. Gerbert). Trenéři: Ivan Kopecký, Roman West

Autor: Roman Brhel