Fotbalisté Vítkovic prohráli v Hodoníně a v poháru končí

/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Vítkovic v MOL Cupu končí. Cesta týmu Romana Westa soutěží se zastavila ve druhém kole, kdy nestačili na třetiligový Hodonín, kde brankou Tomáše Mareše prohráli 0:1. Domácím hráčům k výkonu i výsledku aplaudovalo 650 diváků.

8.8.2017

Fotbalisté Hodonína (v červených dresech) zdolali ve 2. kole MOL Cupu Vítkovice 1:0. Pohárový duel, který sledovalo 650 diváků, ve 32. minutě rozhodl domácí obránce Tomáš Mareš.Foto: Deník / Kopl Libor

A nebylo se co divit. V Hodoníně se hrálo druhé kolo celostátního poháru po dlouhých třiadvaceti letech. V létě roku 1994 tehdejší Sigma podlehla LeRKu Brno 0:1. Nyní stejným poměrem porazila Vítkovice a postoupila mezi dvaatřicet nejlepších týmů republiky. „To je mančaft,“ zařval radostí krátce po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Mikysky nadšený domácí masér Zdeněk Lorenc. „A teď Slovácko,“ hulákal z tribuny nadšený fanoušek.

Podobně atraktivního protivníka by si přál také hodonínský trenér František Komňacký. „Byl bych moc rád, kdybychom hlavně kvůli lidem dostali zvučeného prvoligového soupeře,“ přeje si pětašedesátiletý odborník.

Komňacký si po vyhraném zápase v Uherském Brodu dovolil luxus, když v základní sestavě oproti víkendovému střetnutí udělal hned pět změn. Na lavičce zůstali Petráš, Polách, Šturma, Sasín i Dovhanyuk. Šanci dostali Lupač, Mareš, Paděra, Žák a Hesek, který dokonce nastoupil s kapitánskou páskou. „Plánovali jsme to tak. Chtěli jsme rozložit zátěž na více lidí. Hráči to odpracovali velmi dobře. K přístupu ani bojovnosti nemám žádné připomínky. Uvidíme, jak si to všechno vyhodnotím, zda někdo z nich nastoupí i v sobotu,“ říká Komňacký.

Kompletní ale zdaleka nebyli ani hosté. Vítkovický trenér Roman West šetřil v poháru Květona, Mikulu, Mišinského, Mrázka nebo Honiše. „Zkušenější kluky jsme spíše nechali doma. Dali jsme prostor hráčům širšího kádru. Aby hráli, aby se ukázali,“ uvedl hostující kouč, kterému po středeční porážce přibyli další starosti. „Herně to nebylo ono. Ale ani být nemohlo, protože kluci spolu v této sestavě hráli poprvé,“ upozorňuje West.

Individuální výkony hostů ovšem měly být lepší. „Rozhodně jsme měli dát v Hodoníně alespoň branku,“ ví vítkovický trenér.
Pár šancí druholigový tým na jihu Moravy ke skórování měl. V zakončení ale hosté nebyli přesní ani důrazní. Trestný kop Brziského šel těsně nad. Jinak toho favorit směrem dopředu v první půli mnoho nepředvedl.

Hodonín také neměl žádné tutovky. Ve 32. minutě ale nečekaně udeřil. Fojtíkův centr ještě odvrátila vítkovická obrana, ale balon si našel krajní bek Mareš, který překonal gólmana Nemravu parádní střelou k pravé tyči. „Při rozcvičce jsem se trefil podobně. Teď jsme si na to vzpomněl. Jsem rád, že to tam padlo,“ usmíval se jediný střelec úterního zápasu.

Přesná rána Mareše nakonec byla klíčová. „Doufal jsem, že to bude vítězný gól,“ přiznal devatenáctiletý mladík. Hodonín za stavu 1:0 ožil. Krátce po změně stran protáhl Nemravu domácí útočník Žák. Vítkovice se s přibývajícími minutami dostávaly do tlaku. A měly i šance. Únik střídajícího Fialy skončil střelou vedle. Nepokrytý Pavelka zase hlavičkoval po rohu mimo. Útočník Szotkowski jen o milimetry nedosáhl na gólovou přihrávku Pavelky.

„Zdálo se mi, že ve druhé půli byl mezi mužstvy až moc velký rozdíl. Nestíhali jsme hlavně ve středu hřiště. Při některých situacích soupeře jsme měli i štěstí, protože vyrovnání viselo ve vzduchu,“ uznal Komňacký. Domácí trenér si oddechl hlavně po dorážce střídajícího Prajzy, který v 80. minutě mířil nad.

Hodonínští v závěru podnikali rychlé výpady do otevřené obrany soupeře, žádné přečíslení ani střela už se však neujaly. I tak mohl nováček MSFL slavit. „Musím hráče pochválit, jak se dokázali druholigovému soupeři postavit. Jsme rád, že jsme utkání krásnou brankou získali pro sebe,“ pronesl Komňacký.

Bývalého kouče Ostravy, Jablonce nebo Synotu kromě svěřenců potěšila také návštěva. „Byla pro mě velkým překvapením,“ přiznal domácí trenér. „I když Vítkovice pořád mají jméno, nemyslel jsem si, že na ně přijde tolik fanoušků,“ pokračuje. „Byl bych moc rád, kdyby se pohárová atmosféra přenesla i do třetiligových zápasů. Fotbal v komorním prostředí totiž vypadá úplně jinak než když je každá akce doprovázena potleskem, každý faul pískotem. Chci, aby se nebavili pouze hráči, ale i diváci,“ zakončil téma Komňacký.
Zatímco Hodonínští si vychutnávali sladký triumf nad silným soupeřem, hosté z Ostravy nezvládli další soutěžní duel a po dvou ztrátách ve druhé lize skončili i v poháru.

Cesta MOL Cupem dopadla pro Vítkovice stejně jako loni. Před rokem tým z Ostravy vypadl v Chrudimi, v úterý nedokázal dát gól Hodonínu. „Jsme zklamaní. Chtěli jsme postoupit. Prioritou je ale druhá liga. Pro nás je důležitější páteční zápas se Znojmem,“ tvrdí West.

FK Hodonín – MFK Vítkovice 1:0 (1:0)
Branka: 32. Tomáš Mareš. Rozhodčí: Mikyska – Paták, Dohnálek. ŽK: Žák – Dramé. Diváci: 650
Hodonín: Lupač – Mareš (73. Sasín), Čurgali, Dekleva, Fojtík (73. Šturma) – Hesek (65. Polách) - Holešinský, Michna, Paděra, Vinkler – Žák.
Vítkovice: Nemrava – Cverna, Kotouč, Hruzík, Hýbl – Kučera (46. Fiala), Dramé, Ožvolda (64. Matěj), Bzirský (64. Prajza), Pavelka – Szotkowski.

Autor: Libor Kopl

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
Aleš Juchelka dnes.
1 9

Aleš Juchelka o Kalouskovi a Babišovi: Jsou si dost podobní, mají buldočí povahy

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Před ostravským soudem stojí další exekutor. Měl zpronevěřit 14 milionů

Peníze od dlužníků sice dokázal vymoci, pak si je ale podle žaloby nechával pro sebe.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.