Jeden gól byl Petřkovicím na body opět málo

/FOTOGALERIE/ Byl to jeden ze zápasů, který mohli vyhrát, remizovat i prohrát. Nakonec platila poslední možnost. Fotbalisté Petřkovic v dohrávce 3. kola MSFL podlehli nováčkovi soutěže Valašskému Meziříčí na jeho hřišti 1:2.

13.9.2017

Valašské Meziříčí - PetřkoviceFoto: Pavel Hrdlička

Hostům narušila plány už osmnáctá minuta, kdy sudí nařídil penaltu za údajný faul při rohovém kopu a odchovanec Baníku Ostrava Oldřich Byrtus nabídnutou možnost proměnil. Přitom Ostravané mohli jít už předtím do vedení, ale Radovan Lokša zakončil brejk mimo branku.

Výrazně úspěšnější byl petřkovický kanonýr pět minut před přestávkou, kdy zužitkoval přihrávku ze strany a srovnal. "Oproti záýpasu v Líšni měl dnešní výkon parametry, které snesou měřítko. Na gól z penalty jsme správně zareagovali, byli lepším týmem a zaslouženě vyrovnali," uvedl kouč Odry Roman Hulva.

Nejen on pak mohl litovat krátce před uplynutím hodiny hry další velké šance Lokši, který hlavou jen těsně minul. "Ve druhé půli jsme si vypracovali situaci, po které jsme mohli rozhodnout. Bohužel se tak nestalo. Místo toho nás soupeř ztrestal v závaru ve vápně po jednom propadlém míči," řekl Hulva, když devět minut před koncem rozhodl domácí Výmola, že všechny tři body zůstanou na Valašsku.

Petřkovice tak podruhé v řadě prohrály a zůstávají na devátém místě třetí ligy. O nápravu se pokusí v sobotu, kdy pod Landekem hostí od 16 hodin Kroměříž.

TJ Valašské Meziříčí - FC Odra Petřkovice 2:1 (1:1)
Branky: 18. Byrtus z pen., 81. Výmola - 40. Lokša. Rozhodčí: Kulička - Mojžíš, Mikeska. ŽK: Drozd, Malý, Jurča, Gregáň - Moskál, Baranek, Holiš. Diváci: 478.
Petřkovice: Godula - Polášek, Staněk, Moskál, Sporysz (77. Hrdlička) - Strakoš, Holiš (83. Latocha), Leibl, Neumann - Baranek - Lokša. Trenéři: Špička a Hulva.

Autor: David Hekele

13.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Policie už dopadla lupiče, který v úterý opilý přepadl Fortunu v Porubě

ON-LINE rozhovor s lídrem Realistů v kraji Alexandrem Királym

Zborcená zeď u Hrabyně: nikdo neví, co se stalo

/FOTOGALERIE/ Řidiči musí jezdit kolem Hrabyně po hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou zúženou vozovkou. V pondělí se tu zřítila podpěrná zeď a stále není jasné, proč se tak stalo. To teď vlastně netuší nikdo.

Nová tramvajová trať: Ze čtyř tras zůstala jediná. Poruba chce oživit Duhu

/ANKETA/ Tramvaje u Slovanu mají odbočovat doprava. Ze čtyř zvažovaných tras připravované tramvajové trati v Porubě zůstala jediná. Jejím přínosem má být i přemístění stávající vozovny ke Globusu.