"Po naší první brance jsme byli více na míči a zpřesnili jsme hru. Ve druhém poločase jsme nepřipustili žádné drama a zvládli jsme to," pochvaloval si šéf jakubčovické lavičky Alois Tomeček, jehož svěřenci se mohou těšit na červenec, kdy doma v předkole přivítají pravděpodobně Nový Jičín či Hranice.

Jakubčovice rozhodly duel v poslední třetině první půle, kdy z vyrovaného stavu utekli do vedení 3:0. „Půl hodiny jsme se soupeřem drželi krok, ale pak se projevila naše velká marodka, když nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Pro některé to bylo proti tak kvalitnímu soupeři hodně těžké," uvědomoval si kouč Staré Bělé Radim Kovář, přičemž jeho tým inkasoval do konce utkání ještě dvakrát.

TJ Tatran Jakubčovice – FK Stará Bělá 5:0 (3:0)
Branky: 29., 36. a 89. Ďurica, 44. P. Zagol z pen., 72. Schreier. ŽK: Dziža (Stará Bělá). Rozhodčí: Kotala – M. Dudek, Matějek. Diváci: 150.
Jakubčovice: Tichánek – Petr (57. Stančík), Dvořák, Sommer – Vavroš – P. Zagol, Šťastný (72. Šaran), M. Zagol, K. Molnár – Schreier (84. Mateiciuc), Ďurica. Trenér: Tomeček.
Stará Bělá: Slavík – Dziža, Rusinko, Nenička (69. Kaloč), Pytlík – Vápeník, Malík, Petrík, Wendtner – Kožík, Kresta. Trenér: Kovář.

Více informací k finále krajského poháru přineseme v pátečním tištěném vydání Moravskoslezského deníku…