Baník konečně vyhrál, radost kazí zranění Jankulovského

Ostrava/AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/-Fotbalový tým Baníku konečně zabral a slaví první ligovou výhru v sezoně. Na ni čekali ostravští fotbalisté dlouhých 161 dnů.

15.10.2011 9

Fotbal: FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové. Zleva Jiří Poděbradský a Marek Jankulovski.Foto: Deník/ Pavel Sonnek

Tři body vystřelil ostravskému celku obránce Benjamin Vomáčka, který se trefil hlavou po centru Martina Lukeše.

Radost z výhry však zkalilo zranění Marka Jankulovského, kterého při návratu do Baníku po osmi minutách odnesli ze hřiště na nosítkách.

„Zatím nic konkrétního nevíme. Marek podstoupí v neděli vyšetření magnetickou rezonanci a pak budeme chytřejší. Mohu potvrdit, že se ale jedná o operované koleno,“ uvedl po utkání tiskový mluvčí klubu Michal Otava.

Na podzim už si Marek nezahraje

Nejsledovanější hráč zápasu se v úvodu posadil ještě na lavičku Baníku. Ze základumu vypadli marodi Kraut, Poliaček a na poslední chvíli i stoper Marek.

„Tomáš Marek si na pátečním tréninku zranil koleno a čeká ho operace. Na podzim si už bohužel nezahraje. Musím ale říct, že Michal Frydrych na jeho místě obstál a hrál velmi dobře,“ uvedl Malura.

I když domácí se snažili hodně kombinovat po stranách, nejnebezpečnější byli po standardních situacích. Těch měl Baník už do pauzy celou řadu, ale ke gólu se lehce blížila jen Frydrychova nepřesná hlavička z šesté minuty. „René Bofl by takovou možnost proměnil. Chtěl jsem to umístit, ale měl jsem to řešit jednodušeji,“ uvedl k šanci samotný Frydrych.

Na příchod Jankulovského došlo až v 65. minutě

Hradec se nadechl po půlhodině. Hosté začali mít navrch ve středu hřiště a s tím šla ruku v ruce i změna obrazu hry. Východočeši lépe kombinovali, leč největší gólovou hrozbu znamenaly rány z dálky.

Hochmeisterovu střelu ještě Pietrzkiewicz vyrazil na roh, těsně po přestávce si polský gólman sáhl i na Dvořákovu bombu, ale to už ho muselo zastoupit břevno. V 59. minutě skončil míč v ostravské brance, asistent sudího však odmával ofsajd.

Na očekávaný příchod Jankulovského došlo až v 65. minutě. Bývalý hráč AC Milán se postavil na netradiční post ve středu zálohy a po pěti minutách přinesl Baníku gólovou radost: Lukešův centr z trestného kopu poslal hlavou do sítě Vomáčka.

Gólové emoce vzápětí na Bazalech vystřídalo mrtvolné ticho

Epizoda Jankulovského skončila po osmi minutách, domácí fotbalista se po souboji o míč znovu zranil a s bolestivou grimasou v tváři byl ze hřiště odnesen na nosítkách. „Bylo vidět, že to mužstvem trošku otřáslo. Docházely nám síly a chybělo nám právě to jedno střídání. Ale zvládli jsme to vysloveně nasazením a bojovností,“ poznamenal Malura.

Na Ostravu doopravdy padla obava o výsledek, hosté v závěru silně tlačili, ale vyrovnání v 80. minutě znovu dosáhli z ofsajdu. Výhru mohl pojistit po odraženém míči Malcharek, ale balon do prázdné brány nedostal. „Kvůli virózám a zraněním se nám rozpadla sestava, ale kluci to odbojovali a byli odměněni třemi body. Co se týče fotbalového výkonu, tak to ale určitě nebylo ono," řekl trenér Baníku Pavel Malura.

Hradec dával na Bazalech góly jen z ofsajdu, což ale trenéra Václava Kotala nechalo na tiskové konferenci klidným. „Nedokážu posoudit, jestli byly regulérní, nebo ne. Měli jsme tam ale více situací, které jsme nedohráli. Předfinálních situací tam z naší strany bylo dost. Co se týče herního výkonu, tak jsme zápas zvládli. Baník jsme dokázali eliminovat, hrozil jen ze standardek. Ve druhém poločase jsme byli herně lepší, ale naše efektivita je strašně nízká. Jedinou vydařenou standardkou Baníku jsme prohráli," dodal Kotal.

(au, čtk)

FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 1:0 (0:0) -10. kolo první fotbalové ligy:

Branka: 70. Vomáčka. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Svěrkoš (Ostrava). Diváci: 4484.

Baník Ostrava: Pietrzkiewicz 2 – Zawada 2, Frydrych 2, Vomáčka 2, Cverna 3 – Greguš 2, Droppa 3 – Šenkeřík 3 (65. Jankulovski, 73. Zejdler), Lukeš 3, Malcharek 4 – Svěrkoš 2 (89. Badaljan). Trenér: Malura

Hradec Králové: Lindr 2 – Plašil 3, Chleboun 3, Fukal 2 – Fischer 2 (75. Štěpán), Hochmeister 3 (75. Jandík), Zelený 3 (87. Malinský), Poděbradský 3 – Černý 3, Klapka 3, Dvořák 3. Trenér: Kotal

Autor: Aleš Uher

15.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 9

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
50

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

Fakultní nemocnice Ostrava. Ilustrační foto
18

Agresivních pacientů stále přibývá, někteří vyhrožují, další dokonce útočí

Baník předvedl parádní obrat, nakonec ale o výhru přišel

/FOTOGALERIE/ Série bez výhry nad Teplicemi se prodlužuje. Fotbalisté Baníku ani poosmé nedokázali soupeře ze severu Čech porazit, byť chvíli před koncem vedli 3:2. Po posledním rohu ale neuhlídali Martina Filla.