OBRAZEM: Parádní vítkovické zmrtvýchvstání

Ostrava – Deset vteřin je dělilo od porážky. Nakonec slaví. Hokejisté Vítkovice udolali ve třetí čtvrtfinálové bitvě Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a ujali se vedení v sérii 2:1. Perníkáři už se přitom viděli v šatně jako vítězové. Předčasně!

12.3.2012 2

Extraligové utkání HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna PardubiceFoto: Pavel Sonnek

Domácí to zkusili bez brankáře, v čase 59:50 srovnal Štefanka a v nájezdech rozhodl kapitán Burger. Čtvrtý duel je na programu v úterý od 17.40 hodin opět na ostravském ledě.

Vítkovicím patřil v narvané ČEZ Aréně začátek zápasu. Už po minutě pálil nebezpečně z pravé strany Burger. Překvapivě hodně práce měl Růžička také s chytrým pokusem Štefanky, který to zkoušel přímo z buly.

Pardubice vážně zahrozily až po osmi minutách. Šindelář, vítkovický náhradník za zraněného Málka, velkou šanci Píši zlikvidoval. Následně zneškodnil i sólo Koláře, kterého vyslal v oslabení do úniku Koukal.

Proč jsou pro Vítkovice nepostradatelní, ukázali Burger s Ujčíkem před přestávkou. Domácí kapitán vybojoval za brankou puk pro „Ujču“, a obávaný kanonýr trefil přesně k tyči.

Srovnat se podařilo perníkářům po 27 vteřinách druhého dějství v přesilovce. Střelu Starého sice ještě Šindelář vyrazil, ale na dorážku Koukala už byl krátký.

Hrál se svižný hokej v maximálním nasazení. Ujčík si vycvičil stahovačkou Borera, jenže přestřelil. Gólový švih Pohla vytěsnil Růžička růžkem lapačky do bezpečí.

Závěr druhé dvacetiminutovky patřil Východočechům. V přečíslení dvou na jednoho zakončoval Buchtele. Domácí ochránce svatyně však zacvakl betony včas.

Šindelář podržel svůj tým i o chvíli poté, kdy zneškodnil Kousalův nájezd. Druhá třetina byla ještě urputnější, plná osobních soubojů a přetlačování u mantinelu.

Pardubicím vyšel znovu nástup do třetiny a udeřily jak jinak než v početní výhodě. K využití potřebovali pouhých patnáct vteřin. Koukal namazal Starému a hosté vedli.

Tři přesilovky v krátkém sledu si zahráli i domácí, ale srovnat nedokázali, i když šanci měli parádní. Burger v ideální pozici mezi kruhy branku netrefil.

Pardubice už pomalu oslavovaly. Předčasně! Domácí to zkusili bez brankáře a v čase 59:50 udeřili. Štefanka nahodil puk od pravého mantinelu a vymodlil prodloužení.

„Ani nevím, jak jsem se v té situaci ocitl. Najednou jsem měl puk a z otočky jsem ho nahodil směrem k brance s tím, že to někdo tečuje,“ popsal vyrovnávací gól Juraj Štefanka.

V něm branka nepadla, a tak musel určit vítěze až penaltový rozstřel, ve kterém rozhodl o výhře Vítkovic parádním bekhendovým blafákem kapitán Burger.

Pardubice už v této sezoně inkasovaly gól v čase 59:50. Ve 27. kole základní části. Kde? No přece ve Vítkovicích. Tehdy rozhodl Jan Káňa o výhře 4:3. „Jsme z toho opaření,“ přiznal Jan Kolář. V pardubické kabině bylo ticho jako v kostele.

„Ten nahoře to takhle chtěl, jinak si to nedokážu vysvětlit. Střela z otočky, od mantinelu vyrovnání. Takové góly padají a padat budou. Chyba byla, že jsme neproměnili v zápase řadu nájezdů. Hrozně to bolí, ale ještě se nevzdáváme,“ dodal Kolář.

Autor: Jakub Nohavica

12.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Marek Hlinka

Doufám, že doma ukážeme jinou tvář, přeje si záložník Baníku Marek Hlinka

Muž chtěl znásilnit ženu u zastávky Dřevoprodej v Hrabůvce. Policie hledá svědky

/VIDEO/ Ostravští policisté vyšetřují další případ pokusu o znásilnění. Vše se odehrálo v sobotu 12. srpna kolem osmé hodiny ráno v Ostravě-Hrabůvce na ulici Místecká, u zastávky Dřevoprodej ve směru do centra.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

/FOTOGALERIE/ Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.