Hokejisté Karlových Varů potvrdili, že se jim v domácím prostředí daří. V dnešním šestém utkání si připsali pátou výhru, když porazili Vítkovice 2:1 a udrželi se tak na druhém místě v tabulce. O rozhodující gól se postaral v 57. minutě při přesilové hře Jiří Hanzlík. Ostravský celek si tak připsal čtvrtou porážku za sebou.

Domácí mohli otevřít skóre hned v úvodu zápasu, kdy měli výhodu přesilové hry. Odehráli ji velmi dobře, ale přesto brankáře Pruska nepřekonali. Podobně však dopadl vzápětí i ostravský tým. Na začátku 8. minuty vyzkoušel Pruska domácí Košťál, ale neuspěl jako později jeho spoluhráč Řezníček. Na začátku 13. minuty Kristek našel Melenovského, ale ten zblízka nestačil namířit jinam než do Pruskových betonů. Gól nedal ze sólového nájezdu ani Kraft.

Hned po 19 vteřinách druhé třetiny šel na trestnou lavici za podržení Skuhravý a hostům se naskytla 80 vteřin trvající přesilovka pět na tři. Ale domácí se s přehledem ubránili, Mensator lapil i dělovku Trnky a v přesilovce Vítkovic pět na čtyři zlikvidoval šanci dotírajícího Šimíčka. Na opačné straně kluziště neudeřilo ani po kolotoči třetí karlovarské řady a možnosti Hluchého.

Ve 25. minutě Mensator kryl pokusy Valy a Ujčíka, poté si poradil i se střelou Köhlera. Hosté se v prostřední dvacetiminutovce více tlačili dopředu, ovšem po závaru první karlovarské formace musel čarovat Prusek. Ve 34. minutě šli hosté do brejku a za zákrok na Gulašiho bylo nařízeno trestné střílení, které Ujčík s přehledem proměnil. Největší letní posila Vítkovic se tak v devátém extraligovém zápase dočkala první branky.

Ve 40. minutě se však domácím podařilo vyrovnat, když Pruska prostřelil z levé strany Kumstát. Vyrovnaná hra pokračovala i ve třetím dějství, ve kterém Mensator i Prusek své týmy drželi. Rozhodly tak přesilové hry. Od 57. minuty hráli domácí nejprve jedenáct vteřin pět na tři, ale až při hře proti bránící čtveřici se prosadil Hanzlík a rozhodl o výhře Karlových Varů. V závěru hosté zkusili power play, ale bez výsledku.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávka: 40. Kumstát (Skuhravý), 57. Jiří Hanzlík (Kumstát) - 34. Ujčík z trest. střílení. Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3280.

Sestavy:

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Vítkovice: Prusek - Marušák, Trnka, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Heš - Ujčík, Petrovický, Prorok - Hubáček, Šimíček, Kremželok - Tomášek, R. Hruška, Köhler - Weissmann, Vala, Klimek. Trenéři: Fryčer, Daneček a Bolek

Další výsledky - 8. kolo:

Mountfield České Budějovice - Geus Okna Kladno 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Mertl), 39. Veselý (Vak), 58. Brabenec (Vydarený) - 15. Kalla (Tenkrát), 59. Bělohlav (Martin Procházka). Rozhodčí: Turčan - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5296.

Slovan Ústečtí Lvi - Sparta Praha 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Hašek, 10. Pazourek (Janků), 60. F. Mrázek (A. Nedorost) - 22. Štrba (P. Ton), 44. Vaic (P. Ton), 52. Vykoukal (Netík), 65. Jan Hanzlík (Vykoukal). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Čížek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 5932.

Litvínov - Slavia Praha 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Reichel, 50. Rindoš (Jenáček) - 12. Sup (Micka), 27. Beránek (D. Hruška), 35. Bednář (Vondrka). Rozhodčí: Rejthar - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3515.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Tomík (Štefanka), 3. Korhoň (Skořepa), 26. Tomík (Steber), 54. Korhoň (Sekeráš) - 5. Laš (Jasečko). Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 11:10. Bez využití. Diváci: 3284.

Čtvrteční předehrávka:

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Dopita (Jareš), rozhodující nájezd Padělek - 19. Plodek (Klimenta). Rozhodčí: Husička - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 1791.

Neděle 7. října - 9. kolo:

17:00 RI Okna Zlín - Slavia Praha, Bílí Tygři Liberec - Litvínov, Sparta Praha - Mountfield České Budějovice,

17:30 Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice, Slovan Ústečtí Lvi - Energie Karlovy Vary, Geus Okna Kladno - Znojemští Orli.