Vítkovice prohráli s Karlovými Vary po samostatných nájezdech

Karlovy Vary - Velké hokejové drama v extraligovém utkání mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi rozhodly až nájezdy. Ten rozhodující dal Jiří Hanzlík.

28.12.2007

Jiří Burger v akciFoto: Aleš Krecl

Ve 34.kole hokejové extraligy přivítali na svém ledě vKarlových Varech hokejisté Energie severomoravské Vítkovice. Předzápasové prognózy trenéra Venery se potvrdily. Karlovarský kouč předpokládal, že toto utkání bude velice vyrovnané a rozhodnout může jedna jediná branka.

Energetici na svého soupeře vlétli, ale prosadit se nedokázali. Přesto se diváci vprvní části dočkali dvou branek. Ve 15.minutě zapomněli obránci na Viktora Ujčíka, který se vracel ztrestné lavice a ten bekhedovým blafákem překonal Mensatora. Vyrovnáno bylo za 39vteřin. Od modré se dělovou ranou prosadil Jiří Hanzlík.

Po přestávce hokejové drama pokračovalo. Hráči se snažili prosadit spíše bojovností, než technikou. Do vedení se ve 30.minutě opět dostali hosté. Ve vlastním oslabení vypálil od modré Ovčačík a jeho střelu chytře tečoval Radim Hruška. Energie dokázala ipodruhé rychle srovnat. Tentokrát to trvalo minutu a třináct vteřin. Od modré vypálil Miroslav Duben a Martin Prusek viděl puk až ve své síti. Před brankovištěm se mu totiž motalo několik hráčů a on neměl šanci letící puk zahlédnout.

Třetí třetinu začali lépe Energetici. Vytvořili si několik gólových příležitostí, ale ani Melenovský nebo Kumstát se neprosadili. Potřetí se tak dostali do vedení hosté. V50.minutě Martin Tomášek propasíroval puk za bezmocného Mensatora. Aipotřetí bylo rychle vyrovnáno. Vpřesilovce 5na 3se prosadila první pětka. Od modré čáry vypálil Jakub Gróf, jeho střelu Prusek neudržel a ani následnou dorážku Skuhravého nepokryl. Kvolně ležícímu puku se tak dostal kanonýr posledních zápasů Jan Košťál a doklepl kotouč za ležícího Pruska. Od této chvíle se začal pořádný hokej.

Hra se stěhovala od jednoho brankáře ke druhému a rodila se jedna šance za druhou, ale ani jedno mužstvo se prosadit nedokázalo a muselo tak přijít na řadu prodloužení. Vdalších pěti minutách, ale branka nepadla a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil Jiří Hanzlík.

Ohlasy trenérů Karlovy Vary - Vítkovice

Zdeněk Venera– Vytvořili jsme si šanncí víc než na tři branky, ale proměnit jsme je nedokázali. Přesto jem velice rád, že po čtyřech prohrách jsme dokázali doma bodovat.

Mojmír Trličík– Třikrát jsme vedli, ale přesto jsem maximálně spokojený sbodem, protože jsme sem přijeli vposlepované sestavě.

Karlovy Vary– Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 1:1– 0:0), branky: 15.Hanzlík (Košťál), 32.Duben (Skladaný), 51.Košťál (Skuhravý) rozhodující nájezd Hanzlík– 15.Ujčík (R. Hruška), 30.R. Hruška (Ovčačík) , 50.M. Tomášek (Burger) Rozhodčí: Minář– Chytil, Bryška. Vyloučení: . 2:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci:3100.

muž zápasu: Jan Košťál

Karlovy Vary: Mensator– Dobroň, Duben, Gróf, Hanzlík, Němec, Ustrnul, Řezníček, Mudroch– Košťál, Skuhravý, Kumstát– Melenovský, Kristek, Skladaný– Procházka, Pech, Zucker– Zaťovič, Tvrdek, Děj. Trenér: Venera Zdeněk.

Vítkovice: Prusek– Jurečka, Gulaši, Kuboš, Heš, Ovčačík, J. Mrázek, Klimeš, Bartoš- Škoda, Burger, Tomášek– Ujčík, Boháč, Kliment– Köhler, D. Hruška, Vala– Svačina, R. Hubáček, Seman. Trenér: Trličík Mojmír.

České Budějovice– Kladno 4:5 SN

Branky a nahrávky: 10.Veselý (Vydarený), 14.Toman (Hudec), 16.Veselý (Vak), 41.Vak (Veselý)– 32.Kuchler (Gardoň), 37.Radovský (Štěpánek), 38.Patera (Pavlas), 60.Ševc (Bělohlav), rozhodující nájezdKalla. Rozhodčí: Turčan– Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 5977. Třetiny: 3:0, 0:3, 1:1–0:0. Muž zápasu: Veselý.

České Budějovice: Turek– Toman, Gřegořek, Frolo, Sičák, Mucha, Vydarený, F. Novák– Hřebejk, V. Hübl, Brabenec– Kůrka, Šimánek, Sailer– L. Květoň, Vak, Veselý– M. Hudec, Mertl, Kotrla. Trenéři Jandač aČerný.
Kladno: Orct (21. Kopřiva) – Hájek, Šmach, Pavlas, Schnabel, Ševc, Štěpánek– Diviš, Patera, M. Procházka– Čurilla, Gardoň, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Rudovský, Zd. Nedvěd, Tomajko. Trenéři Müller aKasík.

Znojmo– Liberec 2:4

Branky a nahrávky: 15.Bičánek (A. Padělek), 51.Svoboda– 20.Krstev (Plodek), 39.Pletka, 58.Pabiška (Víšek), 59.Hunkes (Pabiška). Rozhodčí: Homola– Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci:3263. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2. Muž zápasu: Pabiška.

Znojmo: Trvaj– Jareš, Švrček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal, Kotaška– Kucharczyk, Dopita, Selingr– Demel, Svoboda, A. Padělek– Erat, Haman, Plášek– Růžička, Meidl, Beroun. Trenér: Sýkora.
Liberec: Pinc– J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev– Pletka, Kašpařík, Bartovič– Klimenta, Plodek, Víšek– Blatný, Šachl, Pabiška– Vantuch, Dušek, S. Procházka. Trenér: Gregor.

Litvínov– Slavia 5:3

Branky a nahrávky: 3.Reichel (Jánský), 26.Skuhrovec (Benda), 30.Šlégr (Lukeš), 42.Jenáček (Branda), Lukeš (Poživil)– 7.Micka (Klepiš), 17.Micka (Hlavačka), 52.Hruška (Beránek). Rozhodčí: Fraňo– Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:8, navíc Benda (Lit.) osobní trest 10minut. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci:6545. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:1. Muž zápasu: Lukeš.

Litvínov: J. Hübl ml.– L. Poživil, Šlégr, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, O. Pživil– Jánský, Reichel, Lukeš– Kubinčák, Branda, Jenáček– Tomas, Benda, Trávníček– Machulda, Rindoš, Sklenička–Černý.
Slavia: A. Svoboda– Hlavačka, Kolařík, Drtina, Němeček, Sloboda, Žižka, Borůvka– D. Hruška, Beránek, Holec– Micka, Rataj, Sup– Klepiš, Červenka, Vondrka– Borovanský, Bednář, Doležal– Čermák.

Třinec– Plzeň 5:2

Branky a nahrávky: 30.Tomík (P. Barinka), 34.P. Barinka (Peterek)– 13.Divíšek (Benák), 27.Matějovský (Šindel). Rozhodčí: Hodek– Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Peterek, Výtisk– Vampola 10minut, Kracík 5 + do konce. Využití: 3:1. Diváci:3373. Třetiny: 0:1, 2:1, 3:0. Muž zápasu: Tomík.

Třinec: Vojtek– Sekeráš, Malec, Seman, Výtisk, Švarný (21. Andersons), Pácal – Tomík, J. Štefanka, D. Moravec– P. Barinka, Peterek (22.-32.Steber), Martynek– Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenér: Kopřiva.
Plzeň: Málek– Čakajík, Derner, Benák, Dresler, Jasečko, Dobrovolný– Divíšek, Fabuš, Ludvík– Vlasák, Kracík, Matějovský– Důras, Vampola, Adamský– Kubalík, Šindel, Stránský. Trenér: Kučera.

Sparta Praha - Ústí nad Labem 2:1

Branky a nahrávky: Sivek (Černošek). 60.Vykoukal (Netík)– 50.Pojkar (Čaloun). Rozhodčí: Šír– Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:12, navíc Stehlík (Spa) 10.minut. Využití: 2:1. Diváci:5176. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Muž zápasu: Přikryl.

Sparta: Duba– Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Jerofejevs– Netík, Vaic, Sivek– Ton, Langhammer, Melichárek– Dragoun, Hromas, Zelenka– Mrňa, Švagrovský, Podlešák. Trenér: Výborný.
Ústí n. L.: Přikryl– Pojkar, Hořava, Zeman, Zápotočný, Novotný, Evan, Gýna, Klobouček– Čaloun, Martinec, Mrázek– Janků, Pazourek, Havel–Novák, Špirko, Šaffer . Šagát, Nedorost, Hašek. Trenér: Votruba.

Klimkovický tunel uzavřeli až večer

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
50

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

Vítkovice okusily ve Švýcarsku první porážku, za třetinu pětkrát inkasovaly

Dva zápasy mají za sebou hokejisté Vítkovic na turné po Švýcarsku. A pokaždé to byla přestřelka.

Agresivních pacientů stále přibývá, někteří vyhrožují, další dokonce útočí

Útoků, a to nejen slovních, ale stále častěji i těch fyzických, v ostravských nemocnicích přibývá.

Baník předvedl parádní obrat, nakonec ale o výhru přišel

/FOTOGALERIE/ Série bez výhry nad Teplicemi se prodlužuje. Fotbalisté Baníku ani poosmé nedokázali soupeře ze severu Čech porazit, byť chvíli před koncem vedli 3:2. Po posledním rohu ale neuhlídali Martina Filla.