To naopak hodně oslabená Sareza nemohla na svého soupeře dlouhou dobu najít recept. První branky se ostravské publikum dočkalo až v 19. minutě, kdy během přesilovky Sarezy dostal domácí útočník Novák nádhernou přihrávku na modrou čáru a nikým neatakován rychlou kličkou překonal šumperského Leva.

Druhou třetinu však ovládli hosté z Jeseníků. Nejprve ve 30. minutě ve vlastní přesilovce ujelo ostravským obráncům duo Antonovič, Bařica. Druhý jmenovaný přehodil gólmana Čecha a bylo srovnáno. Tři minuty poté se před ostravskou branku dostali Kovář s Ambruzem, jejich pokusy Čech dokázal vykrýt, na dorážku Pašky už ale nestačil.

Vyrovnání ze strany domácích přišlo hned v úvodu třetího dějství, kdy Vnenk nádhernou dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Na 3:2 pro domácí pak zvýšil z rohu Bartoš. Vítězství Sarezy pak střelou do prázdné branky pojistil Najdek.