Sareza prohrála v prodloužení

Šumperk - Po skončení včerejšího utkání první ligy sostravskou Sarezou mohli Draci litovat především řady promarněných šancí, když dobře rozjetý duel zachraňovali až vprodloužení.

30.1.2008

Šumperští Draci v souboji s ostravskou Sarezou.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Téměř po celý zápas byli domácí lepším celkem a dlouhou dobu měli nakročeno kvítězství vnormální hrací době. Ani tentokrát se ale Šumperku podruhé vřadě vyhrát za tři body nepodařilo.

Domácí měli parádní nástup do hry, když zejména vprvní třetině svého protivníka přehrávali a ze své aktivity vytěžili slibný dvoubrankový náskok. Vpodobném duchu odstartovala také druhá část. Obrovskou možnost zvýšit svůj náskok se poté naskytla Šumperku vpolovině střetnutí, kdy po faulu na pronikajícího Klejnu nařídil rozhodčí trestné střílení. Knájezdu se rozjel úspěšný exekutor dvou penalt sHavířovem a Prostějovem Jan Fadrný, ale tentokrát svým typickým způsobem na gólmana nevyzrál.

Nevyužitá šance mohla Šumperk mrzet oněkolik okamžiků později, kdy se museli bránit dvojnásobnému oslabení, které však ustáli. Těsně před přestávkou mohl opět navýšit vedení Draků Zdeněk Kubica, jenž se protlačil do brejku, jenže podobně jako Fadrný ztroskotal na vynikající brankáři hostí Štěpánkovi.

Ve znamení souboje obou gólmanů se následně neslo závěrečné dějství. Teprve v38.minutě se Sareze podařilo vpřesilové hře vymazat nulu na kontě pozorně chytajícího Jakuba Lva a rázem se na ledě strhlo drama sřadou šancí na obou stranách. Nervózní závěr pak okořenila řada vyloučení a osobních soubojů. Spřibývajícím časem začala Ostrava stupňovat svou snahu ovyrovnání, ale Draci úspěšně odolávali. Dvě minuty před vypršením normální hrací doby však odvolali hosté gólmana a během power play vyrovnali a vynutili si prodloužení.

Znastaveného času poté uběhlo pouhých 48vteřin, když po akci Radima Antonoviče rozhodl střetnutí ve prospěch domácích barev kapitán Roman Meluzín.

„Vutkání jsme byli lepší, ale ve sportu to bohužel někdy tak chodí. Máte plno šancí, které ale nevyužijete a zákonitě přijde trest vpodobě inkasovaných branek. Na druhou stranu mě těší, že jsme hned vúvodu prodloužení dokázali zabodovat a strhli výsledek na svou stranu,“ prozradil trenér Draků Jiří Otoupalík.

„Jsme spokojení se ziskem bodu a těší mě, že jsme letos se Šumperkem vnormální hrací době ještě neprohráli. Náš kádr se vsoučasnosti stále mění, když připravujeme tým na play off. Své hráče musím pochválit za to, jak kdnešnímu zápasu přistoupili, odvedli na ledě poctivou práci,“ uvedl po utkání trenér Sarezy Ostrava Jan Vavrečka.

Šumperk– Sareza Ostrava 3:2 (2:0, 0:1, 0:1– 1:0) Branky: 11.Ambruz (Hrčka, Meluzín), 17.Antonovič (Osina, Galvas), 61.Meluzín (Antonovič)– 38.Najdek (Ovšák), 59.Bartoš (Najdek). Rozhodčí: Hradil– Machálek, Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci:1020.

Šumperk: Lev– Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Špelda, Ondráček– Antonovič, Meluzín, Ambruz– Klejna, Fadrný, Bařica– Stejskal, Kovář, Rákos– Grill, Taragel, Kubica.

Sareza: Štěpánek– Ovšák, Buček, Červenka, Najdek, Řípa, Černák, Vnenk, Káňa, Hubáček, Urban, Malík, Vajda, Gelačák, Novák, Bokroš, Tomis, Bartoš, Mikula,Mocek.

Další výsledky 40.kola:

Havířov Panthers– Kometa Brno 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Branky a nahrávky: 18.Seman (Huhto), 31.Daneček (Mikšan), 34.Velecký (Seman), 57.Škoda (Rozum, Sikora)– 29.Mikel (Lipina, Vostřák), 48.Vostřák (Dlouhý). Rozhodčí: Šír– Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Voslabení 0:1. Diváci:1060.

Hradec Králové– Kadaň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 15.Pražák (Chotaš), 22, Stehlík (Fábry). Rozhodčí: Hribik– Kis, Padevět. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Diváci:1622.

Mladá Boleslav– Havlíčkův Brod 2:1 (1:1, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 3.Rumpel (Boháč), 25.Šebesta (Král)– 14.Hodek (Jelínek P., Procházka). Rozhodčí: Hodek– Svoboda M., Zavřel. Využití: 1:1. Diváci:1780.

Třebíč– Jihlava 2:3 po s. n. (1:2, 1:0, 0:0– 0:0). Branky a nahrávky: 18.B. Sláma (Dolníček), 26.Hrbáček (Heřman)– 9.M. Krupka (Hanzal), 19.Bakus (Ficenc), ,rozhodující nájezd Bakus. Rozhodčí: Jílek– Kabourek, Bejček. Vyloučení: 4:9, navíc Dolníček (Třebíč) 10minut. Využití: 2:0. Diváci:2400.

Most– Vrchlabí 4:5 (0:2, 2:1, 2:2). Branky a nahrávky: 28.Gergel (Antoš, Staněk), 31.Postl (Gergel), 58.Antoš (Gergel, Postl) 59.Kocek (Bednařík , Oliverius)– 1.Přeučil (Chaloupka), 12.Přeučil (Horčička), 22.Beck (Gengel), 51.Brynecký (Beck), 52.Horčička. Rozhodčí: Šindler– Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváků:620.

Chomutov– Beroun 5:1 (3:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 12.Charousek (Domin), 13.Kostourek (Trefný), 18.Révay (Černý), 39.Mikšovic (Boušek, Šíp), 48.Chatrnúch (Kostourek)– 57.Vlček (Frolík). Rozhodčí: Lacina– Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 12:9. Bez využití: Voslavení: 0:1. Diváci:1280.

Prostějov– HC Olomouc 3:5 (1:0, 1:2, 1:3). Branky a nahrávky: 4.Duba (Opatovský, Mikšovský), 32.Duba (Kotásek, Pavelek), 43.Kotásek– 25.Všetečka (Brančík), 37.Ministr (Ondráček, Vyrůbalík), 44.Žajgla (Všetečka, Brančík), 52.Bordowski (Kříž, Bouz), 59.Ministr (Bouz). Rozhodčí: Mikula– Jureček, Pala. Vyloučení: 6:8, navíc Ondrušek (O) 10minut. Využití: 1:2. Diváci:2300.

Program 41.kola:

sobota 2.února: 17:00 Kadaň– Havlíčkův Brod, Sareza Ostrava– Třebíč, Šumperk– Havířov, Beroun– Most, Olomouc– Kometa Brno. 17.30: Jihlava– Prostějov, Chomutov– Mladá Boleslav. 18.00: Vrchlabí– Hradec Králové.

30.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.
1

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Čistější voda ve strouze ve Staré Bělé potěšila místní myslivce, věří, že úředníci zarazili vypouštění odpadů z nedalekých domků.
9

Úředníci už tuší, kdo zasvinil vodu

Senioři projdou malou „policejní akademií“

Jak se chovat při pouličním přepadení, jak správně použít pepřový sprej, ale také jak se nenechat napálit třeba takzvanými šmejdy, ale i základy první pomoci či procvičování paměti.

Už je jasno! Z „Centrumky“ na "Masarykáči" bude Pizza Coloseum

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Na Masarykově náměstí se otevře na jaře příštího roku italská restaurace.

OBRAZEM: Před krajským úřadem v Ostravě se srazil náklaďák s tramvají

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek krátce před desátou hodinou omezila provoz na ulici 28. října před krajským úřadem dopravní nehoda. Tramvajová doprava byla dočasně zastavena.

TIP LIGA začíná prvním kolem: Jak tipuje Deník a fotbalista David Levčík?

Populární soutěž čtenářů Deníku TIP LIGA o tomto víkendu otvírá svou kapitolu jménem Podzim 2017. A redakce si připravila jednu malou novinku.