Hokejisté Vítkovic vyhráli v Karlových Varech po samostatných nájezdech

Karlovy Vary - Po čtvrté za sebou musela karlovarská Energie bojovat v prodloužení a po čtvrté mohla letos porazit Vítkovice. Nepovedlo se. Ve 42. kole hokejové extraligy podlehly Karlovy Vary rytířům z Vítkovic 4:3 po samostatných nájezdech.

16.1.2009

Viktor UjčíkFoto: Petr Kotala

V úvodní části se diváci branky nedočkali, ale šancí bylo více než dost. Hosté ustáli lehký počáteční nápor domácích a ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách pořádně zaměstnávali domácího brankáře Mensatora. Na druhé straně kluziště bylo horko při vyloučení Jurečky a následně i Barinky. Ale ani domácí střelci nemířili přesně.

Ve druhé části se už branky padat začaly. Nejprve udeřili domácí. Při přesilovce ve 24. minutě našel Kumstát na modré Josefa Řezníčka a nestor českého hokeje propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenomže za minutu a půl vyrovnal střelou z mezikruží Radim Hruška. Energii se tato část zápasu moc nevyvedla, protože za další necelé čtyři minuty kapituloval Mensator znovu. Jurečka vypálil od modré, karlovarský gólman neudržel kotouč v lapačce a Marek Kvapil stál, kde měl.

Za to vstup do třetího dějství vyšel Západočechům na výbornou. Dokázali si vytvořit tlak, ze kterého pramenilo vyloučení mladého Voráčka. Za sedm vteřin se vítkovický mladík vrátil. Dělovkou mezi betony brankáře Pince ho vysvobodil obránce Roman Prošek. Od této chvíle na ledě bylo pouze jedno mužstvo. Domácí zmačkli Vítkovice a mačkali je jako pomeranč, ale z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Ojedinělý útok z 52. minuty zakončil střelou nad vyrážečku Lukáš Klimek a hosté opět vedli. Nutno přiznat, že Mensator se musel hodně červenat.

Tak jako v předchozích minutách chtěla Energie zvítězit, tak v následujících se hnala za vyrovnáním. Minutu a dvě vteřiny před koncem si vzal kouč Paleček oddechový čas a odvolal Mensatora.

A ono to vyšlo. Petr Kumstát po asistenci Jana Košťála v čase 59:29 vyrovnal. Na řadu tak přišlo prodloužení, ale to vítěze střetnutí neurčilo. I když to opět byli domácí, kdo se hnal více za vítězstvím.

Alois Hadamczik poslal na nájezdy do branky Jakuba Štěpánka a to se ukázalo jako rozhodující tah. Díky trefě Viktora Ujčíka si Vítkovice připsaly bonusový bod navíc.

Karlovy Vary – Vítkovice 3:4 po sn (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0) Branky: 24. Řezníček (Kumstát), 42. Prošek (Skladaný), 60. Kumstát (Košťál) – 25. R. Hruška (Krenželok), 29. Kvapil (Jurečka), 52. Klimek (Krenželok), rozhodující nájezd Viktor Ujčík. Rozhodčí: Pešina – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:9 Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 3130. Muž zápasu: Viktor Ujčík.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hluchý, Kristek, Sailer – Skladaný, Pech, Melenovský – Dej, Zaťovič, Zucker – M. Procházka. Trenér: Josef Paleček
HC Vítkovice Steel: Pinc (65. Štěpánek) – Suchý, Vondráček, Barinka, Jurečka, Ovčačík, Krstev, Stehlík – Ujčík, Hruška, Mikula – Ondřej, Štefanka, Krenželok – Šimíček, Bursík Střapáč – Klimek, Szturc, Kvapil. Trenér: Alois Hadamczik.

Ostatní utkání:

Slavia - Mladá Boleslav 5:7 (2:3, 2:1, 1:3) Branky a nahrávky: 17. Doležal (Drtina), 18. Vašíček (Kraft, Červenka), 28. D. Hruška (Žižka), 35. D. Hruška (Beránek, Vašíček), 55. Kadlec (Červenka) - 9. Benda (T. Sýkora), 14. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata), 18. Handlovský (Nouza), 33. Král (Nouza), 50. Král (J. Novák), 57. Nouza (Král), 59. Nouza (Důras). Rozhodčí: R. Svoboda - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 4628.

Pardubice - Liberec 2:3 P (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 49. Pivko (Divíšek), 59. Starý (Koukal) - 7. P. Nedvěd (Klimenta), 25. Nedorost (Derner, Žabka), 63. Šachl (Blatný). Rozhodčí: Šindler, Claesson (Švéd.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 9525.

Zlín - Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 12. Kollár (Rachůnek), 25. Leška (Balaštík), 36. Balaštík (Leška, Köhler), 43. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 35. Kubát (Reichel), 57. Reichel (Šlégr). Rozhodčí: Vampola - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:2. Diváci: 5014.

Třinec - Kladno 6:2 (1:0, 2:0, 3:2) Branky a nahrávky: 15. Polák (Polanský), 23. D. Květoň (Malec), 35. D. Seman (Polanský, Pánik), 47. D. Květoň (Gureň), 50. Martynek (Peterek, D. Květoň), 60. Polanský (Balej, Polák) - 42. Frolík (Horna, Kalla), 51. Patera (Diviš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Výtisk (Třinec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2694.

České Budějovice - Znojmo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Gulaš, 47. M. Hudec (Duda, Gulaš) - 35. Tesařík (Selingr, Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4992.

43. kolo – neděle:

17.00 Liberec – Třinec (předchozí zápasy 2:1, 1:3, 2:5), Slavia – Sparta (2:1, 0:5, 3:2 sn), 17.30 Plzeň – Karlovy Vary (3:0, 2:4, 1:2 sn), Znojmo – Pardubice (2:1, 5:6 pp, 2:3), Litvínov – Č. Budějovice (4:3 sn, 5:1, 1:5), Kladno – Ml. Boleslav (2:1, 2:3 sn, 2:3 sn). Úterý 27. ledna: 17.00 Vítkovice – Zlín (3:4, 3:2, 6:1).

Autor: Jan Čech

16.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pondělní tragická nehoda si vyžádala život motorkáře

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Strojírenský gigant z Vítkovic je v problémech. Přežije impérium Jana Světlíka?

/TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Ve velmi tíživé situaci se nachází ostravská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Impérium Jana Světlíka prochází náročnou restrukturalizací a bojuje o přežití. Některé z dceřiných společností, jako naposledy Vítkovice Power Engineering, už skončily v konkurzu, ty životaschopné vedení holdingu zeštíhluje a snaží se jim udat nový směr. Dokáže se tradiční značka Vítkovice, která má příští rok slavit 190 let od založení, nakonec odrazit ode dna? Může Jan Světlík ještě vidět světlo na konci tunelu?