Využili dvě přesilovky, třetí trefu přidali vteřinu po skončení početní výhody, kdy se ještě třinecký hráč vracel z trestné lavice.

„Dali tři góly v přesilovkách, hráli to dobře,“ hlásil s notnou dávkou ironie třinecký Jan Peterek, který byl hodně naštvaný na výkon hodně nejistých sudích. „Nic k jejich výkonu říkat nesmím,“ pokračoval. „ Jinak to bylo vyrovnané utkání,“ hlásil třinecký matador.

Třinec v úvodu dominoval, přesto mohl už ve 2. minutě inkasovat z hole Svobody. Jeho dělovka od modré však zazvonila jen o tyč.

Na druhé straně zatáhl Ovčačík za záchranou brzdu, jenže faulovaný Peterek si při okamžitě nařízeném trestném střílení na Málka nepřišel. Trefil jen jeho lapačku. „Čekal jsem, že dá ruku dolů, ale nedal,“ vykládal Peterek.

Úspěšnější byl Kohn, který se natlačil od levého mantinelu před branku a bekhendem zavěsil. Třinec byl velmi aktivní, do dalšího sólo vyslal Zíb kapitána Bonka, jenže Málek stačil puk vyrazit.

Oceláři přestříleli v první třetině domácí 16:5, jenže do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Burger nabil v přesilovce Malíkovi a nebylo co řešit.

Neproměněná sóla se ukázala jako klíčová. Třinec jich v utkání nevyužil celkem tři. To poslední za stavu 1:1 před polovinou utkání dokonce v oslabení, kdy Klimenta vůbec netrefil branku. Z protiútoku poslal Vítkovice do vedení po Šedivého střele dorážející Strapáč a nasměroval domácí za třemi body. Ty potvrdil sedm minut před koncem, jak jinak než v přesilovce, doklepávající Štefanka. „S Třincem se hraje vždycky ve větším tempu, každý se snaží. Dneska jsme výborně bruslili, nebylo to jen o přesilovkách,“ dodal Štefanka.