Ocelářské derby: Výhrou nad Vítkovicemi Třinec potvrdil druhé místo

Hokejisté Třince vítězstvím 3:2 v prodloužení v ocelářském derby proti Vítkovicím potvrdili druhé místo, z nějž vstoupí do čtvrtfinále play off extraligy proti jednomu z úspěšných týmů předkola.

3.3.2017

Derby 52. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera.Foto: Deník / Pavel Sonnek

O šesté domácí výhře nad Ostravany v řadě rozhodl 38 sekund před koncem prodloužení Martin Růžička a dokonal obrat Ocelářů z 0:2 na 3:2. Vítkovice jdou z osmého místa v předkole play off na Plzeň.

Vítkovice vtrhly do slezského derby jako velká voda a ovládly první třetinu. Květoň překonal Hamerlíka už ve druhé minutě, byť se štěstím, když jeho střele pomohl do sítě nepovedeným zákrokem holí třinecký gólman.

Hosté ale byli aktivnější a jejich náskok zdvojnásobil v osmé minutě Kurovský, který po zmatku před třineckou brankou zasunul puk podruhé za Hamerlíka a připsal si první extraligový gól. Vítkovice mohly vést i výrazněji, ale z další šance Zdráhal trefil pouze gólmana a 25 sekund před koncem první třetiny Hamerlík chytil trestné střílení Vandasovi.

Oceláři se z tlaku soupeře vymanili až ve druhé třetině a při hře čtyři na čtyři jim naději vrátil Petružálek, který ze sóla přesnou ranou prostřelil Bartošáka. Otevřený hokej přinesl možnosti na obou stranách, ale skóroval v 30. minutě až Netík, který v přesilovce trestuhodně zůstal sám mezi kruhy, a nabídky také využil nekompromisní ranou na Bartošákovu vyrážečku.

Vítkovice po pasážích třineckého tlaku znovu ožily v závěru prostřední části a mohly jít do vedení. Klok ale nedotáhl povedený sólový průnik a Roman z vyložené příležitosti ani netrefil branku.

Třinec v třetí dvacetiminutovce spěchal za vítězstvím, ale přes aktivitu si šance nevytvořil a v oslabení naopak po střelách Vandase a Hrbase musel děkovat Hamerlíkovi. Zato v prodloužení domácí pět minut dusili soupeře tak dlouho v pásmu, až drtivý tlak zužitkoval vítězným zásahem Růžička.

52. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Petružálek (Redenbach), 30. Netík (Krajíček, Kane), 65. Martin Růžička (Linhart) - 2. D. Květoň (D. Krenželok, Kolouch), 8. Kurovský (Hudeček). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:10, navíc Jank - Hudeček oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy:
Třinec:
Hamerlík - Roth, Linhart, Krajíček, L. Doudera, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Jank - J. Petružálek, Redenbach, Jašek - Irgl, Kane, Adamský - Martin Růžička, Marosz, Netík - Hrňa, Marek Růžička, Cienciala. Trenéři: Kýhos a Mucha.
Vítkovice:
Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk, Kovář, D. Krenželok - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc - Hudeček, Y. Stastny, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Autor: ČTK

3.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

První kolo MOL Cupu: Benešov vs. Baník

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

Reorganizační plán Vítkovic Envi schválilo sto procent věřitelů

Olympijský park v únoru 2018 bude na pěti místech v kraji

Sportovní fanoušci se mohou začít těšit, stejně jako při letním klání pod pěti propojenými kruhy v brazilském Rio 2016 budou v České republice Olympijské parky i během zimních her v korejském Pchjongčchangu v únoru 2018. První z nich vyroste v Ostravě.

Soud v Ostravě poslal do vazby školáka, který přepadl důchodkyni

Žák sedmé třídy způsobil ženě středně těžká poranění. Oběť se bude léčit několik týdnů

Žena na Ostravsku při silniční kontrole napadla policistu

Do pořádných problémů se dostala sedmačtyřicetiletá žena, která při silniční kontrole poničila policejní vozidlo a dokonce pěstí udeřila do obličeje jednoho z ochránců zákona.

HLASUJTE: Vyberte ze seznamu Deníku nejoblíbenější provozovnu kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.