Hokejisté Boleslavi přehráli Třinec a snížili stav čtvrtfinále

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve třetím čtvrtfinále play off extraligy Třinec 5:2 a snížili stav série na 1:2. Dvě branky domácích, kteří vítěze základní části po většinu zápasu přehrávali, vstřelil útočník Michal Bárta. Čtvrtfinále pokračuje ve středu na ledě extraligového nováčka.

17.3.2015

Ilustrační snímek. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Oceláři oproti předešlým zápasům nasadili do hry obránce Kleslu a útočníky Polanského s Adamským. I s trojicí klíčových hráčů se však v úvodu dostali pod velký tlak domácích. Brankář Hrubec byl od první minuty v permanenci, ale svůj tým podržel. Zlikvidoval i samostatný nájezd Hyky.

V 6. minutě však byl vyloučen Ružička a obránce Robar zajistil střelou od modré čáry vedení. Další přesilovku Středočeši nevyužili a ve 12. minutě poprvé vážněji zahrozil Třinec, přečíslení tři na jednoho však skončilo u gólmana Růžičky.

Hosté pak byli výrazně nebezpečnější, nedařilo se jim ale v koncovce, což dokumentoval i v přesilovce osamocený Plíhal. Mladá Boleslav ale nápor soupeře přestála a na začátku druhé třetiny opět převzala aktivitu. Klimenta ještě trefil tyč, ve 27. minutě však Bárta překonal Hrubce podruhé.

V polovině zápasu mohl snížit Hrňa, Růžička však nájezd nejlepšího střelce základní části vyrazil. Ve 32. minutě se už Ocelářům podařilo snížit, individuální akcí se prosadil Cienciala. O tři minuty později bylo vyrovnáno, když na konci vzorové spolupráce první formace Slezanů byl Hrňa. Růžička byl bez šance zasáhnout.

Domácí ale ztráta vedení nepoložila a podařilo se jim přidat třetí gól. Hrabalovo vyloučení potrestal pohotově dorážející Bárta. Ve 45. minutě měl možnost vyrovnat Ružička, ale mladoboleslavského gólmana nepřekonal. Prosadili se tak opět domácí, Roth fauloval Látala v šanci a rozhodčí nařídili trestné střílení, který útočník Bruslařského klubu bezpečně proměnil. Látal tak gólově oslavil dnešní 27. narozeniny.

Třinec se snažil duel zdramatizovat, ale v 56. minutě měl na hokejce rozhodnutí Mikulík. Hrubec však jeho šanci zlikvidoval. Vzápětí byl navíc Mikulík vyloučen a hosté se rozhodli riskovat bez brankáře. Klimenta rychle upravil na konečných 5:2.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Robar (Mikulík, Klimenta), 27. Bárta (Robar, Ovčačík), 38. Bárta (L. Pabiška, Pacovský), 52. M. Látal z trest. střílení, 57. Klimenta (Broš, Kočí) – 32. Cienciala (Matuš, Rákos), 35. Hrňa (Klepiš, Ružička). Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 1:2

Mladá Boleslav: Martin Růžička – Stříteský, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, R. Čermák – M. Látal, Broš, Klimenta – Pacovský, D. Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, L. Pabiška – Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek
Třinec: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Hrabal, od 57. navíc Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kovařčík, Plíhal, Žejdl – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos. Trenéři: Kalous a Varaďa

Autor: ČTK

17.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky z ostravských ZŠ Ukrajinská a Na Mlýnici

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

VOLEBNÍ GULÁŠ: Babiš do Ostravy nepřijel aneb Malé politické faux-pas s úsměvem

Volební dvojka regionální TOP 09 dorazila v pondělí na porubské Alšovo náměstí dříve, než moravskoslezští lídři hnutí ANO, které zde pořádalo setkání s občany.

VOLEBNÍ GULÁŠ: Komunisté z 36 kandidátů vysílají „do boje“ hned 11 žen

Do Ostravy na závěrečný tiskový brífink KSČM nedorazil předseda Ústředního výboru (ÚV) Vojtěch Filip ani jednička krajské kandidátky Leo Luzar. Právě na návrh komunistů se totiž v pondělí konalo mimořádně zasedání poslanců v otázce lithia, respektive umožnění dobývání dobývání této rudy na Cínovci prospektory z Austrálie.