Dva góly vstřelil Dominik Kubalík, Škoda vyhrála potřetí v řadě a v sezoně byla proti Vítkovicím i do třetice stoprocentní.

Domácí začali skvěle a už po 97 sekundách je Klok v přesilové hře poslal do vedení, když bekhendem obratně zavěsil prudkou Burgerovu přihrávku. Vítkovice tak už ve druhé minutě naplnily svoji střeleckou prosincovou normu jediného vstřeleného gólu na utkání.

A do mizerného průměru záhy sklouzla i jejich hra. Škoda totiž už ve čtvrté minutě zásluhou úplně nekrytého Bližňáka z brankoviště vyrovnala a domácí přenechali iniciativu soupeři. Kucsera sice po ojedinělé akci zazvonil na tyčku, jinak to ale byla hra na jednu branku.

Plzeň z mohutné převahy nevytěžila víc než Kratěnovo břevno, Kubalíkovu ránu zase zastavil Dolejš. A tak po neočekávané vítkovické návštěvě v útočném pásmu mohlo udeřit na druhé straně, jenže i Machovský velkou šanci Kucsery zmařil.

Vítkovice se z těžké defenzívy dokázaly vymanit až v druhém dějství. Jejich náskok mohl dokonce v oslabení obnovit Sloboda, ale tváří v tvář vynikl Machovský a z protiútoku Kratěna bídně zakončil přečíslení tři na jednoho. Po herním obrazu domácí vylepšili i skóre: v 37. minutě Vandas nabil neobsazenému Kucserovi, jehož volej z pravého kruhu Machovský při nejlepší vůli chytit nemohl.

Ale hubené vedení Ostravané začali bránit příliš brzo a sebevědomý rival jejich pasivity dokonale využil. Poté, co Kubalík ve 45. minutě šikovně zpoza obránce švihem srovnal, domácí úplně odešli. Hrňa po kombinaci se Svobodou dělovkou bez přípravy poprvé překlopil vedení na stranu Plzně a než to domácí vstřebali, za 33 sekund Kubalík tečoval Kadlecovu střelu za Dolejše počtvrté. Nejlepší střelec soutěže si tak připsal již devatenáctou trefu v sezoně.

Psychický podlomený tým Vítkovic se už nesebral ani v závěrečné power play a jeho černá série pokračuje. Plzeň má naopak jistotu, že do roku 2016 vstoupí jako druhý tým extraligové tabulky.

HC Vítkovice Steel – HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Klok (Burger), 38. Kucsera (Vandas, Kolouch) – 4. Bližňák (Lev, Kratěna), 45. D. Kubalík (Jeřábek, Machovský), 49. Hrňa (T. Svoboda, Preisinger), 49. D. Kubalík (Kadlec, Kracík). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5720.

Sestavy:

Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štich, Štencel – Vandas, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Burger, E. Němec – Hovorka, Strapáč, J. Káňa I – Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Bližňák, Lev – Hrňa, Preisinger, T. Svoboda – M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Třinec prohrál s Libercem

Hokejisté Liberce porazili v utkání 32. kola extraligy Třinec 3:1 a zaokrouhlili počet po sobě jdoucích výher na deset. Vítězný gól suverénního lídra soutěže, jež dnešního soka přehrál i potřetí v sezoně, vstřelil ve 34. minutě obránce Radim Šimek. Oceláři ztratili poprvé po sérii tří vítězství body pod koučem Jiřím Dopitou.

Od úvodního buly se pod Ještědem hrála bitva s příznaky play off. Oboustranně rychlý hokej plný osobních soubojů a velkého nasazení bavil sedm a půl tisíce diváků ve vyprodaném hledišti a jeho větší část si přesně po třech odehraných minutách mohla zajásat. Vampola se proháčkoval zpoza branky do zakončení a jeho práci dokončil pohotový Birner.

V sedmé minutě mohlo být Severočechům ještě veseleji, jenže Bulíř nezakončil přečíslení dvou na jednoho s Radivojevičem přesně. Chvilku poté skončil zápas pro domácího beka Dernera, jehož hodně nešetrně zasáhl při forčekinku Růžička a odstartoval tím seriál několika ostřejších strkanic. V polovině 16. minuty vyšel hostům signál, při němž Kopecký vyhrál buly přímo do jízdy Adamskému, který prostřelil Lašáka.

Během druhé části byl Třinec, který vyrovnání očividně hodně povzbudilo, o něco nebezpečnější, jenže narážel na velmi pozorného Lašáka. Ten předvedl hned několik skvělých zákroků. Ve 26. minutě Adamský zblízka minul, chvilku nato zkušený slovenský gólman vychytal Rotha a po něm Polanského.

Po polovině základní hrací doby musel na trestnou lavici Birner, Liberečtí ale těžké chvilky ustáli a navíc sami kontrovali. V závěru oslabení vyvezl Krenželok odvážně puk od Lašáka až za Hrubcovu branku, kde ho předal Radivojevičovi, ten nabil Šimkovi a Liberec měl vedení zpět na své straně. Lašák pak ustál několik ošemetných chvil a vychytal Kopeckého. Činil se i Hrubec, když ramenem vytěsnil bombu Radivojeviče v oslabení.

Po návratu ze šaten nevyužil Třinec další přesilovku. Polovina třetího dějství přinesla naopak velmi povedené střídání třetího libereckého útoku, jenže Valský a pár vteřin po něm také pohotově tečující Jelínek mířili jen velmi těsně pravé tyče.

V závěru zkoušel Třinec vystupňovat svůj tlak, pokusil se o vyrovnání i v power play, jenže Žejdl u prázdné branky ztratil puk a Valský z otočky potvrdil desátou výhru svého celku.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský - 16. Adamský (Kopecký). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk, Vitásek, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, Klesla, L. Doudera - Svačina, Žejdl, Dravecký - Jašek, Polanský, Tybor - Kopecký, Plíhal, Adamský - Matuš, M. Růžička, Rufer. Trenéři: Dopita a Mucha.