Obránce Jan Výtisk po vítězném derby: Už jsme to potřebovali utnout

/ROZHOVOR/ Znovu potvrdil, jak je pro hokejové Vítkovice důležitý. Obránce Jan Výtisk měl velký podíl na nedělní výhře 6:3 v derby nad Třincem.

16.1.2017

Radující se obránce Vítkovic Jan Výtisk.Foto: Deník

Výtečný výkon korunoval pětatřicetiletý ostravský rodák a odchovanec klubu gólem a asistencí. „Asi jsem specialista na Třinec," rozesmál se Výtisk, který vstřelil v této sezoně tři branky, z toho dvě Ocelářům.

V poslední době se vám nevedlo. Pokud byste nezvládli derby, byla by to pro vás v novém roce pátá porážka z šesti zápasů. Vnímali jste to?

Po sérii devíti bodovaných zápasů, z nichž čtyři byly výhry, přišlo opravdu špatné období, kdy jsme do toho nedávali to, co bychom do toho dávat měli. Teď v derby se to otočilo. Jinak klobouk dolů před diváky, byli fantastičtí, hodně nám pomohli.

Rozstříleli jste se v pravý čas. Pět gólů jste dali naposledy v polovině listopadu v Plzni, šest vůbec poprvé v sezoně…

Je pravda, že šest gólů jsme dlouho nedali. Pro nás je ale nejdůležitější hra, která se zvedla. Po Novém roce totiž opravdu nebyla dobrá. Už jsme to potřebovali utnout. A kdy jindy, než před plnou halou v derby. Byl to úžasný zápas.

Rozhodli jste v nástupu do třetí třetiny, kdy jste nastříleli během devíti minut tři branky…

Podle mého jsme byli celý zápas lepší, drželi jsme ty pověstné otěže. V polovině zápasu nám ale dal Třinec během půl minuty dva góly a rázem jsme prohrávali 2:3. Potřebovali na všechny jen šest střel, což bylo frustrující. Pak jsme si brali oddechový čas.

Co vám během něho trenéři říkali?

Uklidňovali nás. Zdůrazňovali, ať nepanikaříme a hrajeme pořád to, co předtím. Totéž jsme si zopakovali taky o přestávce. Cítili jsme, že i když gól ztrácíme, jsme lepší, přehráváme je. Byli jsme si jistí, že šance přijdou, využijeme je a otočíme to.

A to se vám povedlo. Ještě poslední věc. Gól na 2:1 jste dával z hranice brankoviště. Kde jste se tam vzal?

Je pravda, že tam moc často nebývám. Šel jsem na mantinel do souboje, nějak mě pak vyvezly brusle až před bránu a bylo to tam. Když to člověk dá, řekne si, že to bylo lehké. Ono to možná vypadalo jako snadná věc, ale bylo to složité. To vám teda vážně povím.

Autor: Jakub Nohavica

16.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Ostravská radnice. Ilustrační foto.

Navrhněte Seniora roku

/FOTOGALERIE/ Květinový experiment v ostravských Komenského sadech budí zaslouženou pozornost nejen obyvatel města, ale také jeho návštěvníků. Kolem VIP louky budou i koně chodit „po špičkách“.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Lev se poprvé trefil za Vítkovice, Ostravané v Langnau slavili

Hokejisté Vítkovic si připsali druhé vítězství v rámci turné po Švýcarsku. V úterý zdolali svěřenci kouče Jakuba Petra Langnau 4:3.

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Muž, který během nesmyslné potyčky jednoho člověka zabil a dalšího zranil, dostal dvanáct let