Plzeň dokázala v domácím prostředí vyrovnat sérii s Vítkovicemi

Hokejisté Plzně porazili ve čtvrtém zápase předkola play off extraligy Vítkovice 5:2 a po druhé domácí výhře vyrovnali stav série na 2:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Ondřej Kratěna. Rozhodující pátý duel se hraje v neděli na ledě Vítkovic.

10.3.2017 1

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera. Foto: Petr Kotala

Hosté vstoupili do utkání o poznání aktivněji než ve čtvrtek, ale v páté minutě jim do brejku ujel Svoboda a po jeho přesné přihrávce otevřel střelou do odkryté branky skóre Preisinger.

Poté Indiáni nevyužili přesilovou hru, ovšem Vítkovičtí jim po faulech Výtiska a Kloka nabídli v 10. minutě 35 vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři. Během ní nejprve šanci Stacha stačil vyrazit gólman Bartošák, vzápětí už ovšem nedokázal zasáhnout proti opakované střele Kubalíka z bezprostřední blízkosti.

Na dvougólové manko mohli hosté rychle reagovat v pokračujícím oslabení, kdy při přečíslení dvou na jednoho Machovského pořádně protáhla střela Kucsery. Vítkovice v závěru první části přidaly a donutily domácí k nedisciplinovanosti. Při dvou přesilovkách byl nejblíže snížení v 19. minutě Baranka, v dobré pozici mu ale sklouzl puk při zakončení.

Do prostřední části domácí doslova vlétli a již po 22 vteřinách po zadovce Lva zvýšil nekrytý Kratěna z mezikruží na 3:0. Od další pohromy hosty vzápětí uchránil jen skvělý Bartošák, který zastavil Svobodovu teč Čerešňákovy střely. Lépe se pohybující Indiáni ve hře dominovali, ale Indrák ve 24. minutě po Pulpánově střele netrefil z úhlu prázdnou branku. V polovině utkání při přečíslení vypálil po Indrákově nabídce těsně vedle Kubalík.

Následně se na ledě přiostřilo a po sérii vyloučení se hostům při hře čtyři na čtyři podařilo krátce před druhou sirénou snížit, když po uvolnění Vandase zamířil z prostoru mezi kruhy přesně Kucsera.

Na začátku závěrečné třetiny sice domácí nevyužili přesilovou hru, ale ve 48. minutě uklidnil domácí čtvrtým gólem Schleiss, poté co bekhendem zúročil práci spoluhráčů ze čtvrtého útoku kolem vítkovické branky. O necelých pět minut později navíc při úniku do otevřené obrany zvýšil po ideální příhře Lva na 5:1 Kratěna. Hosté si alespoň vylepšili náladu trefou v oslabení i ve čtvrtém zápase v sérii, když v 56. minutě prostřelil Machovského od modré čáry Výtisk.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Plzeň - Vítkovice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, M. Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev, Němeček) - 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973. Stav série: 2:2.

Sestavy:
Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Pulpán, D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf - M. Procházka, Lev, Kratěna - Indrák, Kracík, D. Kubalík - T. Svoboda, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Kovář, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Y. Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Balán, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Autor: ČTK

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Zásah hasičů u nočního požáru v Ostravě.
3

Další požár bytu v Ostravě. Jeden člověk zemřel, 6 skončilo v nemocnici

Sigma porazila Vítkovice 1:0.
27

Vítkovice prohrály v Olomouci

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.

OBRAZEM: Lidé se projeli speciálním vlakem kolem šachet na Karvinsku

Slezský železniční spolek v sobotu pořádal už druhou vyjížďku motorovým vláčkem po vlečkách báňské dráze a vlečkách OKR.

Baník si další klopýtnutí nemůže dovolit

Sedm kol zbývá do konce Fortuna národní fotbalové ligy a fanoušci ostravského Baníku se pomalu, ale jisté dostávají do varu. Jejich tým si totiž stále drží náskok pěti bodů před třetí Opavou. K dobru má i lepší bilanci ze vzájemných zápasů, která by rozhodovala v případě, že by oba slezští rivalové měli po konci soutěže stejně bodů.