Hosté vstoupili do utkání o poznání aktivněji než ve čtvrtek, ale v páté minutě jim do brejku ujel Svoboda a po jeho přesné přihrávce otevřel střelou do odkryté branky skóre Preisinger.

Poté Indiáni nevyužili přesilovou hru, ovšem Vítkovičtí jim po faulech Výtiska a Kloka nabídli v 10. minutě 35 vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři. Během ní nejprve šanci Stacha stačil vyrazit gólman Bartošák, vzápětí už ovšem nedokázal zasáhnout proti opakované střele Kubalíka z bezprostřední blízkosti.

Na dvougólové manko mohli hosté rychle reagovat v pokračujícím oslabení, kdy při přečíslení dvou na jednoho Machovského pořádně protáhla střela Kucsery. Vítkovice v závěru první části přidaly a donutily domácí k nedisciplinovanosti. Při dvou přesilovkách byl nejblíže snížení v 19. minutě Baranka, v dobré pozici mu ale sklouzl puk při zakončení.

Do prostřední části domácí doslova vlétli a již po 22 vteřinách po zadovce Lva zvýšil nekrytý Kratěna z mezikruží na 3:0. Od další pohromy hosty vzápětí uchránil jen skvělý Bartošák, který zastavil Svobodovu teč Čerešňákovy střely. Lépe se pohybující Indiáni ve hře dominovali, ale Indrák ve 24. minutě po Pulpánově střele netrefil z úhlu prázdnou branku. V polovině utkání při přečíslení vypálil po Indrákově nabídce těsně vedle Kubalík.

Následně se na ledě přiostřilo a po sérii vyloučení se hostům při hře čtyři na čtyři podařilo krátce před druhou sirénou snížit, když po uvolnění Vandase zamířil z prostoru mezi kruhy přesně Kucsera.

Na začátku závěrečné třetiny sice domácí nevyužili přesilovou hru, ale ve 48. minutě uklidnil domácí čtvrtým gólem Schleiss, poté co bekhendem zúročil práci spoluhráčů ze čtvrtého útoku kolem vítkovické branky. O necelých pět minut později navíc při úniku do otevřené obrany zvýšil po ideální příhře Lva na 5:1 Kratěna. Hosté si alespoň vylepšili náladu trefou v oslabení i ve čtvrtém zápase v sérii, když v 56. minutě prostřelil Machovského od modré čáry Výtisk.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Plzeň - Vítkovice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, M. Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev, Němeček) - 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973. Stav série: 2:2.

Sestavy:
Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Pulpán, D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf - M. Procházka, Lev, Kratěna - Indrák, Kracík, D. Kubalík - T. Svoboda, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Kovář, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Y. Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Balán, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.