Poruba poprvé prohrála, nestačila na Hodonín

Domácí vstup do sezony hokejistům Poruby vyšel, premiéra na ledě soupeře však už ne. Svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně prohráli v Hodoníně 3:5.

16.9.2017

RT Torax Poruba – Vítkovice RideraFoto: Petr Kotala

"V prvé řadě musím pogratulovat soupeři, protože má velmi šikovné mladé střelce. Prohra mě mrzí zejména proto, že jsme měli většinu zápasu o něco více ze hry, bohužel jsme neproměňovali své šance," hodnotil Aleš Flašar utkání pro klubový web.

Hodonín potrestal hrubky soupeře, a i když je dvěma brankami korigoval útočník Vladimír Luka, který poslal Ostravany na začátku druhé třetiny dokonce do vedení, na body to bylo málo. "Hráčům se určitě nedá odepřít snaha, protože bojovali a dřeli do poslední minuty, což je určitě alespoň pro nás trenéry pozitivum. Neproměněná přesilovka pět na tři za stavu 1:2 určitě také sehrála svou roli, škoda také toho neproměněného trestného střílení," litoval Flašar.

Za klíčový považoval okamžik, kdy Hynek nešťastně namazal ve třetí třetině soupeři na čtvrtý gól. "Doufám, že si kluci z takového zápasu vezmou ponaučení, nicméně je teprve třetí kolo, tak nad první prohrou nelze lámat hůl," dodal Aleš Flašar.

SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Černohous, 31. Kuba (Peslar, Černohous), 34. Kadlec (Hložánek, Sedlák), 50. Romančík, 57. Jurča (Kadlec, Romančík) – 20. Luka (Káňa, Dresler), 21. Luka (Dresler, Káňa), 60. Ollender (Adam). Rozhodčí: Held – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:7, navíc Grebenjuk 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 1228.
Hodonín: O. Haloda – Miklík, Mojžíš, Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek, Polesný – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Kadlec, Kuba, Hložánek – Černohous, Venclík.
Poruba: Kůdela – Dresler, Janota, Kaluža, Popela, Grebenjuk, Puškár, Adam – Ballner, Fojtík, Schwarz – Zdeněk, Ollender, Haas – Zachar, Káňa, Luka.

Autor: David Hekele

16.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Přibližně v těchto místech se v uplynulém týdnu zřítil truhlík s květinami.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník

Starostka ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

ON-LINE se starostkou Mariánských Hor a Hulváků Lianou Janáčkovou

Do Jeseníků se vrátil majestátní orel skalní, po více než sto letech

Pro milovníky přírody je to výborná zpráva. Do Jeseníků se po více než sto letech vrátil orel skalní.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Baník po porážce v Jihlavě klesl na předposlední příčku

Fotbalisté Baníku Ostrava venku počtvrté za sebou prohráli, byť byli v prvním poločase i ve vedení po proměněném pokutovém kopu. V 8. kole HET ligy nakonec nestačili na domácí Jihlavu, které gólem v nastavení podlehli 1:2, a v tabulce klesli až na předposlední příčku.

Spasitel Stránský před 7238 diváky: Ještěže tak, už jsem přestával hrát

/FOTOGALERIE/ Devatenáctiletý hokejový útočník Vítkovic dokázal v nedělním utkání 7. kola extraligy s Mladou Boleslaví srovnat v čase 59:14 v power-play na 2:2. Ostravanům v následných samostatných nájezdech zajistil prémiový druhý bod šestým gólem v sezoně nejlepší střelec mužstva David Květoň.