"Myslím, že jsme byli svědky parádního hokeje plného pohybu, důrazu. Podali jsme koncentrovaný výkon, nicméně jsme dvakrát smolně inkasovali na samotném konci přesilových her," litoval v rozhovoru pro web porubského klubu trenér Roman Kotala, za jehož celek skórovali Ballner a Slováček, kteří reagovali na vedoucí branky Vachutky a Sedláka.

Na trefu Michaela Janoty z 59. minuty však už Ostravané odpovědět nestačili. "Myslím, že přesilovka, ze které jsme dostali minutu před koncem gól, tak ani neměla zřejmě být. S tím ale nic neuděláme, tato prohra mrzí, nicméně oproti předešlým zápasům je ve výkonu znát výrazné zlepšení," dodal Roman Kotala.

Poruba je však nyní druhá za Vsetínem, který navýšil náskok na deset bodů. Právě s Valachy čeká ostravský celek šlágr soutěže už ve středu (od 18 hodin).

Draci Šumperk - HC RT Torax Poruba 2011 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Králík, Drtil), 33. Sedlák (Drtil, Novosad), 59. Janota (Králík, Cink) – 26. Ballner (Zachar, Kafka), 43. Slováček (Piecha, Sedlář). Rozhodčí: Zbořil – Wesley, Holibka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 787.
Poruba: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Ballner, Zachar – Tomčák, Kuťák, Seidler – Vaněk, Smrčka, Orság. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Druhá hokejová liga skupina Východ - 22. kolo:

Další výsledky: Opava - Nový Jičín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Valašské Meziříčí - Hodonín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), Vsetín - Technika Brno 6:0 (4:0, 0:0, 2:0).

1. Vsetín 19 17 1 0 1 96:34 53
2. Poruba 20 12 2 3 3 93:59 43
3. Hodonín 20 9 2 0 9 79:71 31
4. Šumperk 19 8 2 2 7 69:66 30
5. Opava 20 8 0 3 9 59:67 27
6. Nový Jičín 19 7 0 1 11 55:65 22
7. Kopřivnice 19 6 1 2 10 63:84 22
8. Valašské Meziříčí 20 6 1 1 12 54:71 21