Cesta k vítězství však byla trnitější, než si mnozí v Porubě vůbec dokázali představit. Domácí čtyřikrát prohrávali, zásluhou hattricku Zachara a trefy Peslara, který neobsadil tradiční místo v obraně, ale výjimčně v útoku, však vždy vyrovnali. A na začátku třetí třetiny podnikli brankami Piechy a Kafky trhák, na který hosté už odpověď nenašli.

"Začátek zápasu nám nevyšel, hned z druhé střely jsme inkasovali. Od toho se vše odvíjelo dál. Dvě třetiny nám chyběl pohyb, přesné nahrávky i tlak do brány. Valmez dával z jednoduchosti po našich chybách góly," hodnotilo jeden z trenérů Ostravanů Roman Kotala.

"Až ve třetí části jsme se zlepšili v pohybu a díky tomu jsme vstřelili branky vedoucí k vítězství. Jsme za to rádi a dnes proti Hodonínu si můžeme zkusit určité herní varianty směrem k play-off," dodal s vědomím, že konečná druhá příčka Porubu nemine.

Na svého konkrétního čtvrtfinálového soupeře si však musí počkat. Vzejde ze středečního závěrečného 44. kola základní části a lepšího z dvojice Nový Jičín - Kopřivnice.

Dohrávka 39. kola II. hokejové ligy
HC RT Torax Poruba 2011 - HC Bobři Valašské Meziříčí 7:5 (1:2, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Peslar (Kaluža, Jáchym), 22. Zachar (Jáchym), 24. Zachar (Jáchym), 38. Zachar (Vaněk, Slavík), 45. Piecha (Puškár, Kaluža), 45. Kafka (Ballner), 57. Sztefek (Slováček) - 1. Studený (D. Varga, Hladiš), 13. Kývala (Dvořák), 23. Pořický (Podešva, Martiník), 32. Dalajka (Báchor, Hlaváč), 60. D. Varga (Žabčík, Studený). Rozhodčí: Fiedler - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.
Poruba: Čech (23. Kubáň) – Puzič, Dresler, Bail, Kaluža, Adamík, Rudl, Slavík – Ballner, Kafka, Piecha - Jáchym, Slováček, Zachar – Sztefek, Vaněk, Tomčák - Seidler, Kuťák, Peslar. Trenéři: Sršeň a Kotala.

1. Vsetín 39 33 3 1 2 193:89 106
2. Poruba 39 20 6 5 8 176:126 77
3. Šumperk 39 19 5 4 11 161:132 71
4. Hodonín 39 17 4 2 16 154:152 61
5. Opava 39 18 0 6 15 122:126 60
6. Valašské Meziříčí 40 13 3 2 22 123:151 47
7. Nový Jičín 39 13 0 3 23 112:136 42