Poruba takřka po měsíci vyhrála za tři body

Šest utkání čekali druholigoví hokejisté Poruby na tříbodové vítězství. Sérii utnuli ve středečním utkání 24. kola, kdy na půdě poslední Techniky Brno vyhráli 4:2.

7.12.2016

HK Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 5:3Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Ostravské mužstvo na jihu Moravy vedl po brance Slováčka, ovšem domácí ještě do první přestávky průběh zvrátili. "Bylo to bohužel po našich zbytečných chybách," poznamenal jeden z trenérů Poruby Roman Kotala. Druhý celek tabulky pak dobýval branku Techniky, ale úspěch se dostavil až ve 45. minutě, když se prosadil v početní převaze Tichý.

"Od druhé třetiny bylo vidět, že kluci chcou, mají touhu po vítězství a zápas oddřeli. Měli jsme moře šancí, jen jsme nedávali góly. Až ve třetí části jsme srovnali z přesilovky a potom jsme v tom jen pokračovali," poukázal Kotala na branky Vaňka a Ballnera v závěrečných minutách, kterými favorit strhnul duel na svou stranu. "Myslím, že to byl z naší strany jeden z těch lepších zápasů, ale hlavně jsme rádi, že po pár nepovedených výsledcích máme zase tři body. Je důležité, že se to povedlo otočit," uvedl Roman Kotala.

"Věděli jsme, že síla v mančaftu je, jen nám to trochu nevycházelo. Rozhodně jsme to nebrali jako krizi. Doufám, že jsme to utnuli a teď se vrátíme k výsledkům ze začátku sezony," dodal Kotala, jehož tým čeká nyní volno a další zápas až ve středu doma s Hodonínem, který málem vyhrál ve Vsetíně.

"Kluci si odpočinou, budou mít volný víkend a díky tomu, že jsme vyhráli, tak bude ta pauza alespoň klidnější. Hodonín ale bude těžkým soupeřem, takže v pondělí na to zase vletíme a budeme se připravovat. Jedeme dál," slíbil na závěr Roman Kotala.

HC Technika Brno - HC RT Torax Poruba 2011 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Bustin (Švejda, Stehlík), 19. Švaňhal (Boček) – 5. Slováček (Kuťák), 45. Tichý (Rudl), 57. Vaněk (Seidler, Tichý), 58. Ballner (Sedlář). Rozhodčí: Skopal - Maloušek, Zedník. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 115.
Poruba:
Čech – Puškár, Flašar, Rudl, Bail, Adamík, Tichý, Slavík – Piecha, Slováček, Kuťák - Zachar, Ballner, Kafka - Seidler, Sedlář, Tomčák. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Další výsledky 24. kola druhé ligy skupiny Východ: Vsetín - Hodonín 6:5 v prodl. (1:2, 0:3, 4:0 - 1:0), Šumperk - Nový Jičín 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0), Valašské Meziříčí - Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).

7.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Sochu svatého Františka z Assisi mohou vidět lidé, kteří se vydají na procházku po nově zrekonstruované farské cestě v Ludgeřovicích. Autorem díla je opavský sochař Daniel Klose.
7

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

Chrobákova, jedna z šesti nových zastávek na znamení ve Staré Bělé.
11

Zastávky na znamení? Obvod Stará Bělá je nechce

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude.

Cestování do Hlučína komplikuje výluka

Kvůli opravě několika přejezdů musí cestující mezi Kravařemi a Hlučínem použít náhradní autobusovou dopravu.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.