VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porubský hokej plánuje návrat na scénu

Ostrava- S novým názvem a novým vedením vstoupí do nadcházející sezony hokejový klub z Poruby. Výsledkem následujícího roku má být příprava na obnovení seniorského týmu. Alespoň takové jsou představy nových manažerů.

10.8.2010
SDÍLEJ:

Nové logo hokejového klubu RT TORAX Poruba.Foto: hcporuba.cz

Dva roky chybí na hokejové mapě Česka značka Poruby. Tedy alespoň v mužské kategorii. Teď ale jeho fanouškům svitla naděje.

Klub, který za chvíli oslaví výročí pětašedesáti let, strádá. Jenže třetí rok bez seniorského celku má být také poslední. Ke vzkříšení A-mužstva má dojít v sezoně 2011/2012.

Alespoň takové jsou představy nového vedení porubského hokeje. Klub se pomalu zbavuje všech břemen, která na něj naložili bývalí manažeři. Do nadcházející sezony už nevstupuje pod názvem HC VOKD Poruba, nýbrž HC RT TORAX Poruba a nový generální manažer Pavel Hinner už na oficiálních stránkách klubu představil, jak má návrat Poruby vypadat.

„Samozřejmě, že je naším cílem uvést v činnost seniorský hokej, ale po peripetiích, které musel klub ustát a zachránit mládežnický hokej, jsme došli k názoru, že v této sezoně pouze připravíme podmínky pro rozjetí seniorského hokeje. Ten bude stát na reálných základech a nebude rizikem pro chod klubu. Jedním z důvodů je i návaznost na mládežnický hokej a vytvoření prostoru vlastním odchovancům. Takže věřím, že od příští sezony, tj. 2011/2012, budou moci naši fandové opět povzbuzovat klub i v mužské kategorii,“ představil smělý plán Hinner.

Jasné ale je, že vrátit Porubu na hokejovou mapu republiky nebude nijak jednoduché. Před dvěma lety klub bojoval o holé přežití. Musel ukončit činnost A–mužstva a v reálném ohrožení byly i mládežnické celky. Ty se ale naštěstí podařilo udržet.

Ožehavým tématem jsou v Porubě stále finance. Nicméně příchod nového sponzora by mohl předznamenat vytvoření lepších podmínek. „Jsme na tom určitě lépe než před začátkem loňské sezony, podařilo se nám již nasmlouvat některé reklamní a sponzorské partnery a další jednání vedeme. Není to ale snadné, pořád jsme hodně závislí na dotacích z města a v neposlední řadě také na příspěvcích rodičů. Všem jim patří velký dík,“ zmínil nový generální manažer.

V posledních dvou letech se Poruba zaměřila výhradně na práci s mládeží a v tomto trendu chce pokračovat nejen v nadcházející sezoně, ale i v těch dalších. „U žákovských celků bychom chtěli, aby se družstva pohybovala od středu tabulky směrem nahoru, ale hlavně, aby rostlo co nejvíce kvalitních, všestranných hokejistů připravených k přechodu do dorostenecké kategorie a tam byli platnými hráči. Byl bych rád, kdyby se mladší dorost umístil v horní polovině tabulky. U starších dorostenců chci, aby se snažili napravit loňský kiks a pokusili se probojovat do extraligy. Cílem juniorky není dostat se zpět do extraligy, ale především připravit co nejvíce hráčů k přechodu do seniorského hokeje, který bychom chtěli od příští sezony znovu rozjet, a tím dát hráčům motivaci pro jejich snahu a úsilí,“ prozradil Hinner.

Důvod, proč nechce Poruba prosadit svůj juniorský tým do nejvyšší soutěže, je podle generálního manažera zřejmý: „Vzhledem k náročnosti, a to jak finanční, tak výkonnostní, tak i organizační, není naším cílem postoupit. Chceme ale hrát na špici první ligy, která mimochodem bude mít také svou kvalitu a úroveň.“

V předešlých letech fungovalo propojení porubské mládeže i seniorského kádru s týmy v sousedních klubech. Hlavně na spojení s Vítkovicemi Poruba hodně stavěla. Ani na to nechce prý nové vedení zapomenout, i když Hinner sám přiznává, že spolupráce s ostatními kluby odvádí z týmů kvalitní hráče. „V tuto chvíli třeba nemůžeme přesně odhadnout, na co naše celky budou mít. Spousta našich hráčů trénuje v jiných klubech a my musíme počkat, zda se tam uplatní, nebo ne. Nicméně ve spolupráci se sousedy chceme pokračovat i nadále. Jednáme jak s Vítkovicemi, tak s Opavou, ale také s Havířovem. Víme totiž, že v dlouhodobějším horizontu je to přínosem jak pro nás, tak pro ně.“

Podle porubského generálního manažera je tak cíl pro nadcházející sezonu jasně vytyčen: „Musíme dokončit stabilizační proces a vytvořit podmínky pro zajištění chodu klubu, zkvalitnění úrovně našich družstev a obnovit seniorský hokej.“

Detaily znovuzrození A–mužstva jsou ale stále nejasné. Vznik seniorského kádru totiž ovlivňuje hned několik faktorů. „Je to těžké. V současné době nejsme držiteli žádné licence. Tu měla firma HC Poruba s. r. o., která je v současnosti v likvidaci a s naším klubem nemá již nic společného. Takže v reálu to bude vypadat nejspíš tak, že budeme muset začít od krajského přeboru. Tak jako před časem třeba Vsetín. Je sice možné odkoupit licenci na druhou ligu, ale to jen v případě, že některý ze současných účastníků by neměl zájem hrát v další sezoně a svou licenci by nabídl.

Každopádně nechceme budovat nic uměle. Seniorský tým musí být pokračováním práce s mládeží. Měl by být složen převážně z vlastních juniorů, kteří budou na tuto kategorii už staří. Samozřejmě pak budeme muset kádr doplnit o další zkušené hráče, ale tady také chceme sáhnout po našich bývalých odchovancích či hráčích. Doufám, že za rok budou naši fanoušci opět moci sledovat seniorské mužstvo Poruby opět v akci. A jestli to bude krajský přebor, nebo druhá liga, ukáže až čas,“ dodal Hinner.

ZDENĚK JANIUREK ml.

Autor: Redakce

10.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nová železniční zastávka Havířov Střed těsně před dokončením.
7

Nová železniční zastávka je jen začátek změn

Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.

Policisté hledají dívku z dětského centra

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Tak se dočkal! Hokejový gólman Patrik Bartošák si ve středečním přípravném utkání se Slováky v Třinci odbyl premiéru v seniorské reprezentaci.

Navrhněte Seniora roku

Máte ve své blízkosti aktivního seniora, který by si zasloužil ocenění? Statutární město Ostrava vyhlásilo XI. ročník ankety Senior roku 2017.

VIDEO: Netradiční VIP louka v centru Ostravy budí pozornost

/FOTOGALERIE/ Květinový experiment v ostravských Komenského sadech budí zaslouženou pozornost nejen obyvatel města, ale také jeho návštěvníků. Kolem VIP louky budou i koně chodit „po špičkách“.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení