Třinec díky Růžičkově hattricku smetl Vítkovice 5:0

Hokejisté Třince uzavřeli první čtvrtinu základní části extraligy vítězstvím 5:0 ve Vítkovicích.

16.10.2016

HC Vítkovice Ridera - Oceláři Třinec. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Hattrickem se o nejvyšší výhru Ocelářů v moravskoslezském derby od ledna 2011 postaral Martin Růžička. Gólman Šimon Hrubec udržel čisté konto potřetí v sezoně. Třinec vyškolil soupeře ve využívání šancí, v první čtvrtině soutěže nepoznal hořkost prohry v normálním čase a je stále druhý o skóre za Kometou Brno.

Ačkoliv Vítkovice musely nastoupit bez pěti marodů Kucsery, Němce, Baranky, Slobody a Kurovského, v první třetině byly proti rozjetému rivalovi aktivnějším týmem. I hosté se museli obejít bez klíčového beka Rotha, ale zkušeně odrazili nesmělý soupeřův nápor v úvodní desetiminutovce, ubránili oslabení a pak po raketovém výpadu Irgla, který obratně zasunul puk zpoza brány, i udeřili.

„Na poslední chvíli jsem se rozhodl, že to provedu takhle. Gólman většinou reaguje na střelu, a když se povede objet bránu, je odkrytá. V tom vyrovnaném začátku to byl důležitý moment," řekl Zbyněk Irgl.

Domácí ještě přidali a za stavu 0:1 měli dvě vyložené šance. Jenže Hrubec se Balánem ani Szturcem nenechal překvapit. V závěru první části se sólovou akcí blýskl hostující Marosz, ale i Bartošák byl v pozoru. „Neproměňujeme šance, to je bohužel téma celé sezony. Jinak to herně nebylo špatné," řekl vítkovický útočník Rostislav Olesz.

Vítkovice si i ve druhé části udržovaly střeleckou převahu a v poli nebyly horší, ale góly dával soupeř. Růžička se ve 24. minutě pohotově zmocnil vyražené Noskovy rány a zasunul puk s přehledem za Bartošáka. S přehledem hrající třinecký forvard vytrestal Vítkovice v druhé části ještě jednou. Těsně před koncem třetiny využil domácí chybné rozehrávky ve středním pásmu a tváří v tvář Bartošáka znehybnil jemným bekhendovým dloubnutím pod břevno.

„Třinec si počkal na naše chyby a ty využil. Naše efektivita je bohužel nula. Třinec v ní naopak ukázal kvalitu a sílu, z minima střel vytěžil góly," řekl vítkovický útočník David Květoň.

Výraznější vedení už přineslo na třinecké hokejky větší klid, zatímco soupeř byl v koncovce stále zbrklý a neefektivní. Szturc se ve 45. minutě řítil zcela sám na Hrubce, který mu ale vykryl úhel. Marosz naopak faul ve vyložené šanci z trestného střílení sám chladnokrevně potrestal. Třinec své příležitosti využíval a triumf v derby si osladil ještě jedním gólem, o který se v poslední minutě v přesilovce postaral přesnou ranou z úhlu Růžička. „Byli jsme trpěliví a i produktivnější v koncovce než soupeř," řekl Růžička.

Autor: ČTK

16.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Marek Hlinka

Doufám, že doma ukážeme jinou tvář, přeje si záložník Baníku Marek Hlinka

Muž chtěl znásilnit ženu u zastávky Dřevoprodej v Hrabůvce. Policie hledá svědky

/VIDEO/ Ostravští policisté vyšetřují další případ pokusu o znásilnění. Vše se odehrálo v sobotu 12. srpna kolem osmé hodiny ráno v Ostravě-Hrabůvce na ulici Místecká, u zastávky Dřevoprodej ve směru do centra.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

/FOTOGALERIE/ Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.