V dobrých výkonech pokračovali i po reprezentační přestávce hráči Litvínova, kteří přetlačili Mladou Boleslav 3:2 a upevnili si třetí místo v tabulce. Duel rozhodla přesilovková trefa Martina Hanzla v 56. minutě.

V závěru se rozhodl i souboj Pardubic a Hradce Králové. Druhou výhru Mountfieldu ve východočeském derby, které sledovala nejvyšší návštěva sezony 10.194 diváků, zajistila hostům trefa obránce Blaže Gregorce v 54. minutě. Slovinský reprezentant přitom ještě v minulé sezoně hájil pardubické barvy.

"Hrál jsem za Pardubice tři roky, takže je to pořád trošku zvláštní, ale jinak není důležité, kdo dá gól. Příště se trefí zase někdo jiný. Je to pro mě pořád trochu emoční zápas, navíc jde o derby mezi městy," řekl Gregorc.

Vedle Karlových Varů a Pardubic prohrál i třetí tým ze dna tabulky Plzeň. Západočeši doma nestačili na Zlín a po porážce 1:3 se jejich odstup na desáté místo, které nyní drží právě Zlín, zvýšil na šest bodů.

Zbývající tři zápasy 18. kola byly odloženy s ohledem na úterní start Sparty, Liberce a Vítkovic v play off Ligy mistrů. Své utkání tak nehrálo ani dosud vedoucí Brno.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 45. Marosz (Kreps, Hrabal), 49. M. Růžička (Marosz, Roth), 57. Polanský. Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2158

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Gríger, Mullane - Kindl, Skuhravý, Vachovec - Flek, Matuš, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas, Jank - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Jašek, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva