Vítkovice podlehly Tappaře i podruhé a v Lize mistrů končí

Ostravští hokejisté prohráli ve Finsku 1:2. Jedinou trefu českého týmu dal Rostislav Olesz. Výsledek znamená, že se Vítkovice s Ligou mistrů pro tento rok loučí.

6.10.2015 2

HC Vítkovice Steel - Tappara Tampere 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Oba celky v úvodní třetině nevyužily po jedné přesilovce. Vítkovice se ubránily při Klokově trestu a Tappara odolala při Dixonově pobytu na trestné lavici. Domácí se ale dočkali vedení osm vteřin před první pauzou. Peltola prostřelil ránou od modré čáry gólmana Dolejše mezi betony.

Na začátku druhé části přečkaly Vítkovice další oslabení a ve 28. minutě se radovaly z vyrovnání. Olesz projel defenzivou Tappary a střelou z pravého kruhu překonal Noronena. Domácí se následně sice ještě neprosadili při Vandasově trestu, ale v další přesilovce už udeřili. Za Dolejšem skončila tečovaná Järvinenova střela.

Tappara si bezpečný náskok na postup ve třetí třetině bez potíží uhájila. Ještě zvýšit mohl po faulu chorvatského obránce Puziče Haapala, ale neproměnil 45 vteřin před koncem trestné střílení.

"Neodehráli jsme špatné utkání, bohužel jsme udělali zbytečné fauly v útočné třetině. z toho jsme jednou inkasovali," řekl jeden z trenérů vítkovického týmu Ladislav Svozil.

Fakt, že už před zápasem hosté věděli, že musí vstřelit alespoň tři branky, hrál podle Svozila rovněž svou roli. "Proto jsme zkoušeli od druhé třetiny hru otevřít, ale čas byl proti nám. Neodehráli jsme špatně utkání, ale bohužel jsme nedokázali Tapparu gólově přestřílet. Gratulujeme soupeři k postupu," uvedl na závěr Ladislav Svozil.

Tappara Tampere - HC Vítkovice Steel 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:20. Peltola (Saravo, Dixon),  37. Jarvinen (Kuusela, Aalto) - 28. Olesz (Strapáč). Rozhodčí: Grumsen (Dánsko), Fonselius – Puolakka, Pesonen (všichni Finsko). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 2097. První zápas: 2:0, postupuje Tampere.
Tampere: Noronen - Saravo, Aalto, Plastino, Bonksanen, Kankaanpera, Elorinne, Makinen, Honkanen - Lajunen, Haapala, Kuusela - Savinainen, Ilomaki, Laine - Dixon, Jarvinen, Peltola - Karjalainen, Kaksonen, Rauhala.
Vítkovice: Dolejš – Kudělka, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, L. Kovář, Štencel, Puzič – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, E. Němec – Burger, Balán, Zdráhal – Húževka, Hlinka, Vandas.

Autor: David Hekele

6.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Ostravská radnice. Ilustrační foto.

Navrhněte Seniora roku

/FOTOGALERIE/ Květinový experiment v ostravských Komenského sadech budí zaslouženou pozornost nejen obyvatel města, ale také jeho návštěvníků. Kolem VIP louky budou i koně chodit „po špičkách“.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Lev se poprvé trefil za Vítkovice, Ostravané v Langnau slavili

Hokejisté Vítkovic si připsali druhé vítězství v rámci turné po Švýcarsku. V úterý zdolali svěřenci kouče Jakuba Petra Langnau 4:3.

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Muž, který během nesmyslné potyčky jednoho člověka zabil a dalšího zranil, dostal dvanáct let