Vítkovice znovu dokázaly, že v této sezoně dokážou zvládat těžké zápasy s předními týmy. Černou sérii s Libercem začaly přerušovat už ve třetí minutě zásluhou Stastného, který těžil z Němcova důsledného napadání a po Lakatošově ztrátě puku se trefil přesně nad Lašákovo rameno.

Domácí si dali záležet na důsledném vyplňování středního pásma a bruslařsky zdatného soupeře tím nepustili do tlaku, přečíslení ani výraznějších šancí. S jedinou výjimkou: ve 14. minutě se uvolnil Krenželok, ale Bartošáka zblízka blafákem neoklamal. S koncem první části mohl zvednout Vítkovicím náladu Vandas, ale po chytré přihrávce Koloucha zpoza brány vypálil jen do Lašáka.

Podobně vypadala hra i ve druhé části, ale liberecká snaha o tlak znovu narážela na dobře zformovaného soupeře. Občasné výpady Vítkovic byly opět nebezpečnější. Liberecký gólman Lašák ve 28. minutě napravil vlastní chybu a faul a Tomimu zlikvidoval trestné střílení. Ale o pět minut později už domácím štěstí přálo - Stastny si nepřesnou střelou z otočky kuriozně narazil puk o brusli hostujícího Vitáska a z dorážky už se nemýlil.

Hostům svitla naděje na kontaktní gól při čtyřminutovém vyloučení Zdráhala, jenže přesilovku v polovině zhatil nedovoleným zákrokem Radivojevič. A sotva se hra vrátila do plného počtu, Vítkovice podnikly rychlý brejk v přečíslení a Zdráhal po Romanově pobídce skóroval potřetí.

Lídr soutěže se v Ostravě nepředstavil v oslnivé formě a nevydařené představení podtrhl inkasovaným gólem při vlastní přesilovce. Roman v 53. minutě v oslabení ujel Radivojevičovi a blafákem puk počtvrté posunul za Lašáka. Liberec tak porážkou 0:4 dorovnali nejtěžší prohru sezony 1:5 s Brnem.

V nervózním závěru došlo ještě na dvě bitky - zatímco Klok dostal Stránského na led, rvačka Němce s Jánošíkem vítěze neměla.

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávka: 3. Y. Stastny, 33. Y. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Klok - Stránský oba 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5219.
Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc - Hudeček, Y. Stastny, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Jánošík, Mojžíš, Derner, od 21. Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Bartovič - J. Stránský, Bližňák, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.