Vítkovice se opět musely obejít bez zraněného útočníka Robertse Bukartse, hosty však v prvních dvou třetinách srážely především vyloučení. Zatímco na domácí straně se pykal za prohřešek proti pravidlům během úvodních čtyřiceti minut jediný hráč, Ostravané šli na lavici hanby hned sedmkrát.

Karlovy Vary z těchto početních výhod využily dvě, když se prosadili Gríger s Polákem. Ti tak navázali na Beránkovu trefu z 53 vteřiny utkání, za hosty v mezičase pouze snížil Zdráhal.

Tomu, že všechny body zůstanou v lázeňském městě, pak v polovině závěrečné třetiny dal definitivní razítko Rachůnek. Zatímco Vary vyhrály počtvrté v řadě, Ridera padla popáté z posledních šesti duelů.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. O. Beránek (V. Polák), 8. Gríger (T. Rachůnek, Stříteský), 40. V. Polák (Skuhravý, Graňák), 52. T. Rachůnek (Gríger) – 20. P. Zdráhal (Lakatoš, Výtisk). Rozhodčí: Hodek, Bejček – Malý, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 3487.

Karlovy Vary: Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, Rohan, Kubka – Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – Kohout, T. Knotek, Hlava – Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Vítkovice: M. Svoboda – D. Krenželok, Gregorc, Kvasnička, Šidlík, Trška, Výtisk – Schleiss, Roman, P. Zdráhal – Baláž, E. Němec, Mallet – Š. Stránský, Lakatoš, Kurovský – Guman, Werbik. Trenéři: Petr a Trnka.