VYBERTE SI REGION

Kultura

Třídenní Slavnosti Ostravaru vypuknou už za měsíc

Oblíbený pivní festival v areálu pivovaru Ostravar bude letos poprvé třídenní, a kromě proudem tekoucího piva slibuje na každý den jedno skutečné eso hudební scény.

Týden čtení dětem zahájí v Ostravě zpěvák Albert Černý z kapely Lake Malawi

Věnovat co nejvíce času společnému čtení s nejmenšími čtenáři. To je cíl celorepublikové akce Týden čtení dětem, která se uskuteční od 1. do 7. června.

Ilja Racek mladší: Opavské divadlo za pozornost stojí

/ROZHOVOR/ Slezské divadlo povede od 1. června Ilja Racek ml.a nebude mít jednoduchý úděl. Po nedávném skandálu s předchozím ředitelem jsou zaměstnanci divadla i diváci stále ještě ostražití. Pro získání důvěry bude mít nový ředitel situaci zkraje poněkud ztíženou.

Slezská lilie v Kunčičkách, centru Ostravy i v ASP

Šestý ročník mezinárodního křesťanského hudebního festivalu Slezská lilie letos dozná změny. Tou nejvýraznější je jeho rozšíření do centra města. 

Televizní výročí v hudebním pořadu vysílaném z Ostravy

Magdalena Dietlová a Richard Krajčo jako průvodci pořadem Černá hvězda aneb 60 let vysílání z Ostravy.

Na letošní ročník ostravského Majálesu přišla jen polovina návštěvníků

I přes nepřízeň počasí se návštěvnost letošního 22. ročníku ostravského studentského festivalu vyšplhala na necelých devět tisíc. 

Na festival Colours of Ostrava přijede fyzik Leonard Mlodinow

Na festival Colours of Ostrava letos v červenci přijede také fyzik a scenárista Leonard Mlodinow, který psal scénáře pro seriály Star Trek či MacGyver. Vystoupí na mezinárodním diskusním fóru Meltingpot, které je doprovodným programem hudební přehlídky.

Festival Janáčkův máj nabídne i letos hudební skvosty

Dagmar Pecková, Guy Braunstein, Peter Feranec či Kateřina Kněžíková. To jsou jen některá jmena interpretů, kteří na 41. ročníku festivalu vystoupí.

EXKLUZIVNĚ

Balada z Těšínského Slezska s titulní písní Jarka Nohavici

/ROZHOVOR/ Před půl rokem informoval Deník jako první o tom, že Petr Šiška, úspěšný producent, neméně zdatný textař, skvělý moderátor, zapálený zpěvák a hudebník, nyní vstupuje na uměleckou scénu coby producent a scénárista celovečerního hraného filmu s názvem Muzikanti, kterým chce vzdát hold půvabnému kraji Těšínského Slezska.

Ve skanzenu točili druhou řadu Doktora Martina

Stánky s nápoji, frgály a dalšími dobrotami v areálu Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nejsou ničím překvapivým.

Festival Jazz Open Ostrava: zajímavé osobnosti na pódiu

Mezinárodní festival Jazz Open Ostrava patří k tradičním každoročně oblíbeným kulturním akcím v moravskoslezské metropoli. Letos se uskuteční ve dvou dnech.

Fligny, koks a fachmani u Bezručů

Jubilejní sezonu v Divadle Petra Bezruče uzavře v pátek večer jeden z nejprogresivnějších současných slovenských režisérů, Eduard Kudláč, a gangsterka Fligny, koks a fachmani. Groteska o jednom velkém vloupání připomíná filmy Pulp Fiction či Podfu(c)k.

Ostravský Dům umění slaví devadesátiny

Právě dnes, v pátek 13. května, slaví ostravský Dům umění, který spravuje Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), devadesáté narozeniny. U této příležitosti znovu vystaví obraz Oskara Kokoschky Moravská Ostrava II.

Motýlí efekt od Voxela živě ve Studiu 1 ČRo v Ostravě

/SOUTĚŽ DENÍKU/ Nejen své druhé album z loňského podzimu představí zpěvák Václav Lebeda alias Voxel na koncertě ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, který se uskuteční v úterý 17. května od 18 hodin.

Ostravak Ostravski se letos dočká také filmové podoby

V Ostravě se v těchto dnech natáčí celovečerní snímek podle námětu internetového a knižního bestselleru Denik Ostravaka. Filmový štáb v čele s režisérem Davidem Kočárem strávil včerejší den v budově bývalé ředitelství OKD na Prokešově náměstí.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.