VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Houslový virtuos James Buswell zahraje v Ostravě

Ostrava - Americký houslový virtuos James Buswell se představí už podruhé vOstravě.

11.12.2007
SDÍLEJ:

James BuswellFoto: Archiv

„Ostravané mohli jeho umění ocenit na koncertu vloni vkvětnu, kdy vjeho podání zazněl Šostakovičův Houslový koncert č. 1.Letos se vsále Domu kultury města Ostravy Buswell představí vrámci čtvrtého koncertu Velkého symfonického cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava ve čtvrtek a v pátek vždy od 19hodin. Pro tuto příležitost nastudoval tentokrát Koncert pro housle a orchestr č. 2maďarského skladatele Bély Bartóka. James Buswell hraje na nástroj Leveque Stradivarius zroku 1720,“ říká Jana Knížátková zJanáčkovy filharmonie Ostrava.

James Buswell se vedle sólové hry věnuje také dirigování, pedagogické činnosti (New England Conservatory of Music vBostonu) a vnemalé míře také komorní hře. Má za sebou již kolem tisíce recitálů. Ivtéto poloze budou moci ostravští posluchači Buswella poznat.

„Pro posluchače jsme připravili 15.prosince malé překvapení– společné vystoupení vnově otevřeném Hudebním sále vprostorách Janáčkovy filharmonie. Vprogramu mimořádného komorního koncertu zaznějí tyto skladby: Bachova Partita č. 2d moll, Brahmsův Smyčcový sextet B dur op. 18a Smyčcový sextet d moll op. 70 „Vzpomínky na Florencii“ od Čajkovského,“ říká šéfdirigent JFO Theodore Kuchar. Ten se také na koncertě představí. Překvapivě však ne jako dirigent, ale tentokrát ve své zatím vOstravě neznámé roli– hráče na violu.

„Pro mě je tento způsob kontaktu sostatními hudebníky velmi důležitý izhlediska práce dirigenta. Vmalém ansámblu musím umět poslouchat ostatní a oni zase mě, musíme se naučit spolu komunikovat,“ komentuje své působení na poli komorní hudby Theodore Kuchar. Kromě obou zmíněných hudebníků přijali pozvánku kúčasti také ředitel Janáčkovy filharmonie Peter Krajniak– housle, Alena Ondrišíková– viola, Jiří Hanousek a Ivo Fišer– violoncello. Mimořádný komorní koncert vHudebním sále JFO začíná v19hodin a vstupenky vceně 100Kč lze zakoupit vpokladně DKMO a Ostravském informačním servisu. Studenti a důchodci nad 70let mají nárok na 50%slevu.

11.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Náročné podmínky letošní Gracie.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

Zatopené fotbalové hřiště ve Skotnici hrající okresní přebor Novojičínska.

Fotbalu nepřeje počasí

Rosol: Po těžkých časech vyhlížím lepší zítřky, v Ostravě chci dojít co nejdál

/ROZHOVOR/ V září 2014 to dotáhl až na 26. místo žebříčku ATP. Jednatřicetiletý český tenista Lukáš Rosol si tehdy tenis užíval, šťastný byl i v osobním životě. Uběhly dva roky a situace se změnila.

AKTUALIZUJEME

Kvůli dešti na mnoha místech zasahují hasiči, lidé sčítají škody

Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. V některých místech se voda vylila z koryt.

Z Prahy do Ostravy retrovlakem Ostravan

Ostrava, Praha - Ve sváteční pondělí 1. května vypraví České dráhy speciální retrovlak Ostravan, který pojede z Prahy na sever Moravy.

Víkend otců ve Vítkovicích se přesouvá

V sobotu 29. dubna se měl konat na Městském stadionu Ostrava-Vítkovice dětský den plný soutěží a zábavy s názvem Víkend otců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies