VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinášíme tipy na zajímavé víkendové akce

Ostrava-Chtěli byste prožítposlední březnovývíkend co nejpestřeji, ale ještě stále nevíte, kam vyrazit? Nezoufejte! Přinášíme přehled víkendových akcí, z nichž si určitě vyberete podle svých zájmů a nálady.

27.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Přijďte se podívat k hydrometeorologům

Ostravská pobočka Českého hydrometeorologického ústavu pořádá v sobotu v době od 9 do 14 hodin den otevřených dveří. Akce se koná u příležitosti Světového dne vody (22. března), Světového meteorologického dne (23. března) a Dne Země (20. dubna). Zájemci z řad veřejnosti budou moci navštívit hned několik odborných pracovišť – například předpovědní pracoviště, oddělení meteorologie a klimatologie, oddělení hydrologie či ochrany čistoty ovzduší. K vidění bude přístrojová technika, prohlídka meteorologické stanice a hydrologického vrtu. Český hydrometeorologický ústav sídlí na ulici K Myslivně v Ostravě-Porubě.

Na Slezskoostravském hradě začíná jaro

Tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční v sobotu a v neděli, zahájí jarní sezonu na Slezskoostravském hradě. Návštěvníci si budou moci vychutnat atmosféru nadcházejících svátků a načerpat inspiraci.

„Také v letošním roce jsme připravili bohatý program. Pro nejmenší bude hrát loutkové divadélko, k vidění budou lidové tance a zpěvy, soutěž o velikonoční vajíčko, vystoupení žonglérů a komediantů. To vše doplní pravý velikonoční jarmark s občerstvením a tradičními velikonočními pochoutkami včetně zabijačkových dobrot,“ sdělila za organizátory Petra Filipová.

Na Slezskoostravském hradě bude téměř 80 lidových stánků, nebude chybět dobrá nálada, jarní atmosféra a vůně perníků. Akce se koná od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 70 korun, děti, zdravotně postižení a důchodci zaplatí 40 korun, rodinné vstupné je 170 korun.

Zahrádkáři se představí

Předvelikonoční výstava zahrádkářů se uskuteční v sobotu a v neděli v Domě zahrádkářů v Ostravě-Hošťálkovicích. Návštěvníci se mohou těšit na velikonoční výzdoby, ale i zabijačkové pochoutky a tradiční hošťálkovické koláče. V sobotu bude výstava otevřena od 12 do 18 hodin, v neděli od 9 do 18 hodin.

Mariánskohorská radnice připravuje orientační běh

Další akci pořádanou v rámci sportovně-kulturního projektu Čertoviny připravila mariánskohorská radnice na sobotu. Tentokrát to bude orientační běh obvodem. „Připravena je trasa plná překvapení. Na nejrychlejší čekají odměny, ale nikdo neodejde s prázdnou. Registrace začíná v půl druhé před radnicí obvodu, startujeme od 14 do 15 hodin,“ pozvala Pavla Uhrová z mariánskohorské radnice.

Začínají akce pro pěší turisty

Již 35. ročník tradičního pochodu a běhu J. A. Komenského se uskuteční v sobotu. Pěší zájemci se mohou vydat na trasy dlouhé 50, 25 a 12 km, jejichž starty budou z vlakových nádraží v Suchdole nad Odrou (50 km), Bílovce (25 km) a ze Zátiší (12 km) – konečné tramvaje číslo 5. Milovníci dálkových běhů mohou vyrazit z náměstí v Bílovci na trasu dlouhou 21 km nebo na dvanáctikilome¬trovou trasu z konečné tramvaje číslo 5. Akci pořádá Střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice. Cíl všech pochodů a běhů je v tělocvičně Sokola v Ostravě-Porubě.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku nabídne Hamleta

V Domě kultury města Ostravy budou moci zájemci v sobotu sledovat další přímý satelitní přenos operního představení z Metropolitní opery v New Yorku. Tentokrát bude na programu nová inscenace Hamleta Ambroise Thomase. V novém nastudování Hamleta zazáří v hlavních rolích Simon Keenlyside a Natalie Dessay. Začátek je v 17.45, vstupné 300 korun. Vstupenky lze zakoupit přímo v Domě kultury města Ostrava. Posledním představením letošní sezony bude 1. května Armida Gioacchinaa Rossiniho.

Teátr Víti Marčíka představí Moravské pašije

V pavilonu C ostravského výstaviště Černá louka v Moravské Ostravě se v sobotu uskuteční nová inscenace Teátru Víti Marčíka s názvem Moravské pašije. Začátek je v 19 hodin. Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči – Klub Ámos.

Plavání při svíčkách i aquazorbing

U příležitosti Světového dne vody proběhne v sobotu od 20 hodin do 22.30 na krytém bazénu v Ostravě-Porubě a ve Vodním světě Sareza v Moravské Ostravě plavání při svíčkách s názvem Vodní noc. Další akce se uskuteční v neděli na krytém bazénu v Porubě, kde si budou moci zájemci od 14.30 vyzkoušet aquazorbing a aquarolling.

Dětský ateliér ve Fiducii

V rámci festivalu Jeden svět proběhne dětský ateliér pro děti a rodiče, který bude tentokrát pod vedením výtvarnice Marcely Lysáčkové zaměřen na lidská práva. Ateliér se koná v neděli v 10 hodin v antikvariátu a klubu Fiducia na Mlýnské ulici v Moravské Ostravě.

Velikonoce se zajíčky

Divadelní představení o dvou zajíčcích a kouzelné slepičce přivezou dětem v neděli do Kulturního centra Poruba členky Divadelní agentury Křesadlo. Velikonoční pohádka začíná v 10 hodin, cena vstupného je 50 korun. Vstupenky lze zakoupit v Kulturním centru Poruba na Opavské ulici v předprodeji v pracovní dny od 8 do 18 hodin.

O divokých peřejích Colorada v Librexu

Vernisáž, beseda a autogramiáda s hercem Vladimírem Čechem je připravena na neděli od 17 hodin v Domě knihy Librex na Smetanově náměstí v Moravské Ostravě. Hlavním tématem bude kniha J. J. Šmída a Marka Hýži V divokých peřejích Colorada.

Autor: Šárka Mrvová

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O rok více. Místo dvou let stráví Jiří Smolka ve vězení tři roky. Včera o tom rozhodl odvolací senát.
1

Soud zpřísnil trest řidiči, který na přechodu na Sokolské usmrtil dva chodce

Jakub Lev (s číslem 30 na dresu) se podepsal pod všechny branky škodovky.

Přestoupí Lev do Vítkovic?

Bezpečnostní kamery na Jihu si náramně chválí radnice i strážníci

/FOTOGALERIE/ Mladí výtržníci na zastávce, hledaná školačka, rvačky, špatné parkování, odhazování odpadu mimo kontejnery. I to letos vysledovaly kamery bezpečnostního systému v Ostravě-Jihu… a strážníci bezprostředně zasáhli.

Muž našel smrt v kontejneru na textil v centru Ostravy

Smrt v kontejneru na textil vyšetřují od tohoto týdne ostravští policisté. V časných ranních hodinách volal na tísňovou linku náhodný kolemjdoucí, že v kontejneru v ulici Generála Píky v Moravské Ostravě je zaklíněná osoba.

Údajný překupník s léky čelí hned dvěma žalobám

U Krajského soudu v Ostravě v úterý začalo hlavní líčení s údajným překupníkem s léky Vlastimilem Hýžou (43 let) z Karvinska. Podle obžaloby si z lékáren na základě padělaných lékařských receptů opatřoval léky obsahující psychotropní látku zolpidem.

Vodáci řeku Ostravici nesjedou

Kvůli stavebním pracím na vodním díle Šance se neuskuteční sjezd řeky Ostravice, který vodáci plánovali na blížící se víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies