VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinášíme tipy na zajímavé víkendové akce

Ostrava-Chtěli byste prožítposlední březnovývíkend co nejpestřeji, ale ještě stále nevíte, kam vyrazit? Nezoufejte! Přinášíme přehled víkendových akcí, z nichž si určitě vyberete podle svých zájmů a nálady.

27.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Přijďte se podívat k hydrometeorologům

Ostravská pobočka Českého hydrometeorologického ústavu pořádá v sobotu v době od 9 do 14 hodin den otevřených dveří. Akce se koná u příležitosti Světového dne vody (22. března), Světového meteorologického dne (23. března) a Dne Země (20. dubna). Zájemci z řad veřejnosti budou moci navštívit hned několik odborných pracovišť – například předpovědní pracoviště, oddělení meteorologie a klimatologie, oddělení hydrologie či ochrany čistoty ovzduší. K vidění bude přístrojová technika, prohlídka meteorologické stanice a hydrologického vrtu. Český hydrometeorologický ústav sídlí na ulici K Myslivně v Ostravě-Porubě.

Na Slezskoostravském hradě začíná jaro

Tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční v sobotu a v neděli, zahájí jarní sezonu na Slezskoostravském hradě. Návštěvníci si budou moci vychutnat atmosféru nadcházejících svátků a načerpat inspiraci.

„Také v letošním roce jsme připravili bohatý program. Pro nejmenší bude hrát loutkové divadélko, k vidění budou lidové tance a zpěvy, soutěž o velikonoční vajíčko, vystoupení žonglérů a komediantů. To vše doplní pravý velikonoční jarmark s občerstvením a tradičními velikonočními pochoutkami včetně zabijačkových dobrot,“ sdělila za organizátory Petra Filipová.

Na Slezskoostravském hradě bude téměř 80 lidových stánků, nebude chybět dobrá nálada, jarní atmosféra a vůně perníků. Akce se koná od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 70 korun, děti, zdravotně postižení a důchodci zaplatí 40 korun, rodinné vstupné je 170 korun.

Zahrádkáři se představí

Předvelikonoční výstava zahrádkářů se uskuteční v sobotu a v neděli v Domě zahrádkářů v Ostravě-Hošťálkovicích. Návštěvníci se mohou těšit na velikonoční výzdoby, ale i zabijačkové pochoutky a tradiční hošťálkovické koláče. V sobotu bude výstava otevřena od 12 do 18 hodin, v neděli od 9 do 18 hodin.

Mariánskohorská radnice připravuje orientační běh

Další akci pořádanou v rámci sportovně-kulturního projektu Čertoviny připravila mariánskohorská radnice na sobotu. Tentokrát to bude orientační běh obvodem. „Připravena je trasa plná překvapení. Na nejrychlejší čekají odměny, ale nikdo neodejde s prázdnou. Registrace začíná v půl druhé před radnicí obvodu, startujeme od 14 do 15 hodin,“ pozvala Pavla Uhrová z mariánskohorské radnice.

Začínají akce pro pěší turisty

Již 35. ročník tradičního pochodu a běhu J. A. Komenského se uskuteční v sobotu. Pěší zájemci se mohou vydat na trasy dlouhé 50, 25 a 12 km, jejichž starty budou z vlakových nádraží v Suchdole nad Odrou (50 km), Bílovce (25 km) a ze Zátiší (12 km) – konečné tramvaje číslo 5. Milovníci dálkových běhů mohou vyrazit z náměstí v Bílovci na trasu dlouhou 21 km nebo na dvanáctikilome¬trovou trasu z konečné tramvaje číslo 5. Akci pořádá Střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice. Cíl všech pochodů a běhů je v tělocvičně Sokola v Ostravě-Porubě.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku nabídne Hamleta

V Domě kultury města Ostravy budou moci zájemci v sobotu sledovat další přímý satelitní přenos operního představení z Metropolitní opery v New Yorku. Tentokrát bude na programu nová inscenace Hamleta Ambroise Thomase. V novém nastudování Hamleta zazáří v hlavních rolích Simon Keenlyside a Natalie Dessay. Začátek je v 17.45, vstupné 300 korun. Vstupenky lze zakoupit přímo v Domě kultury města Ostrava. Posledním představením letošní sezony bude 1. května Armida Gioacchinaa Rossiniho.

Teátr Víti Marčíka představí Moravské pašije

V pavilonu C ostravského výstaviště Černá louka v Moravské Ostravě se v sobotu uskuteční nová inscenace Teátru Víti Marčíka s názvem Moravské pašije. Začátek je v 19 hodin. Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči – Klub Ámos.

Plavání při svíčkách i aquazorbing

U příležitosti Světového dne vody proběhne v sobotu od 20 hodin do 22.30 na krytém bazénu v Ostravě-Porubě a ve Vodním světě Sareza v Moravské Ostravě plavání při svíčkách s názvem Vodní noc. Další akce se uskuteční v neděli na krytém bazénu v Porubě, kde si budou moci zájemci od 14.30 vyzkoušet aquazorbing a aquarolling.

Dětský ateliér ve Fiducii

V rámci festivalu Jeden svět proběhne dětský ateliér pro děti a rodiče, který bude tentokrát pod vedením výtvarnice Marcely Lysáčkové zaměřen na lidská práva. Ateliér se koná v neděli v 10 hodin v antikvariátu a klubu Fiducia na Mlýnské ulici v Moravské Ostravě.

Velikonoce se zajíčky

Divadelní představení o dvou zajíčcích a kouzelné slepičce přivezou dětem v neděli do Kulturního centra Poruba členky Divadelní agentury Křesadlo. Velikonoční pohádka začíná v 10 hodin, cena vstupného je 50 korun. Vstupenky lze zakoupit v Kulturním centru Poruba na Opavské ulici v předprodeji v pracovní dny od 8 do 18 hodin.

O divokých peřejích Colorada v Librexu

Vernisáž, beseda a autogramiáda s hercem Vladimírem Čechem je připravena na neděli od 17 hodin v Domě knihy Librex na Smetanově náměstí v Moravské Ostravě. Hlavním tématem bude kniha J. J. Šmída a Marka Hýži V divokých peřejích Colorada.

Autor: Šárka Mrvová

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
2

Konec předbíhání a frontám v čekárně

Hasiči po šesté hodině odpolední v Odrách vyčkávali dalších pokynů. Pátrání po pohřešovaném muži bylo v tu chvíli přerušeno.

Velká voda má na Novojičínsku další oběti

ON-LINE rozhovor s ředitelem společnosti VIKIPID Davidem Chudějem

ON-LINE rozhovor s ředitelem společnosti VIKIPID, která vyvíjí a poskytuje služby pro internetový trh, zaměřené na bezpečnost nakupování a zefektivnění obchodování, Davidem Chudějem.

Vítězkou Gracie Riejanne Markus

Orlová – Vítězkou letošního ročníku mezinárodního cyklistického podniku žen Gracia Orlová se stala nizozemská závodnice Riejanne Markus.

Den s hosty. Do Těšína přijedou Agniezka Holland a Milan Lasica

Kola filmové přehlídky Kino na hranici se točí naplno.

Mišinský trefil vítkovickou naději

/FOTOGALERIE/ Dál se můžou prát o záchranu druhé ligy. Fotbalisté Vítkovic doma porazili Ústí nad Labem 1:0. Výhru zajistil nejlepší střelec týmu Vladimír Mišinský, který si po Gebertově sklepnutí připsal sedmou sezonní trefu. Pět kol před koncem jsou Vítkovice sice nadále patnácté, ovšem jejich ztráta na Sokolov je znovu jen jednobodová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies