VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

OBRAZEM: Rodiny s dětmi zaplnily katedrálu

/FOTOGALERIE/ Tradiční vánoční mše v Katedrále Božského Spasitele pro rodiny s dětmi opět slavila úspěch. Jako každoročně o ni byl na Štědrý den velký zájem, katedrála byla odpoledne zcela zaplněná.

Lanovka za jednu a čtvrt miliardy: ano, nebo ne?

Z Dolních Vítkovic na Karolinu, nebo přes Černou louku a haldu Emu až do zoo? Turistická lanovka by podle optimistických odhadů mohla brázdit nad hlavami Ostravanů přibližně do pěti let. Jaká jsou její „pro a proti"?

Ostrava má nové kulturní a vzdělávací centrum

Nové kulturní a vzdělávací Centrum PANT s artovým kinem a kavárnou na křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií začalo včera fungovat v Ostravě.

Studenti vaří džemy jako o duši. Co za ně utrží, pošlou filipínským sirotkům

Bývalá studentka Matičního gymnázia v Ostravě Mikki Pospěchová stála před dvěma a půl roku u počátku projektu pomoci dětem na filipínském ostrově Gumiaras.

Jesličky zůstávají prázdné... do odpoledne 24. prosince!

Hned po páteční ranní mši nastoupil František Urban se ženou Ludmilou a dalšími farníky z Moravské Ostravy na stavbu betléma v katedrále Božského Spasitele. Letos už přibližně potřicáté. Práci přerušili pouze po poledni kvůli pohřbu, do odpolední bohoslužby měli hotovo. Tedy, až na Ježíška.

Na vlastní nebezpečí aneb Ostravská jatka otevřela své brány

/FOTOGALERIE/ Na vlastní nebezpečí. S tímto podtitulem a helmou na hlavě se v pátek pro novináře uskutečnila prohlídka chátrajícího objektu historických jatek v centru Ostravy, které město v uplynulých měsících odkoupilo od společnosti Bauhaus. Památku z roku 1881 po 30 letech netečnosti nyní čeká stavebně historický průzkum. Ten by měl určit, které prvky by při plánované renovaci měly být zachovány. Připravuje se také architektonická soutěž.

Před KB na Nádražní parkujte couváním! Řidiči nařízení obcházejí

Frekventované parkoviště před Komerční bankou v Nádražní ulici v centru Ostravy pije řidičům krev. Po rekonstrukci je zde dovoleno pouze parkování couváním vozidlům jedoucím od Elektry. K porušení předpisů dochází často. Řidičům hrozí vysoké pokuty.

Požár v bytě v centru Ostravy hasiči rychle uhasili

Bez zranění se obešel požár bytu 4+1 v přízemí bytového domu v centru Ostravy. 

UDÁLOST TÝDNE: Nádražní ulice v Ostravě je od soboty opět průjezdná

Od sobotní šesté hodiny ranní je ulice zpřístupněna řidičům, tramvaje na zrekonstruované zastávce Elektra začaly zastavovat od půlnoci ze soboty na neděli.

Trable končí. Nádražní se otevírá. Na co jste se nejčastěji ptali?

/NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI/ Před týdnem skončila po bezmála dvou letech rekonstrukce Nádražní ulice v centru města. Jaká snese kritéria?

Policie hledá svědky tragické nehody pod Frýdlantskými mosty

Tragická nehoda se stala ve středu před polednem v Místecké ulici pod Frýdlantskými mosty v centru Ostravy. Chodec zde vstoupil do jízdní dráhy nákladnímu vozidlu.

Podzemní garáže na Nové Karolině: Pozor na změnu parkovací doby

Na nový systém parkování si musejí zvyknout řidiči využívající podzemní garáže obchodního střediska Forum Nová Karolina v centru Ostravy.

Výstava Středoškolák, vysokoškolák a Pro job

Na výstavišti Černá louka se v pátek 2. a v sobotu 3. prosince uskuteční 23. ročník výstavy Středoškolák, vysokoškolák.

Z knihkupectví v centru Ostravy vznikne nový veřejný prostor pro diskusi

/FOTOGALERIE/ Spolek PANT otvírá v centru Ostravy kulturní a vzdělávací centrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies