VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

FOTO: V Hornopolní ulici se znovu kope

Rekonstrukce Hornopolní ulice v Ostravě už je téměř u konce. Krátce po položení vozovky a zabetonování okolních kanálů už se tady ale zase kope. 

Ostrava bezplatně získá pozemky na Nové Karolině. Další chce koupit

Městu se vrátí 6,5 hektaru území, kde společnost Multi Development odstoupila od záměru vystavět třetí a čtvrtou etapu kdysi velkolepého projektu, který počítal se vznikem moderní čtvrti. Magistrát zadá studii, jak území nejlépe využít.

Ostravský centrální obvod už vydává parkovací karty

Úřad centrálního ostravského obvodu včerejším dnem začal s vydáváním parkovacích karet typu R a A pro rok 2017, a to jak pro oblast centra, tak i sídliště Fifejdy.

Ostrava dohání dluhy z minulosti. Stanou se vzácné vily památkami?

K jejím současným magnetům Ostravy sice patří technické památky jako Důl Michal nebo Dolní oblast Vítkovice, areál tvořený dolem Hlubina, vysokými pecemi a koksovnou Vítkovických železáren, zapsaný na seznam evropského kulturního dědictví. Ale co třeba vzácné vily?

Dobrá piva a skvělá zábava přilákaly na festival tisíce lidí

Ostrava – Dobré pivo, skvělá zábava a příjemné podzimní počasí plné slunce čekaly na návštěvníky, kteří o víkendu zavítali na třetí ročník pivního festivalu Oktobeerfestu.

Útočníci napadli pasažéry tramvaje, pak i dalšího muže na zastávce

Hlučné chování mužů ve věku 25 a 56 let neskončilo jen slovní rozepří s dvěma dalšími cestujícími, ale nakonec i fyzickým útokem. Hluční pasažéři napadli muže pěstmi.

OBRAZEM: Svatováclavské slavnosti v Přívoze

AL RAŠID. Tak pojmenovali svou atrakci provozovatelé asi jediné „turecké střelnice" v tuzemsku, která se objevila ve středu v Přívoze v rámci Svatováclavského jarmarku.  

Ostrava chce oživit prázdné objekty dočasnými pronájmy

Nalákat nové živnostníky do centra města chce magistrát dočasnými pronájmy nevyužívaných objektů, za které by nájemci platili například jen cenu spotřebovaných energií.

Baristé vařili tmavý mok. Ten nejlepší

/FOTOGALERIE/ Káva. Produkt kávovníku, dřeviny tropického a subtropického pásu. Ale také voňavý mok, bez kterého si mnozí z nás nedovedeme svůj start do nového dne ani představit.

V opravované Hornopolní ulici bude omezen provoz

Rekonstrukce Hornopolní ulice v Moravské Ostravě, která přinese nový povrch vozovky, rozdělení silnice středovými ostrůvky a opravu zastávkových zálivů, pokračuje pokládkou živičné vrstvy v úseku od Novinářské ulice po Lechowiczovou.

Socha koně s důlním vozíkem se vrátila do Ostravy

/FOTOGALERIE/ Socha koně, která dva a půl roku zdobila kruhový objezd před ostravskou radnicí a v únoru z něj byla odebrána, se vrátila „domů". 

Nové podniky aneb Za vůní jídla do centra Ostravy

/INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ Máte rádi ryby, pravé belgické hranolky, exotiku nebo něco sladkého? Pak vám jistě přijdou vhod některé z nově otevřených podniků v centru Ostravy.

Cizinec při lovu na Pokémony přišel o hodinky za 400 tisíc

Ostrava – Na návštěvu proslulé Stodolní ulici v centru Ostravy spojené s populárním lovením Pokémonů jen tak brzy nezapomene devětatřicetiletý cizinec.

Kašna u divadla bude za tmy svítit

/DENÍK ZAUJALO/ Rekonstrukce kašny u Divadla Antonína Dvořáka je hotova. Smetanovo náměstí se pomalu stává důstojným místem v historickém jádru Ostravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies