VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

AKTUALIZOVÁNO

Vánoční strom na náměstí v centru Ostravy už stojí

/FOTOGALERIE Z INSTALACE UVNITŘ/ Deset metrů vysoký umělohmotný vánoční strom byl již instalován na Masarykovo náměstí v Ostravě. V průměru má 4,5 metru a skládá se z více než 27 tisíc větví.

Rušná Nádražní ulice: ještě letos tam vznikne nové náměstí

Dvouletá rekonstrukce jedné z hlavních tříd v centru Ostravy brzy skončí. Na opravy Nádražní ulice však brzy navážou zkrášlovací práce hned tří nezastavěných ploch v bezprostředním okolí.

I třetí ročník Kabelkového veletrhu Deníku se vydařil!

/FOTOGALERIE/ Na konto nemocného Deniska Knébla z Ostravy-Poruby se podařilo vybrat přes devatenáct tisíc korun.

Nádražní: Dlažbu sázeli jako brambory, musí se opravit

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Stavební práce v Nádražní ulici budou podle očekávání ukončeny do 30. listopadu, obnovení automobilové dopravy a zprovoznění zastávky Elektra je pak v plánu nejpozději do 11. prosince. Ne vše se ale povedlo napoprvé.

Na slovíčko s primátorem aneb Den otevřených dveří na radnici

Ne, že by lidé dorazivší v pátek na den otevřených dveří ostravské radnice nejevili zájem o vybavení primátorské pracovny, ale když už v ní potkali „prvního muže" ve městě, zapředli s ním debatu také o všednějších věcech.

Proměny Ostravy: Konec přívozské továrny na žárovky

Provoz, který zahubila ve třicátých letech minulého století hospodářská krize.

Stánky na Masarykově náměstí matou! Trhy začnou až s adventem

Ačkoliv na Masarykově náměstí už stojí desítky dřevěných stánků připravených na vánoční trhy, lidé se už tak všudypřítomné komercializace svátku nemusejí obávat.

FOTO: V Hornopolní ulici se znovu kope

Rekonstrukce Hornopolní ulice v Ostravě už je téměř u konce. Krátce po položení vozovky a zabetonování okolních kanálů už se tady ale zase kope. 

Ostrava bezplatně získá pozemky na Nové Karolině. Další chce koupit

Městu se vrátí 6,5 hektaru území, kde společnost Multi Development odstoupila od záměru vystavět třetí a čtvrtou etapu kdysi velkolepého projektu, který počítal se vznikem moderní čtvrti. Magistrát zadá studii, jak území nejlépe využít.

Ostravský centrální obvod už vydává parkovací karty

Úřad centrálního ostravského obvodu včerejším dnem začal s vydáváním parkovacích karet typu R a A pro rok 2017, a to jak pro oblast centra, tak i sídliště Fifejdy.

Ostrava dohání dluhy z minulosti. Stanou se vzácné vily památkami?

K jejím současným magnetům Ostravy sice patří technické památky jako Důl Michal nebo Dolní oblast Vítkovice, areál tvořený dolem Hlubina, vysokými pecemi a koksovnou Vítkovických železáren, zapsaný na seznam evropského kulturního dědictví. Ale co třeba vzácné vily?

Dobrá piva a skvělá zábava přilákaly na festival tisíce lidí

Ostrava – Dobré pivo, skvělá zábava a příjemné podzimní počasí plné slunce čekaly na návštěvníky, kteří o víkendu zavítali na třetí ročník pivního festivalu Oktobeerfestu.

Útočníci napadli pasažéry tramvaje, pak i dalšího muže na zastávce

Hlučné chování mužů ve věku 25 a 56 let neskončilo jen slovní rozepří s dvěma dalšími cestujícími, ale nakonec i fyzickým útokem. Hluční pasažéři napadli muže pěstmi.

OBRAZEM: Svatováclavské slavnosti v Přívoze

AL RAŠID. Tak pojmenovali svou atrakci provozovatelé asi jediné „turecké střelnice" v tuzemsku, která se objevila ve středu v Přívoze v rámci Svatováclavského jarmarku.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení