VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

OBRAZEM: Písečné oko v centru Ostravy

/DENÍK SLEDUJE/ Za bariérou. V centru města na Masarykově náměstí začala příprava písečné pláže, která bude součástí Olympijského parku Ostrava.

Hlavně se nepotopit! Druhý ročník Rozmarných slavností Ostravice se blíží

Za deset dní ožije řeka Ostravice už podruhé netradiční zábavou. Na bizarních plavidlech se bude závodit, přepravovat z jednoho břehu řeky na druhý, a tam hlavně hodovat.

Masarykovo náměstí se promění v písečnou pláž. Už v pátek

Centrální ostravský obvod přišel s jedinečnou myšlenkou. Na Masarykově náměstí na dvanáct týdnů vznikne exotiku navozující písečná pláž s bohatým sportovním vyžitím.

Dlažba na Karolině se propadá, město ji reklamuje

Ačkoliv od dokončení Nové Karoliny uplynuly zhruba jen čtyři roky, dlažba mezi bytovou rezidencí a obchodním centrem už jeví známky opotřebení. Město ji teď reklamuje u stavební firmy.

Odliv obchodníků z centra pocítila také Českobratrská ulice

Zavřeno. K pronájmu. Prodejna přemístěna. Tyto a podobné nápisy se ve větší míře objevují už i v Českobratrské ulici v centru Ostravy. Obchodníci tvrdí, že město se řítí v tomto směru do záhuby.

Pivovary bojují o dům po Baťovi

Rohový dům na Masarykově náměstí v Ostravě, který měli lidé odnepaměti spojený s obuvnickou firmou Baťa, by mohl mít ještě letos nového nájemníka. Soupeří o něj dva zájemci.

První tři hodiny parkování zdarma? Možná už v září

V pátek úderem půl páté ráno přestala štěrková plocha u Trojhalí Karolina v centru Ostravy sloužit k odstavování aut. Ačkoliv k tomuto účelu nebyla nikdy oficiálně určena, parkovalo na ní denně 250 až 300 vozidel.

OBRAZEM: Zahradničení v centru Ostravy se ujalo

/FOTOGALERIE/ Tržnice v Ostravě na Černé louce je plná bylinek a zeleně nadšených pěstitelů. Každý z nich si mohl vybrat svůj pytel s hlínou a nasadit si do něj rajčata, papriky, mátu, meduňku nebo jiné bylinky.

OBRAZEM: Konec parkování u Trojhalí

/FOTOGALERIE/ Parkování zadarmo na štěrkové ploše u Trojhalí Karolina definitivně odzvonilo. Začátkem týdne sem město nechalo navézt betonové zátarasy a od pátku by mělo být definitivně uzavřené. Lidem se to ale nelíbí.

Město Ostrava postaví na Fifejdách parkovací dům

Na místě parkoviště u městské nemocnice nechá Ostrava postavit parkovací dům. Podzemní podlaží vyhradí zaměstnancům, další veřejnosti.

OBRAZEM: Den dětí v divadle loutek

/FOTOGALERIE/ První červnový den slaví svátek děti v mnoha zemích po celém světě. Nejinak je tomu u nás.

Komentované prohlídky Ostravy: Zájem je hlavně o centrum města

Jsou stále oblíbenější. Komentované prohlídky Ostravy dokonce mají i své stálé klienty, kteří se na stejný tematický okruh vydávají i vícekrát.

Program v Textilii? Snad koncem roku

Ostravica-Textilia se měla stát dějištěm několika kulturních akcí. Její majitel ale nestihl vyřídit všechna potřebná povolení.

Proč je v ostravské pivnici U Rady zavřeno?

/FOTOGALERIE/ Rekonstrukcí ve vyhlášené plzeňské pivnici prochází kuchyně i toalety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies