VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

Studentský Kampus Palace se ve středu otevřel veřejnosti

/FOTOGALERIE/ Zrekonstruovaná budova bývalého hotelu Palace na Smetanově náměstí v centru Ostravy se ve středu opět otevřela veřejnosti. Stal se z ní studentský Kampus Palace.

Tramvajová výluka? Lidé ji snášejí s klidem

/FOTOGALERIE/ V centru Ostravy začala měsíční výluka tramvajové dopravy. Ačkoliv na ni nejen Dopravní podnik Ostrava (DPO) upozorňuje už řadu dní, lidé o změnách v cestování podle informátorů DPO většinou nevědí.

Kampus Palace otevírá. Volných lůžek už ale moc nezbývá

Zbrusu nové koleje pro studenty se už příští středu otevřou ve zrekonstruované budově bývalého hotelu Palace na Smetanově náměstí v centru Ostravy.

Léto s pimprlaty nabídne výstavu i tvůrčí dílny

Během sezóny Divadlo loutek Ostrava odehraje více než šest set představení a nastuduje čtyři až pět nových inscenací, nezahálí však ani v letních měsících. Stejně jako v minulých letech totiž ruší prázdniny a zve diváky na Léto s pimprlaty.

Rekonstrukce Nádražní ulice vstupuje do další etapy

Dvouletá rekonstrukce bulváru v centru Ostravy se posouvá dál. Doposud se pracovalo vesměs na silnici, nyní se práce přesunují do kolejiště.

Kašna u Divadla Antonína Dvořáka bude opět funkční

Ostrava - Stavbaři se tento týden pustili do rekonstrukce kašny, která přestala plnit svou funkci před dvěma lety kvůli problémům s únikem vody.

Restauratéři se chystají na Colours. S jakým očekáváním?

V Ostravě teď střídá jeden festival druhý a lidí v ulicích přibývá. Zatímco někteří restauratéři chystají speciální menu a prodlužují otevírací dobu, jiné „cvrkot" ve městě zcela míjí.

V rondelu před radnicí už zase cválá kůň

Ostravské městské lesy vysadily na kruhovém objezdu před Novou radnicí asi pět tisíc kytek ve tvaru ostravského znaku.

Co bude v budově bývalého generálního ředitelství OKD?

Od května probíhají rozsáhlé stavební úpravy v památkově chráněné budově bývalého ředitelství OKD, nyní Alfa 6, na Prokešově náměstí.

Moravská Ostrava rozšiřuje služby Senior expressu

Moravskoostravská radnice od letošního roku zavedla službu Senior express vozidlo, které za drobný poplatek rozváží občany starší 70 let, držitele průkazů ZTP a ZTP/P, včetně jejich doprovodu, například k lékaři či na úřady.

OBRAZEM: V Ostravě jsou k vidění americké veterány

American classic cars - tak se jmenuje aktuální výstava na ostravském výstavišti Černá louka.

Drama v centru Ostravy: Stovky včel zaměstnaly strážníky i hasiče

/FOTOGALERIE/ Hlučné bzučení včelího roje, který v sobotu dopoledne poletoval v Nádražní ulici v Ostravě, vzbuzovalo respekt. Stovky včely vypadaly agresivně, proto někteří přihlížející raději před desátou hodinou zkontaktovali městskou policii.

OBRAZEM: Do Ostravy k Nové Karolině přijela pouť

/FOTOGALERIE/ Týden potrvá pouť, která ve čtvrtek začala na prostranství u ostravského obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

OBRAZEM: Zkrvavená těla před Karolinou

/DENÍK ZAUJALO/ Hnutí s názvem 269Life se v úterý v Ostravě před obchodním centrem Forum Nová Karolina představilo se svou akcí Zvíře není zboží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies