VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIH

Jsem Bůh, prohlásil muž v Hrabůvce přecházející na červenou

"Vůbec nevíte, kdo já jsem, budete se mi klanět. Já vás všechny postavím do pozoru," vyhrožoval policistům.

Občané Ostravy-Jihu vybrali sedmnáct projektů

Nejlidnatější obvod Ostravy vybral projekty, na které radnice rozdělí pět milionů korun z takzvaného participativního rozpočtu. Hlasovalo o tom 3901 lidí, nejvíce ve věku od 30 do 44 let, ženy převažovaly.

OBRAZEM: Hořelo v dalším ostravském věžáku

U dalšího požáru výškového domu zasahovali ostravští hasiči. V úterý vyjížděli k věžáku v Jugoslávské ulici v Ostravě-Zábřehu, kde hořelo v bytě v osmém patře.

Výškovice jsou pořád plné děr, po veřejném osvětlení ani památky

/DENÍK SLEDUJE/ Ulice 29. dubna, Srbská, Jičínská a Výškovická v Ostravě-Jihu jsou plné děr. Po nějakém čilém stavebním ruchu však ani památky.     

Korupční kauza radnice Ostrava-Jih se komplikuje

Soudní projednávání údajné korupční aféry na radnici Ostrava-Jih, v níž figuruje osm bývalých členů rady, včetně dvou někdejších starostů obvodu, se komplikuje.

On-line posezení: "Chytré" lavičce v Hrabůvce chybí jen vyhřívání

/DENÍK ZAUJALO/ Tři solární panely zajišťující napájení nabíječky na telefony, wi-fi připojení či poskytování informací o kvalitě ovzduší. To vše je součástí „chytré" lavičky, která je před kulturním domem K-Trio v Hrabůvce.

Lidé mohou hlasovat o projektech pro lepší Jih. Radnice na ně uvolnila 5 milionů

Všichni obyvatelé Ostravy-Jihu starší šestnácti let mají od pondělí možnost ovlivnit budoucí podobu svého okolí.

Radní z Jihu podali trestní oznámení kvůli likvidaci PBH

Likvidací Podniku bytového hospodářství (PBH) Ostrava 3. se budou muset zabývat policisté. Radní z Jihu se rozhodli podat trestní oznámení na neznámého pachatele, který se měl v souvislosti s likvidací dopustit porušování povinností při správě cizího majetku.

Hasiči chytili v Hrabůvce hroznýšovce duhového. Majitel hada se hledá

Ve stupačkách za toaletou jednoho z bytů v Ostravě-Hrabůvce v Klegově ulici odchytli ostravští hasiči zhruba metr dlouhého hada. Jednalo se o hroznýšovce duhového.  

Spolek Jihan uklízel hřbitov

Kolem kronikáře Petra Přendíka vznikl začátkem října spolek JIHAN, jenž se pod heslem Jihneme Jihem zasazuje o zkrášlování památek a vůbec veřejného prostoru nejlidnatějšího obvodu Ostravy.

Lodžie: lidé v Hrabůvce se cítí podvedeni

Oprava fasády domu za zcela jiných podmínek, než jak bylo domluveno, navíc bez vyúčtování provedených služeb a kolaudace…

Nové automaty na Jihu? Smůla! Sdělili to z radnice

Jak vážně to v Ostravě-Jihu mysleli s rozhodnutím o vymýcení hazardu, se přesvědčili dva provozovatelé heren. Radní obvodu jim na posledním zasedání zamítli žádosti o povolení na další automaty a videoloterijní terminály!

Na Jihu havarovalo hasičské auto se zapnutými světly a sanitka

/FOTOGALERIE/ Dva zranění a škoda ve výši 350 tisíc korun. Taková je bilance dopravní nehody, která se stala ve středu dopoledne v ulici Výškovické v Ostravě-Zábřehu.

Toyota v Ostravě-Zábřehu skončila ve stěně prodejny

/FOTOGALERIE/ Nárazem do stěny prodejny skončila nehoda, u které v pondělí dopoledne zasahovali ostravští hasiči. Nedaleko své stanice v Ostravě-Zábřehu vyprošťovali vozidlo Toyota RAV4, které vjelo do příkopu na staveništi a zastavilo se až o stěnu prodejny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení