VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OKOLÍ OSTRAVY

Historie zpustlých Jánských Koupelí. Jaký bude jejich další osud?

Zpustlý a zchátralý areál je trnem v oku všem, kteří jej znají. Dlouho se hledal investor, který by objekt opravil, a nyní se tak i stalo. Co ale bude dál, je otázka.

Maraton s roztroušenou sklerózou přilákal do Klimkovic 122 lidí

Celkem 122 lidí z Ostravska a okolí podpořilo 24hodinový Maraton s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016. V Sanatoriích Klimkovice odcvičili 5 hodin. Organizátoři vybrali 2,5 tisíce korun, které poputují na nákup rehabilitačních pomůcek.

Cestující se bouří a chtějí více autobusů do centra Ostravy

Velkou nevoli u cestující veřejnosti vyvolaly změny v příměstské dopravě po spuštění přestupního terminálu Hranečník a omezení přímých spojů na bývalé Ústřední autobusové nádraží v centru Ostravy.

Nádrže v kraji se konečně plní vodou

Období sucha je u konce. Po extrémně dlouhém období „bez srážek" se hladiny vody v přehradách v povodí řeky Odry vracejí k normálu. Sucho se ale může opakovat i letos

V Ostravě bude Maraton s roztroušenou sklerózou

Desítky lidí z Ostravska a okolí se za tři dny převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do Sanatorií Klimkovice.

Kraj podpoří projekt intenzivní rehabilitace

V Sanatoriích Klimkovice se budou léčit dětští pacienti s poškozením mozku. Studie má prokázat, že intenzivní rehabilitace jim v léčení pomáhá

Unikátní sněžné rugby míří do Ostravy

Už příští víkend se návštěvníci lyžařského areálu Skalka dočkají nevšedního zážitku v podobě zápasů sněžného rugby, které si navíc budou moci sami vyzkoušet. Vstup na akci je zdarma.

Vratimov: podána další trestní oznámení kvůli kalům z lagun

Pět let se obyvatelé Vratimova dívají ze svých oken na hromady paliva z ostravských lagun. Nikdo neví, komu patří, a tak se podle místních staly neřešitelným problémem. Vedení Vratimova se ale stále nevzdává. Ostravský předseda Strany zelených podal trestní oznámení.

Beskydské a jesenické hotely zachraňují sezonu

Jarní prázdniny jsou pro řadu hotelů v turisticky lákavých oblastech poslední možností, jak po nevydařené zimě bez sněhu minimalizovat ztrátu z očekávaných zisků.

OBRAZEM: Psí spřežení navodila v Beskydech atmosféru Aljašky

/FOTOGALERIE/ Jako na Aljašce si museli připadat lidé, kteří v sobotu navštívili Bordovice na Novojičínsku, kde se konaly závody psích spřežení.

Řídicí věž v Mošnově je téměř dokončena

/FOTOGALERIE/ Již jen několik týdnů zbývá do dokončení nové moderní věže pro řízení letového provozu na ostravském letišti Leoše Janáčka, která zajistí zázemí pro všechny pracovníky střediska, kteří jsou v současné době rozptýleni v objektech po celém letišti i mimo něj.

Dávali jí půl roku života. Místo toho začíná chodit

Neměla přežít půl roku. Dnes je jí sedmnáct. Jezdí na vozíčku a začíná chodit o berličkách. Navštěvuje speciální školu, ráda plave i zpívá a po dobu našeho setkání neodložila svůj tablet. I na něm kromě hraní her poslouchá hlavně hudbu. Nejraději má svou jmenovkyni Lucku Vondráčkovou.

Policisté v Ostravě zadrželi zloděje unikátních bonsají z Šenova

Ten závěrem loňského roku vyplenil a zcela zničil výsledek více než dvacetileté práce pěstitele bonsají a čarověníků v Šenově. K činu se sám přiznal. Důvodem měla být finanční tíseň.

ODS má lídra do krajských voleb. Stal se jím místostarosta Klimkovic Unucka

Volby do krajských zastupitelstev se blíží. Další stranou, která představila svého lídra je ODS. Stal se jím místostarosta Klimkovic Jakub Unucka (46).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies