VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OKOLÍ OSTRAVY

Studénka: Rizikový přejezd má nahradit podjezd

Reálnější obraz dostává projekt na odklonění kamionové dopravy od nebezpečného železničního přejezdu ve Studénce.

Moravskoslezská mysteria: Tajemství jeskyně Šipka

/SERIÁL DENÍKU/ Když 26. srpna roku 1880 středoškolský profesor Karel Jaroslav Maška vstoupil do jeskyně Šipka u Štramberka, jistě nečekal, že ho čeká fenomenální objev. A už vůbec netušil, že zároveň přispěje ke zrodu jedné velké pravěké hádanky.

Trojanovice: Balita patří k nejstarším hospůdkám

Okolo Bality ťeče voda, okolo Bality ťeče voda, napij sa cérečko, šak je dobra, napij sa cérečko, šak je dobrá…, text známé lidové písně z Valašska se objevil ve sbírce Písničky Modloslužebníků Julia Schnircha, vrchního zkušebního komisaře Spolku pro zkoušení a přehlížení parních kotlů v Praze, jehož vášní byl sbírání lidových písní.

Psí a kočičí pěstounka: nabízí azyl a učí svěřence sociálním návykům

Bezdomovci, feťáci, sociálně slabé rodiny. Od těchto lidí odebíraní psi nacházejí dočasný domov u Petry Sekerové, patřící k přibližně deseti aktivním pěstounům Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat působícím v našem regionu.

V přehradách oproti loňsku vody přibylo

/FOTOGALERIE/ Zásobní objem například nádrže Morávky v Beskydech je v současnosti zaplněn ze sta procent. To, že na snímcích fotografa Deníku Pavla Sonnka vypadá přehrada jako poloprázdná, má své logické vysvětlení. Tato přehrada plní i funkci ochrany proti povodním, proto je v ní rezerva, aby byla schopna pojmout zhruba dalších 5,5 milionu kubíků vody.

OBRAZEM: Beskydy praskaly ve švech

Typický podzim. Sychravé počasí, nepříjemný vítr, nevlídno. I přesto přilákal prodloužený víkend do hor turisty, kteří některá místa vzali doslova útokem. Nejinak tomu bylo na Pustevnách, nejnavštěvovanějším horském středisku Beskyd.

Nová pravidelná linka Ostrava-Miláno odstartuje svůj provoz

Nová pravidelná linka z mezinárodního letiště Leoše Janáčka do italského Bergama, které leží nedaleko Milána, zahajuje právě dnes, v neděli 30. října ve 21.15 hodin, svůj provoz.

Hostinec Lhotka prožívá zlaté časy

/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Co by za tak dobře vedený podnik okolní vesnice daly… Hostinec Lhotka byl otevřen už v roce 1923, ale své nejslavnější roky prožívá nyní.

Hasiči cvičili u seniorů v Klimkovicích

Domov pro seniory v Klimkovicích se stal ve čtvrtek dějištěm dalšího cvičení krajských profesionálních hasičů. Dorazili s dvěma cisternovými vozy, automobilovým žebříkem a též silným vyvíječem kouře.

Druhý termín už vypršel, ve škole se ale staví dále

/DENÍK SLEDUJE/ K dokončení rekonstrukce ZŠ v Šenově v termínu by bylo třeba kouzelného proutku. To poznamenala její ředitelka Naděžda Pavlisková včera, kdy vypršelo další datum předání hotového díla.

Na návštěvě u letištních hasičů v Mošnově aneb Víte, čím se hasí požár letadla?

/REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ Chcete-li se dostat do prostor Letiště Leoše Janáčka v Mošnově, průchodu bezpečnostním rámem se nevyhnete. 

Šenovská škola v rekonstrukci: improvizují učitelé i jejich žáci

Hello, vítá se angličtinářka Helena Sumarová se žáky IX.A usazenými na chodbě u vrátnice. Ahoj, mává na kolegu Martina Stolaře přebíhajícího z městské knihovny do školní knihovny do II.A na prvouku. Tak začíná středeční čtvrtá vyučovací hodina v části ZŠ Šenov, kde se protahují stavební práce na jednom z pavilonů.

Soutěž mladých masérů se konala u nás poprvé

/FOTOGALERIE/ Návštěvníci sanatorií v Klimkovicích se včera stali svědky první středoškolské masérské soutěže v tuzemsku.

Prioritou Restaurace Urban je rodinné prostředí pro hosty

/DENÍK PŘEDSTAVUJE/ Při vstupu do Restaurace Urban v havířovské městské části Prostřední Suchá určitě upoutají návštěvníkovu pozornost kreslené obrazy všech našich prezidentů od vzniku Československé republiky až po dnešek, umístěné na stěně nad výčepem. Jejich autor chtěl tím vyjádřit, že státníci se mění, ale pohostinství na Hornosušské ulici si svůj prvorepublikový název zachovává.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies