VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OKOLÍ OSTRAVY

Do mošnovské zóny vstupuje nový investor

Téměř 650milionovou investici a šedesát pracovních míst představuje vstup nového investora do strategické průmyslové zóny v Mošnově.

Řídící věž v Mošnově je dokončena

/FOTOGALERIE/ Nová moderní věž Řízení letového provozu na letišti Leoše Janáčka v Mošnově je dokončena. Řídícím letového provozu umožní sledovat celou přistávací plochu i jejího okolí. V budově staré věže by v budoucnosti mohlo být muzeum letectví.

Oprava mostu ve Smilovicích skončila, v Paskově začíná

Úplná uzavírka mostu u paskovského hřbitova začíná v pondělí, potrvá do konce června.

Do Mošnova na letiště jezdí vlak už rok

/STAV PO ROCE/ Je to již rok, kdy byla zprovozněna vlaková linka vedoucí na mošnovské Letiště Leoše Janáčka. Mošnov je jediné letiště v republice s pravidelným vlakovým spojením.

OBRAZEM: Nová stavba naváže na cyklostezku

/FOTOGALERIE/ Prodloužení cyklostezky, lávka přes Ostravici je oficiální název nové stavby v Ostravě-Hrabové, která naváže na cyklostezku Ostrava-Hrabová, Vratimov, Paskov a Frýdek-Místek.

Právě před 700 lety získali olomoučtí biskupové starodávný hrad Hukvaldy poprvé

Letos je to právě sedm set let, kdy hrad Hukvaldy získali olomoučtí kanovníci Dětřich a Jindřich z Fulštejna.

Rozsáhlé úterní požáry: zasahovat muselo 20 jednotek hasičů

Téměř letní teploty uplynulých dní s sebou přinesly několik požárů. Jen včera odpoledne muselo na čtyřech místech v kraji zasahovat dvacet jednotek hasičů, kteří upozorňují na zákaz vypalování suchých porostů.

Z Mošnova do Dubaje v září startuje nová letecká linka

Aerolinky SmartWings v září zahájí novou leteckou linku z Letiště Leoše Janáčka Ostrava do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. 

V Krmelíně nechtějí halu na chov slepic

V Krmelíně se v minulých měsících šířily informace o záměru výstavby haly na chov slepic. Zástupce budoucího investora požádal v polovině ledna obec o předběžné vyjádření k záměru výstavby haly na chov slepic v areálu bývalého družstva Zemkovo.

AKTUALIZOVÁNO

Cizinecká policie zvyšuje bezpečnostní opatření na letišti

V souvislosti s ranními výbuchy na bruselském letišti Zaventem posiluje cizinecká policie hlídkovou činnost také na ostravském letišti Leoše Janáčka a nad rámec služby povolala specialisty na vyhledávání výbušnin.

OBRAZEM: Přehrada Olešná se připravuje na čištění

Přehradu na okraji Frýdku-Místku čeká čištění. Práce na odtěžení sedimentů ze dna vodní nádrže Olešná sice ještě nezačaly, přípravy na akci za desítky milionů korun jsou však už v plném proudu.

Žaloby církví o majetek: čelí jim nejen kraj, ale i obce

Za měsíc začne u soudu jednání o tom, komu patří Hukvaldský dvůr. Zájem o využití zdevastované nemovitosti má obec i biskupství.

Skončí kaly z ostravských lagun jako ty ve Vratimově?

Po minulé zkušenosti s odtěžováním lagun se v Ostravě zvedla vlna obav, aby kaly, které má do tří let odtěžit společnost AVE CZ, neskončily jako ty, které už šest let trápí obyvatele Vratimova.

Kybersochař vrátí sochu lišky Bystroušky do hukvaldské obory

Třicet fotek, plastelína a trojrozměrná tiskárna je vše, co potřebuje kybersochař Adam Krhánek k tomu, aby ukradenou sochu lišky Bystroušky dostal zpět do hukvaldské obory, kam patří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies