VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OSTRAVA

Miminkům pomáhají chobotničky

Novorozenci jsou totiž v blízkosti chobotniček klidnější a tím pádem také stabilnější a lépe prospívají.

ON-LINE s Kateřinou Chybidziurovou, kandidátkou na poslankyni za ČSSD

Kateřina Chybidziurová, zastupitelka Jablunkova a zároveň kandidátka na poslankyni z řad ČSSD, byla ve čtvrtek 12. října hostem on-line rozhovoru Deníku.

Na podporu Ondrášku úřadují v papučích dokonce i bankách

Pozvednuté obočí od kolegů a káravý pohled od nadřízené si v pondělí vysloužil vítač v hale pobočky České spořitelny v Nové Karolině. Nedorazil totiž v domácí obuvi!

Otto Krajňák: lyžuje ve dvaadevadesáti letech

Narodil se v Kežmarku, poprvé stál na lyžích, když mu byly tři roky, tehdy ho na svah ještě bez vleku přivedl jeho otec. A dodnes, kdy je mu dvaadevadesát, stále lyžuje a sbírá vavříny. To je Otto Krajňák, mistr světa seniorů a nejstarší veterán ve sjezdovém lyžování na světě, čestný host letošního jubilejního patnáctého ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů (MFOF), který začal uplynulý pátek v Ostravě a kde jsme se s tímto skvělým šampionem setkali. 

Sanitka nabídne zájemcům rychlotest na HIV

V sanitce, která bude tento týden mít několik zastávek i v Ostravě, se budou moci nechat zájemci bezplatně a anonymně otestovat na HIV infekci.  

Karel Gott je ve formě. Do Ostravy přijede

Nestárnoucí legenda české hudební scény už ve středu rozzáří Ostravar Arénu. Minulý týden nadchl diváky v Pardubicích

Začínají Ostravské dny proti chudobě

Armáda spásy a Charita Ostrava pořádají už 12. ročník Dnů proti chudobě v Ostravě. Akce začne v pondělí 9. října 2017 od 8 hodin ekumenickým setkáním v Domově Přístav Armády spásy. Setkání je určeno lidem bez domova, pracovníkům poskytovatelů sociálních služeb i veřejnosti a nabídne duchovní podporu při hledání cest k řešení obtížných životních situací spojených s chudobou.

Noc vědců přilákala zájemce

Další ročník Ostravské noci vědců přilákal v pátek tisíce zájemců o vědu jak z řad dospělých, tak i jejich dětí.

Nové objevy s pomocí největšího urychlovače LHC

V Planetáriu Ostrava se ve středu 11. října 2017 uskuteční přednáška Vladimíra Wagnera z Ústavu jaderné fyziky Akademie věd ČR na téma Nové objevy s pomocí největšího urychlovače LHC.

Být úslužná, trpělivá, usměvavá a ... splachovací, říká o své práci recepční Eva

/SERIÁL DENÍKU - ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Příjemné vystupování, zdvořilost, úslužnost, úsměv… To jsou jen některé z vlastností, které by měla mít hotelová recepční. Sympatická Eva Peschlová z hotelu Mercure dostala do vínku i spoustu dalších kladných vlastností, které při své práci využívá mimoděk.

Kterým službám v Ostravě zvoní umíráček?

/TÉMA DENÍKU, ANKETA/ Potřebujete opravit deštník, starší kufr, případně jste přibrali nějaké to kilo a hledáte šikovnou krejčovou, aby vám spravila kalhoty? Deník se pokusil zjistit, které dříve hojně využívané služby už jen takzvaně přežívají a které si naopak na nedostatek zákazníků stěžovat nemohou.

OBRAZEM: Silný vítr lámal stromy, zaměstnal hasiče v celém kraji

/FOTOGALERIE/ Plné ruce práce měli od čtvrteční noci do pátečního rána moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči. 

Hladký průjezd z Ostravy do Opavy? Možná až za několik měsíců

Slova lítosti a výzva, aby řidiči byli trpěliví. O moc více toho od Ředitelství silnic a dálnic (investora zhroucené podpěrné zdi) a firmy Eurovia (zhotovitele) neuslyšíte. A řidičům tak nezbývá než proklínat a čekat…

VIDEO: Viníci požáru na Kamenci z řad ultras Baníku dál unikají

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jedenáct minut trvalo „bombardování“ fotbalových ultras zábavnou pyrotechnikou domova pro seniory na Kamenci při oslavách 95. výročí založení Baníku Ostrava. Už se ví, i odkud. Jen toho, komu se podařilo zapálit padáčkovou světlicí střechu, zatím policisté neidentifikovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení