VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Zámecký park i okolí bez potrubí, garáží a sběrny. To je vize Poruby

Významný krajinný prvek hyzděný omšelými garážemi a nadzemním horkovodním potrubím. Tak to vypadá v Zámeckém parku v Porubě, který chce radnice „výrazně proměnit" za pomoci dotací i občanů.

Opilý muž v Porubě kopal do svého psa, zasáhnout museli strážníci

Opilého muže (68 let) který kopal do svého psa, museli umravňovat ostravští strážníci. Stalo se tak v těchto dnech v nočních hodinách před barem v Ostravě-Porubě.

Ostravskou děkanskou kauzu v HGF řeší už i ministerstvo

/DENÍK SLEDUJE/ Kauzou nejmenovaného děkana Hornicko-geologické fakulty (HGF) Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava se začalo zabývat už i Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR.

OBRAZEM: Sněhulákománie v Ostravě

/DENÍK ZAUJALO/ Chráněný druh. Tak se také hovoří o sněhulácích, jelikož se objevují pouze na určitý čas, a navíc už jich prý lidé tolik nedělají.

Také úředníci v Ostravě sčítají opeřence kvůli ptačí chřipce

Úředníci z Ostravy-Poruby začali kvůli ohnisku ptačí chřipky ve Svinově obcházet hospodářství, kde mají drůbež nebo chovají jiné ptáky.

Neobvyklá lavička v Porubě nezůstává nepovšimnuta

Čtvrté a zatím poslední veřejné posezení vytvořené v Porubě spolkem Lužánek z Břeclavi je na svém místě.

AKTUALIZOVÁNO

Další vážná nehoda v Ostravě. Auto v Porubě srazilo důchodce

Další vážná nehoda, při které auto srazilo chodce, se stala v sobotu krátce před 18. hodinou v Ostravě-Porubě na Vřesinské ulici.

Projekt porubské trati se dál rozvíjí. Na pozadí sílí „souboj“ o podpisy

Přípravy projektu tramvajové trati, která by vedla na 7. a 8. porubský obvod, pokračují. Petiční výbory přijímají podpisy ve snaze ukázat, zda má projekt více odpůrců, či zastánců. O tématu minulý týden v pátek diskutovali zástupci Pustkovce na ředitelství dopravního podniku.

Dárky i oděvy chtějí vyrábět z univerzitních odpadků

Ostrava - Akademici ve svetrech a kravatách z materiálů, které předtím sami vyhodili do smetí. I taková je vize Zdeňka Polanského a Lukáše Orose z Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO).

Lidé z Lužánku: Práce pro komunitu nás naplňuje

Někdo sportuje, jiný čte knížky, další se válí u televize, anebo sedí u piva… Zatímco Filip Šálek a Ilona Vybíralová dělají něco pro okolí. Přesněji řečeno, vykonávají toho spoustu. Byť momentálně žijí v Břeclavi, starají se o zatraktivnění části Ostravy-Poruby.

Uvazovat, či neuvazovat psy před obchody? Město ani obvod to neřeší

Článek o soukromé válce nájemníka z porubské Hlavní třídy č. 115 s pejskaři vyvolal reakce čtenářů, zda je normální a legální nechávat psy u prodejen na vodítku. Město ani obvod to každopádně neřeší.

Úředníci u bezdomovců: Místo stropu mráz, místo stěn vítr

Když v pátek docela pozdě ráno vylézali Zdeněk (49), Karla (51) a Jiří (65) každý ze svého „separé", teploměr visící na stromě ukazoval -10°C. Trojici porubských bezdomovců to však nijak nevzrušovalo.

Hnusným nátěrem bojují v Porubě proti psům

/FOTOGALERIE/ S příchodem sněhové nadílky se stává viditelnější soukromá válka nájemníka či nájemníků činžáku v porubské Hlavní třídě 115 s pejskaři. Spočívá v mazání míst vhodných na uvazování vodítek čímsi černým, špinavým a lepkavým.

Kuriózní nehoda v Porubě aneb Když se autobusu vzpříčí kloub

/FOTOGALERIE/ Kuriózní nehoda se stala ve středu dopoledne na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies