VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Ježíšek, Marie, Josef, ti mi dali zabrat nejvíce, tvrdil řezbář

Speciálně pro letošní vánoční atmosféru v Ostravě-Porubě vytvořil Jiří Halouzka dřevěný betlém v životní velikosti. Umělec z Jiříkova na Bruntálsku tím vzdal hold ostravské čtvrti, kde před časem bydlel, když dělal horníka v rubání na Dole Jan Šverma.

Fyzioterapeutka z Poruby upekla 33 druhů cukroví

Nepřijde mi, že by toho bylo více než jindy, tvrdila Dominika Domašíková, když nakládala na talíř letošní vánoční cukroví. Svým způsobem měla i pravdu, jelikož od každého vyrobila možná dvacet třicet kusů. Ale druhů připravila rekordní počet!

VIDEO: Na zkoušku školního sboru dorazil i Tomáš Savka

/ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Lucka, Anetka, Karolínka, ale také Marek, Lukáš či Matěj, kterým je osm nebo devět let, mají jedno společné. Chodí do třetí třídy v Základní škole Bulharská v Ostravě-Porubě a navštěvují tamní pěvecký sbor spolu s dalšími žáky školy, který vede sbormistr a učitel Petr Krňávek.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Opilý řidič vjel z křižovatky do protisměru. Ohrozil ženu s dětmi!

Obrovské štěstí v neštěstí měla v úterý dopoledne žena s dvěma dětmi v Ostravě-Porubě. Do jejího auta totiž čelně narazil vůz, jehož opilý řidič (60 let) nezvládl frekventovanou křižovatku ulic Martinovská a Opavská a vyjel z ní rovnou do protisměru.

Nejstaršího předka jsem našla v roce 1701, říká učitelka hudby Jana Přečková

S narozením dítěte začíná Jana Přečková z Ostravy-Poruby vytvářet rodokmen. Letos je prvnímu synu Miroslavovi jedenáct, má šestiletého brášku Vaška … a maminka pořád není hotova s výčtem všeho příbuzenstva!

Dvě stovky krabic od bot z Wichterlova gymnázia aneb Nejen děti dětem

Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě se zapojilo do celorepublikového projektu Diakonie Českobratrské církve evangelické Krabice od bot. Stačilo naplnit prázdnou krabici dětskými dárky, pěkně zabalit, popsat, zda je dárek určen dívce či chlapci, uvést přibližný věk a přinést ji vestibulu školy.

Chceme stavět! Co si o tom myslíte, občané?

Porubská radnice udělala začátkem týdne velký krok směrem k obyvatelům druhého největšího ostravského obvodu…

Nejvíce lidí vybralo pítko na Hlavní třídě

Celkem 280 hlasů obdržel v projektu Zelená Porubě záměr Martina Bobka na zřízení veřejného pítka na Hlavní třídě.

Parkování pod „Alšákem"? Přijďte to probrat!

Alšovo náměstí v Porubě má sloužit k bezpečnému pobytu lidí, nikoliv automobilů! Pod tímto heslem hodlá zdejší radnice vybudovat v řečené lokalitě podzemní parkoviště.

Krytý bazén v Ostravě-Porubě po obnově: změny spíše vycítíte, nežli uvidíte

/FOTOGALERIE/ Oku běžného návštěvníka jsou zásadní novinky v největším a nejvyužívanějším areálu ostravské společnosti SAREZA zcela skryty. 

Rockový Mikuláš v Ostravě opět nabídne pořádný nářez

/SOUTĚŽ BYLA UKONČENA/ Třetí ročník oblíbeného zimního rockového festivalu je opět tady. Už v pátek 2. prosince v 17 hodin na zimním stadionu v Ostravě-Porubě odstartuje Rockový Mikuláš 2016. A vy můžete být u toho!

Podzemní kontejnery v Porubě: nebudou moc vidět a nedají se vybírat

Poruba se připojuje k lokalitám, kde mohou obyvatelé házet smetí pod zem do velkoobjemových nádob, které pojmou až třikrát více odpadků než ty tradiční.

Dvě pamětnice nestačí, škola chce k oslavě 60 let i dobové archiválie

Ostrava – Školní rok 2016/2017 se v ZŠ Porubská 832 začal nést ve znamení oslav 60. výročí jejího založení. Většinu života v této škole – patřící k nejstarším v Porubě – strávily Milena Jedličková a Jiřina Jurcová. Nastoupily před devětatřiceti, respektive osmatřiceti lety.

Společný život bez krize? Nesmysl, říká Blanka z Poruby. S manželem je 65 let

Manželé Blanka a Pavel Mácovi z Ostravy-Poruby jsou spolu 65 let. A jejich recept na dlouhodobé soužití? Společné zájmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies