VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Rozšiřování tramvajové trati v Porubě budí emoce

Do pěti let má v Porubě vzniknout nová tramvajová síť, která povede zdejším sedmým a osmým obvodem až ke Globusu.

Papoušci létají Porubou, oblíbili si děti, ty milují je

Ostrava - Ara ararauna. Tak se jmenují velcí pestrobarevní papoušci, které s radostí vítají děti skotačící na hřišti u restaurace All Stars na zimním stadionu v Ostravě-Porubě.

Letní kino v Ostravě táhlo a má ambice dále růst

Během léta mohli lidé pod širým nebem zhlédnout přes čtyřicet českých i zahraničních filmů různých žánrů. Řadu promítání navštívilo i několik stovek lidí.

Frekventovanou křižovatku budou v následujících týdnech řídit policisté

V paměti, případně pravidlech silničního provozu, by měli zalistovat motoristé využívající frekventovanou křižovatku ulic Martinovské a Opavské v Ostravě-Porubě.

HGF má opět pověřené vedení, kandidát na děkana musí čekat

/DENÍK SLEDUJE/ V čele Hornicko-geologické fakulty (HGF) Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) je od včerejška nový člověk. Nikoliv však zvolený kandidát na děkana Jan Valíček, ale profesor Jaroslav Dvořáček. Vedením ho pověřuje rektor „báňské" Ivo Vondrák.

Diabetik v Porubě zkolaboval u lavičky opilců, okolí to nevzrušovalo

Na dosti špatném místě zkolaboval v ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě starší cukrovkář. Lavička, ze které se sesunul k zemi, je totiž oblíbeným posezením bezdomovců a opilců … a tomu odpovídala reakce okolí.

V Porubě vyvinuli unikátní dětské ortézy na hlavičky

Čtyřapůlměsíční dvojčátka Agáta a Gita dostala ve středu unikátní dětské helmičky, které jim vyléčí polohové vady.

Naštvaný cyklista v Porubě jedním úderem rozbil čelní sklo automobilu

Až několik případů silničního násilí řeší každý měsíc moravskoslezští policisté. Nechybějí nadávky, údery pěstmi i různými předměty. Výsledkem jsou zranění a poničený majetek.

AKTUALIZOVÁNO

ANKETA DENÍKU: Líbí se vám projekt tramvajové expanze v Porubě?

/HLASOVÁNÍ PRODLOUŽENO/ Pět let. Takový je nejzazší předpokládaný termín pro vybudování tramvajové sítě na sedmý a osmý porubský obvod. Prodloužená trasa doplní páteřní síť vedenou po ulicích Opavské a 17. listopadu. Tramvají lidé dojedou až ke Globusu.

Dnes končí venkovní koupání na porubském krytém bazéně

Poslední letošní příležitost navštívit venkovní koupaliště na krytém bazéně v Porubě se naskytne už jen dnes od 9 do 19 hodin.

Wichterlovo gymnázium slaví šedesátiny

/FOTOGALERIE/ Velká Telmanka, Exil, Wigym… Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě slaví kulaté narozeniny. Je mu šedesát. Při této slavnostní příležitosti přichystalo současné vedení jednoho z nejvýznamnějších a nejstarších ostravských gymnázií pořádné oslavy.

Výkop před školou zmizí, vyučování se neodkládá!

/FOTOGALERIE/ Ještě v posledních srpnových dnech to před porubskou ZŠ Komenského vypadá jako na staveništi. Střechu, tu opravují už od července, nyní přibyl výkop přímo před vstupem.

Tramvaje č. 4 a 19 postihne měsíční výluka

Od neděle 28. srpna až do soboty 1. října budou tramvajové linky č. 4 a 19 v úseku zastávek Telekomunikační škola Martinov provozovány autobusy náhradní dopravy (NAD). Důvodem je rekonstrukce kolejiště v ulici Martinovské.

Sdílko v Porubě začalo s příchutí banánového chleba

Střed porubské Hlavní třídy u „rondelu" ožil interaktivní expozicí představující na pět desítek místních tvůrců, výrobců či prodejců.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies