VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Chcete začít s workoutem? Běžte cvičit

Lidé, kteří chtějí začít s workoutovým posilováním, teď mají ideální šanci. Městský obvod Poruba ve spolupráci se společností Workout Club Parks nabízí zájemcům tréninky pod dohledem zkušených trenérů.

Tramvajová expanze v Porubě

Pět let. Takový je nejzazší předpokládaný termín pro vybudování tramvajové sítě na sedmý a osmý porubský obvod. Prodloužená trasa doplní páteřní síť vedenou po ulicích Opavské a 17. listopadu. Tramvají lidé dojedou až ke Globusu.

Porubský osmý obvod zažije premiéru letního kina

Promítání britského romantického snímku Teorie všeho má ve středu ve 20.30 hodin znamenat premiéru letního kina na VIII. obvodě v Porubě.

AKTUALIZOVÁNO

Na koupališti zachraňovali tonoucího chlapce. V nemocnici zemřel

Na Letním koupališti Ostrava-Poruba v pondělí zachraňovali tonoucího návštěvníka. 

Studenti obou ostravských univerzit se mohou od září těšit na lepší bydlení

Studenti, kteří se v příštím akademickém roce hodlají ubytovat na kolejích, a to jak na kolejích Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), tak Ostravské univerzity (OU), budou bydlet v novém. Obě univerzity přes prázdniny usilovně pracují na rekonstrukcích, které by studentům měly pobyt zpříjemnit.

Areál krytého bazénu se rozšíří. Plavat bude možné venku i v zimě

Ostrava připravuje druhou etapu modernizace a revitalizace venkovního areálu krytého bazénu v Porubě. Začít by měla už v polovině září a město vyjde na zhruba 40 milionů korun.

Porubská radnice obdržela 21 návrhů na změnu

Ostrava – Výstavba hřišť na pétanque nebo discgolf, ale také výsadba stromů či oprava chodníků. To jsou jen některé z návrhů, které lidé podali v projektu Zelená Porubě – Tvoříme Porubu společně.

Poklad převzali stavbaři. Skelet čeká vyzdívání a opláštění

Ostrava – Přesně v devět hodin ráno se v pátek konalo předání staveniště – chátrajícího objektu Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě výherci výběrového řízení, a to sdružení společností Stamont a Vítkovice Revmont. Ty by měly dokončit jeho v roce 2013 zahájenou rekonstrukci nejpozději v létě 2017.

Krytý bazén v Porubě zavře, koupání venku bude levnější

Od poloviny tohoto měsíce až do října zůstane zavřený krytý bazén v Ostravě-Porubě. Důvodem je oprava vzduchotechniky. Venkovního koupaliště se to netýká.

Poštolka „Blažena" hnízdí na parapetu ve čtvrtém patře

/FOTOGALERIE/ Truhlík, který má sedmadvacetiletá Soňa Urbancová ve 4. patře svého bytu na sídlišti v Ostravě-Porubě, si vybrala k hnízdění poštolka obecná.

Během parkovacího sporu jeden z aktérů údajně vytáhl zbraň

Další případ silniční agrese, při kterém měl jeden z aktérů dokonce vyhrožovat zbraní, vyšetřuje ostravská policie.

Druhé workoutové hřiště v Porubě

Další workoutové hřiště vyroste už během července v Ostravě-Porubě. Tentokrát bude umístěno v osmém obvodu na nevyužívané betonové ploše ve dvorní části u domů v ulici Ludvíka Podéště.

„Sršeň" likvidoval nebezpečný včelí roj na frekventované ulici v Porubě

V pondělí ráno pomocí výsuvného automobilového žebříku chytali hasiči včelí roj, který okupoval větev v koruně vzrostlého stromu nedaleko kruhového objezdu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě.  

OBRAZEM: Víkend v Porubě patřil artistům a pouličnímu divadlu

/FOTOGALERIE/ První ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla zažila o víkendu Hlavní třída v Ostravě-Porubě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies